Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Idegen nyelvi ügyfélszolgálato...

Idegen nyelvi ügyfélszolgálaton tökéletes nyelvtudás várnak el?

Figyelt kérdés

Van felsőfokúm az adott nyelvből, de ez még önmagában nem sokat mond, ráadásul 2 éve nem használtam a nyelvet. Tudok persze beszélni, mindent el tudok magyarázni, csak nyelvtanilag nem feltétlenül tökéletes és néha kicsit gondolkozom kell a helyes kifejezéseken.

Aki ügyfélszolgálaton dolgozik, elmondaná, kb. Milyen szintű nyelvtudás várnak el?


2016. máj. 24. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, ha felhívod a tudakozót és valaki tört magyarral csak hebegne habogna meg nem tudna értelmesen beszélni te meg fizeted a hívásdíjat míg ő nyekereg. Ebből kiindulva igen, tökéletes nyelvtudás kell.
2016. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Tökéletes nyelvtudás kell hozzá, amit te leírtál az nem elegendő, folyékonyan kell beszélni, lehetőleg akcentus nélkül, nyelvtanilag pedig teljesen korrektnek kell lennie a mondatnak. Azért felsőfokúval minimum elvárható, hogy valamennyire ki tudd fejezni magad (alapfoknál lenne követelmény). Nem értem hogyan lett meg a felsőd, ha gondok vannak a nyelvtannal. De hogy konkrét példát mondjak a férjemet nem vették fel, pedig majdnem tökéletesen beszél németül, külföldön tanult 4 évet (csak túl régen), felsője megvan. A németek sokszor azt hiszik, hogy a német az anyanyelve, csak vannak olyan nyelvtani hibái, amik egy ügyfélszolgálaton zavaróak, ami a hétköznapi beszédben még oké lenne.
2016. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem azt mondtam, hogy nem tudom kifejezni magam, csak nem minden esetben tökéletesen. :) meg az első által említett hebegés-habogás és a tökéletes között is azért van különbség.

Folyékonyan beszélek, ki tudom fejezni magam, csak nem mindig a legtökéletesebb kifejezést találom meg egy adott mondatban. A nyelvtani hibák nem zavarják a megértést, de tény hogy előfordulnak néha. (közel sem minden mondatban)

2016. máj. 24. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért 0%, ha csak én adtam megfelelő választ, ami mögött tapasztalat is van? A lepontozók legalább írjanak választ és ne csak a piros kezet nyomkodják, mert az nem válasz és nem segít senkinek. Nagyjából 10 ismerősöm dolgozott ilyen munkakörben. Ha nem tökéletes a nyelvtudásod egy jó helyre nem vesznek fel. Kérdező, járj tanárhoz és hamar kijavítjátok a hibákat.
2016. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg próbáld meg, úgyis tesztelni fogják gondolom, és látni fogod te is. Semmit nem veszítesz, ha meg nem lenne elég, nem vesznek max fel, de próbáld meg. Ha sikerül meg hamar belerázódsz, mert ha nem használod, akkor tényleg picit nehezebben megy, mintha naponta használnád. Majd meglátod.


Egyébként ha tényleg kevés alkalommal és csak kisebb nyelvtani hibákról beszélünk, ami telefonos beszélgetésnél elő elő fordul élő beszédben, szerintem nem nagy gond, írásban viszont mennie kell helyesen. Szóval ha csak erről van szó, én megpróbálnám a helyedben.

2016. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!