Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiszúrok mindenkivel, ha...

Kiszúrok mindenkivel, ha elmegyek táppénzre, de maradni meg nem szeretnék. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A cégnek ahol dolgozom 4 üzlete van, hétköznap 8 órában nyitva, hétvégén 4 órában. Erre vagyunk 5-en főállásban, illetve eddig volt egy beugrónk, aki betegség vagy szabadság esetén jött be. Azonban most kijelentette, hogy ezen a nyáron nem akar jönni, mert inkább otthon van a 3 éves lányával, neki a pénz nem ér annyit, hogy lemaradjon a lánya gyerekkoráról.


Hát ez így ugye a szabadságolások elején nem esett jól, úgyhogy elkezdtünk keresni embert 5 hete, de még csak nem is jelentkezett senki az álláshirdetésre! Pedig budapesti munkahely, jó fizetéssel. Érdekes.


Na hát ugye akkor a helyzet az, hogy amíg valaki nyaral, addig a többiek 7 napoznak, így be kell osztani a szabadságokat úgy, hogy azért ne kelljen senkinek hónapokig szabadnap nélkül lenni (ez nyilván törvény ellenes is lenne, bár keretszerződésünk van).


Viszont 2 hete kiderült, hogy terhes vagyok (most vagyok a 7.hétben), és mivel PCOSem, epilepsziám és IR-em van, ezért veszélyeztetett vagyok.


Mivel minden nap egész nap rosszul vagyok, fáj a hasam és hányok, folyamatosan fáradt vagyok, és a munkám aránylag megterhelő és hosszú, ezért az orvos azt tanácsolta, hogy az első és az utolsó trimeszterben maradjak otthon a biztonság kedvéért.

Mivel egész nap stresszelek, és tavaly október óta nem volt 2 szabadnapom egyhuzamban, így szívesen otthon maradnék pihenni, a magam és a baba egészsége érdekében. Viszont ha kiíratom magam, akkor vagy a főnökömnek kell bezárnia az egyik üzletét, vagy a kollégáimnak kell 5 héten keresztül 7 napoznia, és a szabijaikat is ennyivel eltolni.


Nekem nyilván a baba a legelső most, veszélyeztetett is vagyok, a párom azt mondja ne idegeskedjek azon, hogy a többiek mit szólnak, jogom van otthon maradni és kész.


De a cégnél vagyok már 8 éve, minden váltótársammal jó barátságban vagyunk, ezért nem akarok így kiszúrni velük.


Mi a jó megoldás? Javaslatok? Ti mit csinálnátok?


2016. jún. 6. 12:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

120 nettót nem mondanám annyira jó fizetésnek de kinek mi. Hülye vevő minden szakmában van. De ha amiatt nem vesztek fel valakit beugrónak, mert csak az egyik üzletben lenne hajlandó dolgozni, talán nem is olyan fontos, hogy találjatok valakit...


Én megértem, hogy ez a feltételetek van, de a szükség nagyúr, itt meg úgy tűnik, hogy nincs szükség. Hogyha te sem leszel talán hajlandó a főnök engedni...

2016. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát ezért tényleg nevetséges a 120e, ne haragudj. Persze nem egyedi eset, de attól még siralmas. Matektudás, üzleties megjelenés, szgépes tudás, angol nyelv, össze-vissza utazás, és 120 nettó?...
2016. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ki írt itt 120 nettót? Honnan vetted ezt a számot?

150e nettó + jutalék a fizunk. Legjobb hónapban 380-at kerestem, de a 220e nettó az átlag.

2016. jún. 6. 15:44
 14/15 anonim ***** válasza:

"... úgyhogy elkezdtünk keresni embert 5 hete, de még csak nem is jelentkezett senki az álláshirdetésre! Pedig budapesti munkahely, jó fizetéssel. Érdekes"

Ha annyira jó lenne ez a munkahely, a szülés előtti utolsó napig dolgoznál, vernéd az asztalt az orvosnál, hogy semmi bajod, ehhez képest azon agyalsz, hogy táppénze kellene menned. Akkor talán mégsem annyira jó, hogy szabadnap alig van, minden nap máshol kell dolgoznod, hétvége nincs és még agyon sem vagytok fizetve (akárhogy meresztem, sehol nem látom leírva a 120 nettót, amit ketten is emlegettek). Nem tudom, mennyi a fizetés, de nem kizárt, hogy kis szerencsével gyári melóval is meg lehet keresni annyit, mint nálatok és ott egy helyre kell járni, hónapokra előre kiszámolható a beosztás, néha összejön a szabad hétvége, alig van felelősség, angolul meg sem kell szólalni, vevők nincsenek - ha még kisebb is a fizetés, akkor is jó, mert könnyebb a munka. Szóval nem kell elájulni, azért nem álommeló a tiéd, azért nem tapossák egymást a jelentkezők.

Te meg ne nagyon foglalkozz azzal, mi van, nem érdemes. Most mindannyian szívtok, mert a pénzéhes főnök már jó ideje kevesebb embert alkalmaz, mint amennyi kellene. Heti 6 napos nyitvatartás 4 üzletben, 5 emberrel, egy beugróval - nincs kimondottan túlméretezve a létszám. Elég egy hosszabb szabadság mellett beeső táppénz, hogy mindenki megbolonduljon. Ha elmész táppénzre, legalább te nem szívsz, a többiek meg majd megoldják. Lehet, hogy fújni fognak rá, de ne legyenek illúzióid: ha most nem mész el, csak a gyerek születése után maradsz otthon, akkor is kitolsz valakivel. Vagy felvesznek a helyedre egy embert, akit majd el kell küldeni, ha munkába állsz, vagy téged nem fognak visszavenni dolgozni, mert a kisgyerekes már nem olyan jó munkaerő, mint a gyerektelen dolgozó.

2016. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Maradj otthon, a főnök mwg fogja oldani, ami eddig nem akarödzott neki
2016. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!