Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában dolgozom, hogy...

Irodában dolgozom, hogy szokjam meg ezt?

Figyelt kérdés
Most az miérteket hagyjuk, a lényeg, hogy kicsit antiszoc vagyok és egy olyan irodában vagyok ahol 3-an vagyunk. Én velük szemben ülök, szóval kb állandóan látnak. És ez engem zavar. Meg minden más is. Tudom,gáz de utálom, mikor pl köhögök egyet és már mindegyikük engem bámul meg mondják a közhelyes megjegyzéseiket. Vagy mikor kimegyek és bámulnak olyan arral, hogy ez már megint hova a francba megy stb. Rohadtul zavar. Ha kinyitom az innim vagy leejtek 1 papírt,tollat, arréb rakom aszékem akármi, már engem figyelnek. Hogy szokjam ezt meg, mikor borzasztóan zavar?
2016. jún. 5. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem gondol rólad semmit, nem szólnak meg, ezt csak te agyaddal kèpzeled be, mert antiszociàlis vagy. Keress egy szakembert!
2016. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Tudod, a szükség nagy úr. Vagy megszokod - a nagy részét úgyis képzeled, annyira nem foglalkoztatsz másokat, ne félj :D - vagy keresel más melót, vagy munkanélküliként ülsz a híd alatt. Válassz.
2016. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Először is azt kell tudatosítanod magadban, hogy nem az ő reakcióik az abnormálisak, hanem a te érzéseid, állapotod a rendkívüli. Tehát ők nem valamilyen rossz szándékkal bámulnak, vagy jegyeznek meg bármit, hanem te fogadod ezeket rosszul. Mennyire vagy velük jó viszonyban? Nyilván komoly korlátok lehetnek köztetek, ha antiszociális vagy, de tudsz esetleg erről beszélni velük? Úgy gondolod, megértenék?

Ők a társas helyzetekben normális viselkedésmintákat követik, udvariasak, míg te, ha nem tisztázod velük az állapotod, udvariatlannak és ridegnek fogsz tűnni, amivel komolyan elmérgesítheted a helyzetet. Én őszinte lennék velük a helyedben, elmondanám nekik, hogy problémám van az ilyen helyzetek kezelésével és értsenek meg - a legtöbbet akkor segítenek neked, ha hagynak dolgozni.


Nyilván mindezt csak akkor lehet megjátszani, ha vagytok olyan viszonyban, ennek a megítélése meg antiszociálisként nehéz lehet. De az őszinteség mindig jó út.

2016. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
még csak 2 hete vagyok ott, alig ismerem őket
2016. jún. 5. 10:46
 5/15 anonim ***** válasza:
mit foglalkozol velük? Ki a sz@rt érdekel, hogy ők mit gondolnak. Megjegyzésekre meg nyugodtan vissza lehet szólni. Ne vedd a szívedre.
2016. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

fiú vagy lány?

Munakársaid?

2016. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
kis iroda, 3-an vagyunk nők, ők olyan 40 körül lehetnek, én 24. ezek nem olyan beszólások, csak pl köhögök és akkor: beteg vagy?, félrenyeltél? stb, vagy pl mult héten egyik nap kicsit korgott a gyomrom és már rögtön? éhes vagy? nem ettél ? stb és tudom, hogy végülis kedvesek akarnak lenni, de engem rohadtul idegesít, hogy mindenből ilyen nagy ügyet csinálnak, én ezeken minél hamarabb túl akarok lépni, elfelejteni, ők meg kiemelik, mindenhez hozzászólnak. ÉS tökre idegesít, hogy ilyenek miatt kell szinte magyarázkodnom.
2016. jún. 5. 11:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Az emberek egy munkahelyen általában kommunikálnak egymással. Két lehetőséged van:

1. Elmész a határba kapálni, hidd el, ott max a kukoricatő fog hozzád szólni

2. Tudatosítod bennük, hogy nem vagy kíváncsi rájuk és a közeledésükre. Ha elég kitartóan kerülöd a társaságukat, nem szólsz hozzájuk, és elintézel mindent egy igennel vagy nemmel, észre fogják venni, hogy te nem igényled a törődést - és nem is fognak törődni veled.

2016. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ezért szól mindig halkan a rádió, így a gyomrok apró kordulását nem halljuk. :D

Egyébként igen. Ha másokkal dolgozol egy légtérben, jó ha jó viszonyt ápoltok. Valószínű nem akarnak ők rosszat, sem felnagyítani a helyzetet, egyszerűen csak szeretnének kommunikálni veled és így találnak erre lehetőséget. Nem ismernek még, nem tudják mi érdekel, nem tudnak más szálat megragadni. Majd idővel változik ez. Eleinte én is nehezen viseltem, hogy állandóan van körülöttem valaki. Aztán elkerültem egyedül egy irodába és rájöttem, hogy sokkal jobb, ha van valaki körülöttem, megy a beszélgetés, motoszkálás, mert egyedül baromira magányos. Kértem, hogy tegyenek át máshova, azóta sokkal jobban érzem magam. Kimenős a melóhelyem, de örülök, hogyha visszaérek az irodába, akkor vannak körülöttem, nem egyedül ülök csendben.

Majd megszokod. Keress közös témát, avagy előzd meg a témát és ha korog a gyomrod jelentsd ki, hogy b*sszus de éhes vagyok... :D Próbálj nyitni feléjük és jófej lenni, mindenkinek sokkal könnyebb jó hangulatban dolgozni.

2016. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Ez nem egészen így működik. Én hasonló attitűddel élem az életem, mint a kérdező. Tőlem se nagyon szokták megkérdezni a kollégáim, hogy vagyok, mert pontosan tudják, hogy kb telibesz**om, kivel mi történik. Munkahelyre dolgozni járunk, se nem barátkozni, se nem jópofáskodni. Én gyorsan elrendezem, hogy csak akkor szóljanak hozzám, amikor én akarom.

2016. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!