Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit reagálnátok ha a főnök...

Mit reagálnátok ha a főnök közölné 3 nap helyett 4-et dolgozol ugyanannyiért és ha nem tetszik, mehetsz? Konkrét mondatokat kérnék mit mondanátok.

Figyelt kérdés

Részmunkaidős konyhás vagyok céges menzán. 3 napos vagyok. A főnök behívott közölte ezentúl 4 napot fogok jönni (nem az hogy szeretne megkérni, hogy… hanem kijelentő módban 4 napot jössz) de többet erre nem fizet, vagyis 4 napra is annyi a pénz mint 3-ra. Látta rajtam hogy készülök kinyitni a szám gyorsan hozzátette: nem vitatéma, ez van, ha nem jó keresnek mást.

Így kell alkudni! Csinálod amit mondok vagy repülsz.

Mivel első haragból szólni sose jó, csak annyit mondtam: hétfőig átgondolom.

Egyelőre ebben maradtunk.


Ti mit mondtatok volna a helyemben? Ott és akkor?


Mert hétfőn én mit fogok tenni azt sejtem sajnos. Mit tehetek. Más állás nincs főleg nem 3-4 napos, így maradok


2016. máj. 27. 13:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%
Most erre mit lehet mondani? Tanulni kellett volna és akkor nem rabszolgaként végzed. Még most se késő.
2016. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%
Jó neked, hogy ilyen higgadtan tudtál reagálni, én valószínű annyit mondtam volna, hogy :akkor megyek! Gondolom nagy szükséged van a munkára, de azért szép csendben kezd el másik után nézelődni, különben a végén még hatnapozni fogsz ugyanannyi pénzért.
2016. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy ez Magyarország. Ilyesmin meglepődsz? Szerinted viccből megy mindenki külföldre?
2016. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Tanulni kellett volna? Orosz történelem szakos tanár vagyok. Rendszerváltáskor az orosz ugrott lettem angol, gyorstalpalóval, de sejthető az mennyit ért. Kihullottam a rendszerből. Aztán lettem külkeres, külker diploma marketing + pénzügy képzéssel másod és harmad (sokad)diplomában.

Dolgoztam így pár évig de akkor már bőven 40 felett voltam.

Nem kellettem (és nem kellek)sehova ami normális hely.

Csak ilyen helyre.

Van egy rakat diplomám, tanári tapasztalat is és mit ér?

WC-papír.

És ne jöjjünk azzal hogy most se késő. Rég késő. Nő vagyok. Nyugdíjhoz közel.

Amíg nem volt még késő addig tettem amit tudtam. Tanultam.

Semmit se ért.

2016. máj. 27. 13:11
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
azt válaszoltam volna, hogy: oké, már itt se vagyok.
2016. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%
#1 Méghogy tanulni kellett volna, maximum az idegen nyelvet. Vezető beosztású emberek a nevüket nem tudják leírni, itthon a haver, rokoni kapcsolatok a mérvadóak nem pedig a bizonyítványod, minimális kivételtől eltekintve.
2016. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
76%
mindig van 1 ilyen p**cs, mint az egyes válaszoló... szerinte biztos programozónak kellett volna tanulnod. Sőt, mindenki aki sz@rul keres, annak programozónak kellett volna tanulnia.
2016. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
76%

#7:


Öhm, hol említette az #1-es a programozókat? :)

2016. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
73%

Azért a tanultság ér valamit a Te esetedben most is. Valószínű megmarad a munkahelyed. Szinte mindenki más hirtelen rávágta volna, hogy örömmel repülök és csak később gondolkodott volna. Nem tudom, mit csinálsz a fennmaradó 3-4 napban. A helyedben elkezdenék takarító cégeket végigjárni, magán takarítást hirdetni ismeretségi körben, esetleg bébiszitterkedést, kezdőnek angol tanítást, vagy bármit amihez értesz.


Az csak látszólagos és ideiglenes pozitívum, hogy ott maradhatsz. Mostantól tudják, hogy szinte bármit megtehetnek Veled és lehet, a körülményeid is rosszabbak lesznek, ha ez még lehetséges. Így munkahelyet is elkezdenék keresni. Lehet, hogy több napod megy majd el, de kapsz ugyanennyi vagy több bért, esetleg normálisabb feletteseket. Én mostantól csak ugródeszkának, átmeneti állapotnak nézném ezt a helyet.

2016. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Egyébként programozó: hányszor hallottam ezt is magukat nagyon okosnak gondoló majmoktól.

Miért nem mész programozónak? Ja. 50 feletti nőként mi más is lenne a reális cél: programozni. Főleg zéró IT előélettel.

Reális.


Meg a szokásos: há'mé' nem mérnök meg orvos...

2016. máj. 27. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!