Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érhetem el, hogy ne...

Hogyan érhetem el, hogy ne bocsássanak el próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Sikeresen felvettek egy részmunkaidős állásra egy sportüzletbe. Szinte semmilyen munkahelyi tapasztalatom nincs(csak gyakorlat), és nem tudom mire számíthatok. Szeretnék tájékozottan és némi "összképben" látni a munkakört,menetet, nehézségeket.

Eléggé motiváltan állok hozzá, de mégis van bennem egy félelem, hogy elbocsáthatnak. Hogyan érhetném el, hogy mindenképpen maradhassak a cégnél?


Itt vegyes munkakörröl van szó, kell lenni a cipő részlegnél, a textil/ ruha részlegnél, pénztárnál,

Telekommunikáció stb.


Nektek mik a tapasztalataitok sportüzleti munka terén ill. ismerőseiteknek?



2016. máj. 22. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha látják, hogy igyekszel normálisan dolgozni és betartani a szabályokat, akkor nem bocsátanak el. Kivéve, ha eleve azzal a tervvel vettek fel, hogy a próbaidő utolsó napjaiban majd felmondanak, amikortól már nem járna utánad támogatás. Ebben az esetben nem sokat tehetsz, és persze nem is tudhatod előre, hogy ezt tervezik-e.
2016. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen munkánál nem kell teperni.

Ide bárkit felvesznek, persze úgy állnak hozzá, hogy még az USA elnökének sincs esélye bekerülni, bla, bla, bla.


Egyszer én is rákényszerültem egy ilyen melóra.

Volt több körös "állásinterjú" meg amit el tudsz képzelni.

Majd alig tudtam megszabadulni onnan.

2016. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Munkaerőhiány van, úgyhogy nem hiszem, hogy ki fognak rúgni onnan a próbaidő alatt. Megszűnt az az időszak, amikor a munkáltatók kényük-kedvük szerint válogathattak... Manapság már örülnek, ha józan életű és nem analfabéta embert tudnak találni egy-egy pozícióra... és nem csak ezen a szinten.
2016. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sok olyan cég él vissza a próbaidővel, akik csak átmenetileg keresnek valakit, pl. bolt átrendezéshez, új áru címkézéshez, stb. Ők felvesznek és önkényesen eldöntik a 3-6 hónap alatt, hogy megtartanak-e, vagy ha eszük ágában sincs, akkor próbaidő utolsó napjain elküldenek. Készülj fel erre az eshetőségre is. Ebben az esetben nem a munkáddal lesz a baj, ne okozzon lelkiismeret furdalást.


Csináld lelkiismeretesen a munkádat, figyelj arra, amit mondanak és csináld amit kérnek. Nem hiszem, hogy annyira összetett és bonyolult feladat lenne ez, hogy nagyon nagyot lehetne hibázni. Ha azt látják, hogy precízen és lelkesen csinálod a dolgodat, nem kell mindent ötször kérni és észreveszed a munkát, akkor jó leszel!

2016. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

Igen, sajnos ebből is adódik a félelmem, mert sajnos előfordult ennél a cégnél, de nem konkrétan ott ahol én fogok dolgozni, és hát gondolom minden üzletnek megvan a maga tulajdonosa ill. üzletvezetője hogy ezt eldöntse, az én tapasztalatom alapján nagyon közvetlenek és kedvesek az itteni üzletvezetők.


2. válaszoló

hát azért ezt megcáfolnám, mert hónapok óta keresek munkát, igaz pályakezdőként és nagyon sokáig tartott, mire felvettek. De érdekes módon itt másnap már értesítettek, nem úgy mint más cégnél.

Ezt hogy érted hogy alig tudtál? Nem engedtek el vagy mi?


3. válaszoló

Hát igen, amikor másodszor mentem be az üzletbe, mondták, hogy csúsznak azért várakoztatnak engem, és azt is hogy sajnos kevés az ember. Pedig legalább 4-5en voltak az üzletben, elég sok ember kell ide ugy tűnik.

És már most kaptam túlórát, de ennek én végülis örülök mivel részmunka időről van szó.


4. válaszoló

Igen, volt sajnos ennél a cégnél ilyen visszaélés elméletileg, de nem ott ahol én leszek, nemrég nyílt egy sportüzlet a közelben és felvettek embereket, akik 4kor kezdték el felpakolni a ruházati cikkeket stb és este 8kor elis küldték őket, ezt egy hirdetés alatti hozzászólásban láttam, ezért nem tudom hogy van alapja amit írt. Igen, mindenképpen lelkiismeretesen fogom csinálni mert tetszik ez a munkakör.


Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 23. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!