Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha se só, se beszéd nem...

Ha se só, se beszéd nem megyek be napokig dolgozni, mi lesz?

Figyelt kérdés
Ki fognak rúgni? Ilyen esetben közös megegyezéssel szokták elküldeni a dolgozót? Nyoma marad, miért jöttem el arról a munkahelyről?
2016. jún. 3. 20:10
 1/10 A kérdező kommentje:
*só=szó
2016. jún. 3. 20:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel számítanak rád és a munkádra, az a minimum, hogy tájékoztatod a munkaadód, hogy nem mész be és, hogy miért nem. Nettó tahóság lenne a részedröl.


És igen, kirúgnak.

2016. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De pont az a cél, hogy kirúgjanak. A főnök nem akar elengedni magától.
2016. jún. 3. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, kirúghatnak. De ha már nem akarsz ott dolgozni, legyen benned annyi, hogy beadod a felmondásod és aláírod a kilépő papírokat.
2016. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kell,hogy kirúgjanak? Felmondasz,ennyi...
2016. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az más.


Kényszerrel nem tarthat ott.

2016. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem akar elengedni? Le kötözött? Na ugye,hogy nem!

Felmondasz és kész.

Mióta vagy egyáltalán ott?

2016. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

menj be és mondj fel. ha ők rúgnak ki, akkor több mint való azonnali hatállyal teszik, és mivel te megtagadtad a rendelkezésre állást, így simán perelhetnek. Szóval még te szívhatod meg.


Ha nem akarsz ott dolgozni, akkor bemész a főnökhöz, megmondod hogy felmondasz, közös megegyezéssel szeretnéd. azt kész.


Ne adj nekik lehetőséget egy jogi lépésre, mert még te fizethetsz.

2016. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem akarnak elengedni, ezért nem fognak kirúgni.

Nem kell közös megegyezéssel elküldeniük, mivel ez bőven kimeríti a szerződésed azon pontját, amiben megfogalmazzák a rendkívüli felmondás mikor következhet be.


Szerintem nincs olyan, hogy valakit erőszakkal egy munkahelyen tartanak. Beadod az írásos felmondásodat, onnantól kezdve maximum arra kötelezhetnek, hogy letöltsd a felmondási idődet.

2016. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy rögtön fel szeretne mondani valami okból kifolyólag (mert mondjuk talált más munkahelyet, ahol pár napon belül kezdenie kellene), de a főnöke nem engedi el, hanem g*c*zik, hogy le kell töltenie az 1 hónap felmondási időt. Épp ezért én ilyenkor úgy csinálnám, hogy egy szót se szólnék arról, hogy találtam másik melót, ahol kezdeni akarok, hanem valamivel kiprovokálnám, hogy elküldjenek rendkívülivel. Mondjuk egy vita a főnökkel. Kivéve, ha a főnököt rendesnek ismerem, és tudom, hogy megért.
2016. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!