Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszul érzem magam a munkahel...

Rosszul érzem magam a munkahelyemen. Mondjak fel?

Figyelt kérdés

Egy irodában dolgozom, körülöttem mindenki sokkal többet keres. Míg én 85 ezret, addig ők ilyen 400-500 ezreket havonta. És a vezetőség még többet.

Nem törődnék én azzal, hogy mások mennyit keresnek, mert nem érdekelne, csak azzal van bajom, hogy itt kávézgatnak, ebédelnek és arról beszélnek, hogy hova fognak menni, mit csinálnak, mennyiért vesznek ezt azt.

Általában én vagyok az, aki félre van lökve, akire rácsapják az ajtót és akit sosem kínálnak meg semmivel, mert én alacsonyabb rendű vagyok, ezt éreztetik.

Több ajánlatot is kaptam máshol, csak az a baj, hogy ezek a helyek az ország másik felén vannak, Győr vagy Budapest. Itt csak dolgozok, tanulok ezerrel és közben minden nap azzal szembesülök, hogy alsóbb osztályba tartozom.

A főnökömmel az a baj, hogy itt bizonygatja, hogy szüksége van rám, stb, egyszer azt is mondta, hogy most már el ne merjek menni, mert számít rám, de ő sem az a nagyon rendes ember. Ő, a férje és a gyerekei is bunkón kritizálnak. Ha nem tetszik valami amit csináltam, akkor már halálra vagyok alázva, hogy az hogy néz ki, mégis hogy gondoltam ezt, ez putri, ez ocsmány, ez így meg úgy.

Tudom, hogy máshol is vannak borzasztó emberek és egy kicsit ez is vissza tart, hogy máshol sem lesz jobb, vagy esetleg nem is lesz más lehetőségem, illetve, hogy túl hűséges vagyok...

Viszont borzasztó rosszul érzem magam ilyen közegben. Ti mit tennétek?



2016. máj. 20. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sürgősen.

Ennyi pénzt nem olyan nehéz máshol megkeresni, ahol emberibb a légkör.

2016. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a fizetés lenne a gond, akkor mondanám a főnöknek, ha annyira számít rám, akkor engem is honoráljon normálisabb fizetéssel. Bár nem tudom, hogy a többieknek mi a pozíciója, mi okozza ezt a nagy különbséget köztetek.

De ha ilyen csúnyán beszélnének velem, akkor tuti nem szeretnék ott maradni. Főleg, ha van más ajánlat.

2016. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
attól függ. te mit dolgozol és a többiek mit dolgoznak? az a baj h a mai világban annak a 85 ezernek is örülni kell mint majom a farkának, mert sajnos mindenhova túljelentkezés van, egyáltalán nem biztos hogy a jelentkező 5 ember közül téged választanak a munkára. én már csak tudom. 2 évig nem találtam munkát...
2016. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is magasabb fizetést "zsarolnék" ki, de úgyis tudnám hogy csak azért mondja a dolgokat, mert így kényelmes neki. Valószínűleg kirúgna, de annak is mások a szabályai (attól függ mióta vagy ott). Ha felmondasz, lemondasz. A munkát olyan minőségben kell végezni, ahogy megfizetik. Szarért szart.
2016. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előbb fuss egy kört a nagyobb fizetésért cserébe, ha nem ad, akkor mehetsz.


Bár ne a semmire, jó ha nézelődsz, jelentkezel már most máshova..

2016. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek benne van a fajtájukban, hogy így viselkednek. Dolgozni semmit, nagy pénzt felveszik, és ők a felsőbbrendűek. Ezeken kéne kipróbálni a most nyílt kremát...
2016. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tessék visszaszólni, nemcsinálni semmit, fél órát dohányozni 10 percenként aztán már a környezeteddel kvittek is vagytok! ;)
2016. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem azzal kezded, hogy felmondasz, hanem azzal, hogy munkát keresel ott, ahol lakásod van. A bérlakást nem lehet megfizetni. Fizetésmelést viszont kérhetsz, és ha pocskondiáznak, szólj vissza.

De az igen kevéssé tűnik valószínűnek, hogy mindenki 5-6-szor annyit keres, mint te. Mi a munkaköröd?

2016. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy viseld el és sajnáld őket fejletlen létükért vagy ha ez nem megy, mondj fel lehetséges leggyorsabban.
2016. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit furcsa nekem.


Ha a cégetek képes 400-500 nettó fizuert alkalmazni irodai dolgozókat (ami nálunk egy Pesti vezető multinál is elég magas bérnek számít...) függetlenül attól, milyen végzettséggel rendelkeznek, kétlem, hogy rosszul megy a vállalatnak. És épp ezért nem értem miért güriztetnek minimálbérért kb, mikor mekis dolgozóként is majdhogynem többet kapnál. Ha nincs szakirányú vagy egyetemi végzettséged, még akkor is érdemes nyugodt légkörben dolgozni, mert ennyi pénzért ezt felesleges elviselni és hidd el, aki eddig csicska volt, mert hagyta magát, az kitörni már csak felmondással tud. Keresnék másik helyet, és ha kell költözz, főleg ha nem nagyon van a birtokodban olyan tudás, ami egyedinek számít vagy hasznosnak.

2016. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!