Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Építőmérnök diplomával mennyit...

Építőmérnök diplomával mennyit lehet keresni pályakezdőként?

Figyelt kérdés
BME-s építőmérnök vagy építészmérnök diplomával egy építőipari cégnél mennyit lehet keresni? Vagy egy mérnökirodában mondjuk? Valakinek van információja? Köszi.
2016. jún. 11. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olyan 120-150 ezer körül. Ha a kivitelezésbe mész, akkor felmehet 180 ezerig, de ott arányaiban jóval többet kell túlórázni, mint irodában (az esetek többségében ingyen).


Ja és bejelentve csak minimálbérre leszel, kivéve ha nagyobb céghez mész. De ez igaz az egész építőiparra (csak tudnám, hogy mi a pcsiáért tartjuk a NAVot is).

2016. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát olyan 120-150 ezer nettó?


Amit írtál, mondjuk bejelentve szakmunkás minimálbér, olyan 110 ezer bruttó, ami 70-80 nettó, annyit utalnak, a többi, olyan 70-80 meg borítékba?


Erre gondoltál?

2016. jún. 11. 09:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát utalnak 70-80-at, mellé 70-80 borítékba?
2016. jún. 11. 09:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen. Perpillanat 85 körül van amit utalnak, a maradék zsebpénz. Legalábbis mondom, az esetek döntő többségében így megy.


Ez viszont azért gáz, mert ha autót akarsz venni részletre, akkor kiröhög a bank. De még áruhitelt sem feltétlenül fogsz kapni. Ugyanakkor annyira meg nem "sok" ez a pénz, hogy zsebből megoldjad... Kvázi status quo az egész.

2016. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál.


De akkor az utalós mellé ami olyan 85, az ember azért számíthat még olyan 70-80-ra, igaz?


Mondjuk autót meg megoldja az ember, lehet olyan kereskedőt találni aki valahogy belemegy... Egy használt autó is jó átmenetileg.

2016. jún. 11. 10:07
 6/13 MZ.per.X ***** válasza:
Hát havi 120-150-ből ne is nagyon akarjon új autót az ember, Pesti viszonylatban ennyiből örülj ha bérletre marad.
2016. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5: Igazából nem tudom, nálam így van, hogy 150-ből kivonom és a maradékot odaadja.
2016. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ennyi.
2016. jún. 11. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök mindegy,hol szerzed a diplomád, ha munkaerőhiány van, felvesznek mindenkit, meg ha valakinek protekciója van, elsőbbséget élve. a nagyobb egyetemeken tömegoktatás van, cél minél több embert felvenni, megkopasztani, aztán csáááá... 200-500 fős előadások, 13-15 hetes félévből tantárgyanként 2 alkalommal z.h., utolsó két héten pótz.h.,meg pótpótz.h. esetleg pótpótpótz.h., 1-2-3 alkalommal tanítási szünet, ünnepnap, óraelmaradás, egyéb rendezvények,stb.Tantárgyanként így marad 6-10 alkalom,amikor oktatás folyik, a többi számonkérés...sok bukás, sok beszedett pótdíj,rengeteg tandíj, stb. sajnos ma már ez a trend, személytelen tömegoktatás, ahol nem lehet kibontakozni, egy kalap alá vesznek mindenki, a jobbakat nem emelik ki, azt se tudják az oktatók, hogy kiket tanítanak...de már a hallgatókat sem érdekli, ki a tanár...

munkaadók is tudják és már a kisebb egyetemek népszerűbbek, mert ott tényleg fektetnek hangsúlyt a jobbakba,sőt ajánlásokat is tesznek a munkaadók felé...

Jelenleg, nem az építőipar a legjobban virágzó iparág, de mire végzel egyetemen, lehet az lesz...azért meg lehet jósolni, mire lesz szükség 6 évmúlva... gondolom kommunikáció és művelődésszervezőre nem sok...

2016. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.


Én csak tájékozódni akartam, és amit akartam meg is kaptam.


Én egyébként az Óbudai Egyetemen végeztem mint biztonságtechnikai mérnök, jelenleg van "szerződésem" egy céggel, más szakterületen, de mondhatni műszaki területen. Igen, nekem is a fizetésem most jelenleg 140, fele utalva, fele kézbe.


Ennyi, igazad van, köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 11. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!