Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliába hogyan tusnék kimenni...

Angliába hogyan tusnék kimenni dolgozni ha ma közmunkás vagyok és nincs szinte semmi pénzem?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy. És ha ki is jutnál, hol laknál, mit dolgoznál, miből élnél?
2015. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
kell találnod egy megbízható munkáltatót aki szállást biztosít meg persze fontos hogy mihez értesz, de úgy hogy nincs pénzed és egyedül csak úgy kimennél Angliába munkát keresni az úgy nem fog menni!
2015. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha még a nyelvet sem beszéled, akkor nagyon rizikós.


Magyar közvetítőkkel nagyon kell vigyázni, azoknak a 99%-a csaló.

2015. febr. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pontosan... 3-as nagyon jól mondja, ezért nem írtam én se, hogy keressen egy munkáltatót. Meg azért, mert azt sem tudjuk, ért-e valamihez a kérdező? és általában azért min. a kiutazás költségeit a munkavállalónak kell állni, még ha szállást, ellátást kap is...
2015. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 goaus ***** válasza:
Ha a kérdező nem beszél angolul, azt tanácsolom, Ausztriába menjen, onnan tavasztól akár stoppal is biztonságosan hazajuthat, Angliából ez sokkal nehezebb. Ha tud angolul, akkor mondjuk legalább 400 ezer ft-t valahonnan szerezni kellene, ha kijut, angoltudással valami melót kapni fog, bár az NI számra már van h 6-8 hetet is várni kell, szóval nem egyszerű Ausztriát jobbnak látom ez esetben, ott is vannak állások, közelebb van, olcsóbb ki és hazajutni.
2015. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre te magad is tudod a választ: Sehogy. Először pénzt kell gyűjtened és meg kell tanulnod angolul, ha nem tudsz.

Én és férjem 7 éve jöttünk ki 250 ezer forinttal fejenként. Valami alaptudásunk volt, nekem se és férjemnek se volt olyan végzettsége, amit tudnánk itt hasznosítani (nekem tanítói diplomám van, neki érettségije) Több évig terveztük a kiutat, a volt osztálytársam kinn volt már akkor két éve, vele költöztünk össze, de egyből mindent fizetnünk kellett. Férjem 2 én 3 hét után kaptam melót, de úgy lett nekem melóm, hogy egy kinti magyar bevitt a munkahelyére és ott beajánlott engem takarítónőnek. És így is már majdnem elfogyott a pénzünk, mire kapott párom fizetést. Itt hetente van fizetés, tehát 3. héten már dolgozott párom, 4.-en kapott fizut és mondom, majdnem elfogyott a pénzünk. Akkor még annyira nem nézték a nyelvtudást, azért jó volt, ha 1-2 hét után már nem volt gond a nyelvvel. Ma már nem nézik el, ha nem tudsz beszélni. Viszont azt látom, hogy ahogy egyre több magyar jön ki, az újaknak már egyre kényelmesebb, azért, mert ma már szinte mindenki családhoz, jó ismerőshöz jön ki és nem kell dohos, lepukkant szobában kezdeni század magával, úgy hogy nincs semmije. Én 3 embernek segítettem eddig kijutni, de az utolsóval betelt a pohár. Mindenki azt képzeli, hogy ők szrták a spanyol viaszt, hogy olyan semmiség, hogy eltűröm, hogy nálam lakjon több hónapig, abból a megfontolásból, hogy az nekem úgyse kerül semmibe, és egyre jobban azt képzelik, hogy majd az ölükbe pottyan a meló, meg egyre jobban azt gondolják, hogy akik kint vannak, azoknak kötelességük segíteni azoknak, akik otthon vannak és ki akarnak jönni. Egyre több itt is az olyan kérdés, hogy : Nem beszélek, nincs pénzem, nincs végzettségem, segíts kijutni. És azt képzelik, hogy aki erre azt mondja, hogy old meg magad, az önző, fennhordja az orrát....hát gondolják csak, én már befürödtem párszor, saját rokonom vert át a legjobban...mindenkinek azt tanácsolom: senkinek semmit!

2015. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon jól mondja.

Nekem szinte teljes egészében ez a tapasztalatom, annyi különbséggel hogy nem rokon hanem barát okozott fejfájást.

2015. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az odáig ok, csak nem ez volt a kérdés.
2015. febr. 11. 19:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, a kérdés az volt hogy szinte semennyi pénzzel hogy tudnál kijutni Angliába. SEHOGY!!!!

Nem értem hogy ez hogy lehet kérdés, azt sem hogy ennyi agysejttel ember hogy tud számítógépet bekapcsolni, és ilyen ostoba kérdést kiírni.

2015. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam mind ezt le, mert abból, hogy semmid nincs meg a kiindulóponthoz-se pénz, se tudás, se kinti kapcsolat-, az jön le, hogy te is szivesen ráakaszkodnál egy kinti balekra, aki cserélgeti idekinn a pelenkádat....már bocs, hogy így írom.
2015. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!