Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiszúrok mindenkivel, ha...

Kiszúrok mindenkivel, ha elmegyek táppénzre, de maradni meg nem szeretnék. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A cégnek ahol dolgozom 4 üzlete van, hétköznap 8 órában nyitva, hétvégén 4 órában. Erre vagyunk 5-en főállásban, illetve eddig volt egy beugrónk, aki betegség vagy szabadság esetén jött be. Azonban most kijelentette, hogy ezen a nyáron nem akar jönni, mert inkább otthon van a 3 éves lányával, neki a pénz nem ér annyit, hogy lemaradjon a lánya gyerekkoráról.


Hát ez így ugye a szabadságolások elején nem esett jól, úgyhogy elkezdtünk keresni embert 5 hete, de még csak nem is jelentkezett senki az álláshirdetésre! Pedig budapesti munkahely, jó fizetéssel. Érdekes.


Na hát ugye akkor a helyzet az, hogy amíg valaki nyaral, addig a többiek 7 napoznak, így be kell osztani a szabadságokat úgy, hogy azért ne kelljen senkinek hónapokig szabadnap nélkül lenni (ez nyilván törvény ellenes is lenne, bár keretszerződésünk van).


Viszont 2 hete kiderült, hogy terhes vagyok (most vagyok a 7.hétben), és mivel PCOSem, epilepsziám és IR-em van, ezért veszélyeztetett vagyok.


Mivel minden nap egész nap rosszul vagyok, fáj a hasam és hányok, folyamatosan fáradt vagyok, és a munkám aránylag megterhelő és hosszú, ezért az orvos azt tanácsolta, hogy az első és az utolsó trimeszterben maradjak otthon a biztonság kedvéért.

Mivel egész nap stresszelek, és tavaly október óta nem volt 2 szabadnapom egyhuzamban, így szívesen otthon maradnék pihenni, a magam és a baba egészsége érdekében. Viszont ha kiíratom magam, akkor vagy a főnökömnek kell bezárnia az egyik üzletét, vagy a kollégáimnak kell 5 héten keresztül 7 napoznia, és a szabijaikat is ennyivel eltolni.


Nekem nyilván a baba a legelső most, veszélyeztetett is vagyok, a párom azt mondja ne idegeskedjek azon, hogy a többiek mit szólnak, jogom van otthon maradni és kész.


De a cégnél vagyok már 8 éve, minden váltótársammal jó barátságban vagyunk, ezért nem akarok így kiszúrni velük.


Mi a jó megoldás? Javaslatok? Ti mit csinálnátok?


2016. jún. 6. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkáról van szó? (hátha valaki jelentkezne innen)


A helyedben otthon maradnék, igaz ez nem tesz jót a többieknek, de fontosabb a baba! Szerintem ők is megértik...

Mondjuk velük ne a főnök közölje, hanem szerintem neked kéne, hogy mit szeretnél tenni...


23F

2016. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez magától értetődik , maradni kell és intézkedni . Legjobbakat nektek .
2016. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a baba a legfontosabb. Gondolom, ennyi problémával nem is egyszerű teherbe esni. Szóval nekem ez lenne az első.

És bár én nem, de családban van, aki hasonlóan dolgozik, mint te. Ők egész nyáron így dolgoznak, nem csak 5 hétig, hogy 7 napoznak. Sőt volt olyan, hogy valaki két héten keresztül dolgozott, mert egy vezetőnek mindig bent kell lenni, és a másik elment két hét szabira. Túlélték :)

2016. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én is otthon maradnék, semmi nem ér annyit, hogy neked vagy a babának baja legyen

néha muszáj önzőnek lenni

2016. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Már maga a stressz sem tesz jót, hát még a megszokottnál több munka. Nem a te üzleted, azon nem neked kell agyalnod hogyan oldják meg. :) Legyél kicsit önző, úgyis csak 9 hónapod van rá, utána minden a babáért lesz ;)
2016. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tényleg, milyen munka? 3 éve keresek munkát
2016. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Budapesti munkahely, jó fizetés, nem igényel szakképzettséget, nem túl megterhelő, üzletenként elég 1 ember, napi 8 órát van nyitva.


Hittérítők vagytok? Valami csak nem kóser ha egy ilyen munkára nem jelentkezik ember...

2016. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Facebookon Szárnyas fejvadász csoportba tegyék be a hirdetést, biztos lesz, aki jelentkezik rá onnét.
2016. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire jó a viszony mindenkivel, akkor miért nem a főnököddel, kollégáiddal beszéled meg ezt?
2016. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Érettségi kell hozzá, jó matektudás, jó megjelenés, és alapvető számítógépes ismeret.

Egy lakberendező cégnél vagyunk, egyedileg gyártott bútorokat kell tervezni, rajzolni, lemodellezni számítógépen, majd kiszámolni a vevőnek az egyedi árat.

Angol nyelvtudás előny, mivel sok a külföldi vevő is.


Gondolom azért nem jelentkezik senki, mert nem szimpatikus nekik az, hogy egyik nap a XIV. kerületben kell dolgozni, másik nap a XI.-ben, majd a XIII. és a IX. jön. Volt egy lány, aki jelentkezett interjúra, de közölte, hogy csak akkor akar jönni, ha minden nap a XIV. kerületi üzletbe lesz, mert ő ott lakik, és nincs kedve utazni. Másoknak az nem tetszik, hogy kötelező a hétvége.


Egyébként nem egyszerű a munka, és abból a szempontból stresszes is, hogy a vevők is tudnak idióták lenni, és sajnos néha a kollégák is. És ez sajnos mindennapos.

Tegnap egy vevő fel akart jelenteni engem azért, mert "rágalmazom". Annyit mondtam neki, hogy kiszakította a termékmintát amit adtam, de ennek nem szabadna előfordulnia, mivel minőség garanciát vállalunk.

Szóval ahelyett, hogy elnézést kér, hogy tönkretett valamit, még engem akar beperelni. Mondtam hogy nyugodtan menjen a fogyasztóvédelemhez, itt a panaszkönyv, írjon bele.

Ezelőtt volt egy ember, aki bejött, és torka szakadtából üvöltött velem, hogy mi egy csaló, hazug banda vagyunk, aki kizsákmányolja őt. Erre persze nyugodtan megkérdeztem, hogy miért mondja ezt, és akkor a válasz az, hogy az obiban ez negyed annyiba kerül. Na most ezekre fapofával válaszolni, hát 8 évig ment, de a hormoningadozással és a babával lehet a következőnek visszakiabálok.

Mondjuk annak, aki be akart jönni nyitva tartás előtt, és mondtam neki, hogy elnézést, de meg kellene várni a 10 órát, mert nekem még dolgom van. Erre azt mondja, hogy ő nem vár rám 20 percet, szolgáljam ki most...

2016. jún. 6. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!