Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy is van ez? Közmunkás bér...

Hogy is van ez? Közmunkás bér kérdés.

Figyelt kérdés

Felvettek egy iskolába adminisztrátornak közmunkán, mert sajnos pályakezdőként sehova nem kellettem.

51000Ft-ot adnak, mert hogy nem igényel szaktudást amit csinálok és hogy nem vehetik figyelembe az iskoláimat, pedig irodais szakmám van.

Amiket csinálni kell: gépelés, jegyzőkönyvvezetés, postázás, a gyerekek papírjait intézni pl. tankönyv, étkezés, beiratkozás, hivatalos leveleket írni, szerkeszteni, fénymásolni, nyomtatni, tartani a kapcsolatot az összes tanárral stb.

Egész nap munka van, nincs olyan, hogy nem csinálok semmit, sokszor van olyan, hogy plusz 2 órákat ott kell maradni, van hogy enni is alig van idő.

Értem én, hogy nem olyan nagy dolgok ezek, de miért nem kaphattam volna meg legalább a 67000 Ft-ot? Felháborítónak tartom, hogy annyit kapok mint a takarítónők és a portás, akik egész nap jóformán nem csinálnak semmit, sőt a portás tényleg nem csinál semmit, valamint a gyerekek szüleinek a 80%-a nem tud kitölteni megfelelően egy hivatalos papírt sem.

Egyik ismerősöm az önkormányzaton van, szintén irodában, egy érettségije van, ő megkapja a 67-et úgy, hogy ő se csinál semmit érte. Akkor hogy is van ez? Ennyi erővel miért nem vettek fel egy árokásó cigányt?



2016. jún. 4. 14:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg aki előttem volt megkapta a 67-et. Akkor kellett hozzá szaktudás?
2016. jún. 4. 14:16
 2/13 anonim ***** válasza:
Komolyan ennyire siralmas a helyzet Magyarországon? Önkormányzaton fizetés 67-?!
2016. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sándor G ***** válasza:

Nem tudjuk milyen végzettséged van, de az biztos hogy érettségi +tudás is kell hozzá.

Nem kellett volna elválalnod, ennyi pénzért, alá se irtam volna a szerződést,a másik meg nem túloráztathatnak, mert a közmunka nem erről szól, kifizetni sem tudják, nincs rá lehetőség.

tehát ez abszolut törványtelen,foglalkoztatás, és megalázó is.

Ne vállalj túlórákat, 2.keress mielőbb egy másik munkahelyet,ahol legalább a min,bért megadják, kifizetik,

Ha okoskodnak, fenyegetőznek, hogy nem végzed el a munkádat, meg kirugnak, stb. Akkor szólj vissza nekik, keményen, mert jogodban áll munkaügyi bírósághoz fordulni, jogászhoz, akik majd eligazítják a vezetőséget.

Ne alázd meg magadat, inkább hagyd ott, mégha egy gyárba üzembe tudsz eljárni melozni, az jobb.

Én is léptem eggyet, ezt tettem, húsipari cégnél vagyok, Tmk.ban, 100ez.ft.feletti netto bérért.

2016. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj ott maradni. Ha fegyelmi tárgyalás van én írom a jegyzőkönyvet, nem állhatok fel 4 órakor, hogy bocsi, de megyek, mert lejárt a munkaidő.
2016. jún. 5. 12:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Folyamatosan keresem a munkahelyeket, de még csak egy telefont se kapok sehonnan,pedig gyárakba is jeletnkeztem.
2016. jún. 5. 12:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Közmunkában dolgoztam iskolában 5 hónapot, ezt, amit leírtál az iskolatitkár csinálta kb. br 130ezerért és egyéb + pályázati pénzekért, neki még filmnézésre is maradt mellette ideje, meg rendszeresen később ért be, én megkaptam a br 101ezret, ellenben alig tudtam munkát adni, leginkább iratokat kellett hurcolászni a klik-be, a mák-hoz és a bérszámfejtőhöz, néha akadt 1-1 kisebb feladat, mint fénymásolás, scanneres, de legtöbbször unatkoztam.
2016. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gondolom jól hülyének vagyok nézve...
2016. jún. 5. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van? Nem mindegyiket fogadják már el, tavaly nyáron változtattak.
2016. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
jó szar fizetésed van, de hát tanulni kellett volna nem rinyálni
2016. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es: ez nem a tanulás hiányán múlik, a múltkor mikor jelentkeznem kellett a munkaügyiben, rákérdeztem lenne-e valami irodai közmunka lehetőség, erre olyan munkaköröket sorolt fel az ügyintéző, amikhez komoly végzettségeket is kértek a leendő foglalkoztatók, hogy csak pislogtam, a hab tortán az volt, mikor kiderült, hogy az egyik nem is aktuális, mert miután több embert feleslegesen kiküldtek, kiderült, hogy személyre szabottam írták ki valakire, és ez csak közmunka. A kormányhivatalban rendes interjút tartottak közmunkára, 4 ember interjúztatott, kérdezgetett, 1-2 helyre meghallgattak kb 100 embert. Szerintem a közmunkának nem erről kellene szólnia, hanem vegyenek fel valaki mellé segíteni, ne valaki helyett harmadannyi fizetésért.
2016. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!