Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miről beszéljek egy öregemberrel?

Miről beszéljek egy öregemberrel?

Figyelt kérdés
Egy öreg embernél dolgozom fozok neki takaritok. De nem tudom miről beszélgethetnek neki hogy jobban érezte magát és el mennyen az idő.. 84 éves.. nagyot hall és alig bír már menni..
2016. máj. 24. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
ÉS te hány éves vagy? Férfi? Nő?
2016. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20/L
2016. máj. 24. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
kérdezd az életéről, fiatalkoráról arról mindenki szeret beszélni és érdekes lehet neked is.
2016. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
családjáról, mesélj neki te is a családodról
2016. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, miről beszélj egy emberrel. Sokféle ember van s az életkor s a nagyotthallás nem sokat befolyásol (van, akinél igen, de általánosan nem). Nem tudhatjuk, hogy a dinoszauruszok vagy a betonkeverés, esetleg a rózsanemesítés érdekli. Ő egyáltalán nem szeret beszélni? Mert az is egy opció, hogy ő mesél arról, amiről akar, max. beraksz egy füldugót, ha hangos, de ha neked kell kiabálnod, az iszonyúan fárasztó lehet. Nem ismerek nagyothalló embereket, nem tudom, hogyan van ez.

Alapból az ember könnyed csevellyel indít, milyen szép ez a virág, süt a nap, itt a finom étel, aztán alakulnak a dolgok. Sosem terveztem a beszélgetéseimet, de szinte bárkivel bárhol el tudtam beszélgetni, ha megvolt egy minimális közös pont, de ha sokáig vagyok egy helyen valakivel, még anélkül is volt valami, csak épp egyszerre az egyik ember beszélt, a másik unta/nem értette.

2016. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

El sem tudod képzelni mennyi mindenről tudnak mesélni az öregek :-)

Azt mindenképp figyelembe kell venned, hogy nem az aktuális dolgokról. Egy az, hogy nem történik velük semmi jelenleg, a másik meg az, hogy a memóriájuk hanyatlása miatt jobban emlékeznek a régi dolgokra, mint arra, hogy hova tették le a szemüvegüket.

Általában szeretik, ha a régmúlt dolgokról kérdezget az ember, ilyenkor szinte időutaznak, mikor belemerülnek az emlékeikbe, közben a szemükkel valahova a távolba merednek.

Erre jó alkalom az például, ha törölgeted a polcot, a kezedbe akad egy fénykép, és megkérdezed ki ő.

Ne te beszélj, hanem beszéltesd, meglátod jó élmény lesz. :-)

2016. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a múltjáról kérdezd, az neked is érdekes lehet, és tanulhatsz is belőle.


Persze csak olyan témákról, amikről szívesen beszél. Ha 84 éves, akkor emlékszik a 2. világháborúra, amit gyerekként élt át. Van, aki erről nagyon szeret mesélni, és neked is érdekes lehet. De van, akinek fájdalmas pont.


Kérdezheted a munkájáról, családjáról, fiatalkori kalandokról, utazásokról, iskoláról, mi volt más régen, stb... és persze ha érdekli, te is mesélhetsz magadról, a mostani fiatalokról.


Feldobsz pár témát, és meglátod, mi érdekli.

2016. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jókat írnak szerintem. Engem pl. nagyon érdekel az építészet és biztos kérdezgetném a bácsit, mi hogy nézett ki régen a városban.
2016. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!