Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek ha a munkahelyemen...

Mit tehetek ha a munkahelyemen olyan munkákat is meg kell csinálnom, amik nem tartoznak a munkakörömbe?

Figyelt kérdés

Rendszergazdaként vagyok egy cégnél, ami eddig rendben is volt, de az utóbbi időben egyre gyakrabban befognak a raktárban pakolászni, meg újabban már fuvarozásra, szállításra is, valamint egyéb apróbb feladatokra is, amik nem tartoznak a munkakörömbe.

Ezekhez a dolgokhoz abszolút nincsen kedvem, nem ezekért jelentkeztem és kerültem a céghez. Ha ez érdekelne, akkor pl. fuvarozónak jelentkeztem volna.

Lehet ez ellen valamit tenni?


2016. jún. 8. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézzétek át a főnökkel,hogy mi szerepel a munkaköri leírásodban. Többit megbeszélitek utána.
2016. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elolvastam. Nincs benne.

Mit mondjak a főnöknek? Hogy ezt és ezt nem csinálom meg és kész? Vagy mi?

2016. jún. 8. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy olyan varázsmondat a mai munkaköri leírásokban, ami a feladatok után következik, és vhogy így hangzik:..."és amire a felettese utasítja."

Ez kb. feleslegessé is teszi a m.l-t., mert a legtöbb cég erre hivatkozva osztja be a rabszolgákat pl. más munkakör helyettesítésére.

Ha értelmes a felettesed, beszélj vele, hogy nem pakolászásra szól a szerződésed, és nem is szívesen csinálod. Persze esélyes, hogy el kell kezdened másik cég után nézned, mert ha úgy gondolják, hogy ezek a plusz feladatok beleférnek egy rendszerg. munkájába, akkor már két hajóban eveztek.

2016. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem genyáskodni akarok de az a rész támadható hogy amire a munkáltatója utasítja. Ha arra utasítja hogy pucolja ki a wct és turkáljon a fekáliában könyékig azt is köteles ezek szerint elvégezni? Vagy cipekedjen vagy beüljön a volán mögé és rekeszeket szállítson amikor semmi köze annak a rendszergazdai munkához? Vagy nem terhelhető fizikailag?

Jó az olyan dolgokat bárki megcsinálja hogy néha van egy rekesz és akkor azt told már át oda megkérlek mert a Pista még nem ért vissza és most látom nincs feladatod.

De ahogy ő írja már fuvarozóként is dolgozik.

Attól is függ mennyit fizetnek. 5000 ft órabértől fölfelé én már azt mondom hogy oké akár tekergethetem a kisteher kormányát is. Csak ha e munka közben valami baj lesz akkor ne engem hibáztasson mert nem volt benne konkrétan leírva a munkaleírásomban.

De ha csak egy munkakörre kapnék fizetést mint ahogy itt a kérdező rendszergazdaként akkor azt mondanám hogy emeljük meg a pénzt és akkor két munkakört is elvégzek. De akkor írjuk bele a munkaköri leírásba is.

Rendszergazdaként be se kéne ülnie volán mögé kivéve ha egy másik telephelyre szólítják a rendszergazdai kötelességei.

Beszélj a főnökkel ne légy tutyimutyi aztán ha neki nem tetszik keress egy munkajogászt. Vagy elküld de akkor ne menj bele a közös megegyezésesbe hanem ő mondjon fel. De ne fogadd el indoknak hogy amiatt történt mert nem voltál hajlandó fuvarozni amikor te rendszergazda voltál. Ha meg a rendszergazdai dolgokra hivatkozik bizonyítsa hogy rosszul végezted a munkádat.

2016. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kitölti a munkaidődet a rendszergazdai munka? Vagy bőven ráérsz fuvarozgatni is? Amugy meglepő a dolog, mert egy rendszergazda sokkal drágább munkaerő, mint egy sofőr vagy egy rakodó. Nyilván kisebb cégről van szó, ahol nem tudnak minden munkára külön embert fölvenni.
2016. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!