Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Téged hogyan tanítottak be,...

Téged hogyan tanítottak be, amikor felvettek egy munkahelyre?

Figyelt kérdés

Miket mondtak el, miket mutattak meg?

Pl. olyan munkafázisokat, ami nem a te feladatod, de azért nem árt ha tudod, hogy teljes legyen a kép - ilyeneket elmondtak?

Vagy csak ami a te dolgod az egészből, azt tanították be, a többire meg idővel rájöttél?


2016. jún. 12. 19:03
 1/8 Blade Bone ***** válasza:
Nekem mindent elmondtak, még azt is ami nem rám tartozott, és igazából én amúgy is kíváncsi természet vagyok, mindig érdeklődök a többi, a környezetemben zajló munkafolyamatokról is. :P
2016. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt még esetleg nagy vonalakban megírhatjátok milyen jellegű a munka.

2016. jún. 12. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén,mint az 1.hozzászólónak,amit lehetett,mindent tudattak velem. Ez a későbbiekben jól jött.
2016. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egyik betanított munka: csokigyár.

Szaloncukrot csomagoltam,később öntöttem is. A másik: közigazgatás.

Ügyfelekkel bánni,engedélyezni,határozatot hozni,ami megállja a helyét.

2016. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4, és az "ügyfelekkel bánni" résznél elmondták mit milyen stílusban hogyan kéne lekommunikálni? Pl. elmondták, mik a leggyakoribb kérdések, panaszok és ezeket hogyan kezeld? Vagy mindenre egyesével kellett rákérdezned?
2016. jún. 12. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd,az volt az igazi szakmám. Tanultam pszichológiát is. Volt,hogy volt kérdésem. Amit nagyon meg kellett kérdeznem,felírtam magamnak,és nem azonnal,hanem napjában 1x kérdeztem meg. Vagy ritkábban. Felírtam a választ. Maradhattam,sőt,értékelték az összefogottságom,az aktivitásom.ne feledd,kérdezni jó,mert érdekel. 15 éve dolgozom ott,már bőven vannak tanítványaim.
2016. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első munkahelyemen portás voltam, oda csak átmeneti időre mentem mert karbantartónak jelentkeztem de betelt az állás, de portásnak viszont felvettek átmeneti időre mert függőben volt egy másik szabad hely a karbantartóknál, portás meg mindig kellett.


Akkor engem felvettek első 2 napon a takarítókkal dolgoztam, meg a terep rendezőkkel. Ott nagyjából körbevezettek hogy mi merre van és mit hol találok, és megmutatták nekem az épületet teljes egészében. Második napomon elhúztam az időt a takarítónőkkel, majd nap cégén már beültem az akkori portás mellé hogy 1-2 dolgot megtudjak. Utána 1 hétig ketten voltunk portások hogy én betanuljak, akkor mindent elmondtak, minden meg lett mutatva és amikor már egyedül nyomtam élesbe akkor már tudtam mindent. A munkahelyet otthagytam mert nekem ez unalmas volt és nem láttam hosszú távú lehetőséget ebben így a próbaidőm alatt közöltem hogy ennyi volt. Akkor rá 3 héttel később kezdtem egy közeli gyárba mint raktáros. Sima targoncásként vettek fel oda, de átmenetileg kisegítő voltam, és ott targoncázás lett volna a feladatom, de azt csak műszak elején meg a végén kellett csinálni kb 10-20 percet meg műszak alatt 1-2 menet és ennyi. Akkor engem betanítottak az irodai munkára, megmutatták az anyagkiadást mit hogyan hol találok, meg akkor mivel munkakörünkbe benne van és munkaidőbe belefér vagy anyagkimérést kell csinálnunk vagy takarítanunk kell, mert néhány helyiségbe takarítónő nem mehet be biztonsági okokból. ezeket felváltva csináljuk, eleinte nekem nem ez volt a dolgom, akkor jobbára a papírmunkát bízták rám meg gyakorolnom kellett a targoncával mert még lassabban ment, és persze engem a próbaidő alatt bevittek a gyártási részlegre is hogy lássam az adott munkaállomásokon hogy ott mit csinálnak, illetve a terminál kezelő felületét kellett szemügyre vennem hogy valamennyire képben legyek a dolgokkal. Ezt a főnököm azért találta ki mert sosem baj ha minél többet tudok, meg ott előrelépési lehetőség adva van meg ha több ember kiesik akkor mindenhonnan küldenek be valakit a gyártási részre hogy ha mást nem legalább kisegítőként csináljon valamit ha nagyon sürgős dologról van szó. Engem alapból érdekelt sok minden, én egyedül az állványokra nem voltam hajlandó felmászni a tériszonyom miatt, de ezt meg is értették, nem is csináltak ügyet belőle. Karbantartói végzettségemmel is tudtam ott mit kezdeni mert áthelyeztek a karbantartókhoz ahol jóval lazább a munka, és a bérem is valamivel több lett. Persze imádtam ott dolgozni, semmilyen állásra nem akartam a helyemet elcserélni, de sajnos ez nem volt ennyire egyszerű mert az egyik munkatársam lopáson kapták, réz kábelt lopott és utólag kiderült hogy már volt régebben is ugyanilyen lebukása csak akkor szemet hunytak felette, de ezek utólag kiderültek, és persze a mi műhelyünkben is eldugva gyűjtögetett olyan dolgokat amiknek nem ott volt a helyük és igazolni sem tudtuk azt hogy a miénk. Mindkettőket kirúgtak, bár engem visszavettek mert szerencsére a közvetlen főnököm megtudott védeni, de sajnos 3 hét után véglegesen kirúgtak, mert a nagy főnökségnek nem tetszett hogy meg lettem védve így találtak okot rá hogy kirúgjanak sajnos.


Akkor közös megegyezéssel leszámoltattak, kaptam végkielégítést, és a ledolgozási időmet otthon tölthettem amit fizettek, mondták hogy örüljek annak hogy nem azonnali hatállyal rúgtak ki, de így is rosszul esett nagyon. Aztán amikor megkaptam a papírjaimat, egyből elküldtem 10 helyre az önéletrajzaimat és kapásból 3 helyre be is hívtak, szerencsére kifogtam egy nagyon közeli kis munkahelyet ami közel is van a lakhelyemhez, és ott minden félét csinálhatok, egyik nap számítógépet szerelek és forgalomból kivont leselejtezett autókat kellett szét bontanunk, vagy éppenséggel autóalkatrészt adtam el és kisebb szervizeket vállaltunk amire szintén betanítottak. Ott azt mutatták meg ami épp adva volt hogy mit hogyan kell stb... Már szóba került hogy beiskoláznak autószerelőnek mert a cég alapból nagyobb műhelyt akar nyitni és persze kell nekik nem egy ügyes kezű ember, mert arra rájöttek hogy üzletben eladónak nem igen vagyok alkalmas, de a szereléshez viszont van érzékem, meg sok mindenhez értek, sok minden érdekel és bármit rám lehet bízni amit elvállalok mert azt lelki ismeretesen, és minden létező tudásomat, bele adva csinálom meg. Persze bizonyos keretek közt, én nagy munkát nagy pénzért csinálok, nálunk az a módi akárhány munkakörbe betanul az ember annyival emelkedik az alap órabére, ami fixen megmarad. Tehát akit minél több munkára be lehet fogni annál jobban keres. Nálam pont így van, és már fuvarozni is voltam amire plusz pénzt kaptam az alapbérem mellé, de oda állandó órabér emelést csak akkor adnak egyedül arra ha napi szinten csinálnám, de erre van nekik emberük.


Én alapvetően eddig ne voltam sok helyen mert fiatal vagyok, de mindenhol betanítottak és menet közben jöttem rá dolgokra, meg rutinosabb is lettem

2016. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíjba ment az, akinek a helyére felvettek. Még ott volt 2 hónapig és ő tanított be. Idővel minden területet muszáj voltam megtanulni, mert kapcsolódnak egymáshoz. Rendesek és türelmesek voltak a munkatársaim, nyugodtan kérdezhettem bármit. A szabványokat bizony elő kellett vennem és megtanulnom. Mikrobiológiai laborról van szó.
2016. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!