Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e fizetés azokra a napokra...

Jár-e fizetés azokra a napokra amikor a munkáltató hibájából nem történt munkavégzés? A dolgozók ott lettek volna és dolgoztak volna de nem tehették.

Figyelt kérdés

A cég nem fizette be a villanyszámlát. Egyik felszólítás majd jön az elmű-és kikapcsolta az áramot. Áram nélkül meg semmi sincs így dolgozni se tudtunk. Minden géppel menne áram nélkül meg semmi sincs.

4 napig nem volt áram négy napra nem kaptunk fizut.

Mi a melósok megjelentünk a munkahelyen dolgoztuk volna de nem tehettük.

nem értem.

Jogi fórumok a munkaköri leírás és az MT tanulmányozása után erre jutottam:

- a munkavállaló köteles a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni. Ez meg is történt. Ott voltunk dolgoztunk volna.

- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.

Vagyis summázva! A cég nem fizet áram kikapcs. Ez a cég hibája ehhez nekem a melósnak köze nincs. Én ott vagyok dolgoznék de nem tudok a cég hibájából, tiszta sor, pénz erre a napokra is jár, mert nem az én hibám hogy nem tudok dolgozni és semmiféle kár nem érhet engem,

Márpedig ért 4 napig fizum ugrott a cég agyatlan dilettantizmusa miatt! Uis kiderül: nem ám anyagi okból nem fizették ki a villanyszámlát. Dehogy. Hanem szartak rá. Á, ráérünk még, majd holnap. Nesze neked kikapcsolták. És ezért én a vétlen melós szívok????


Úgy hogy még a jogszabály is rendelkezik róla mi az eljárás ilyenkor?


2016. jún. 15. 08:37
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Linkeld már be azt a részt a mt-ből ami az állásidővel foglalkozik.


Tessék.

2016. jún. 15. 18:47
 22/44 anonim ***** válasza:

Ha ennyire biztos vagy az igazadban, indits pert, vagy jelentsd fel oket.

( Jot nevettem azon, hogy masokat titulalsz trollnak, mikor te vagy kornyek legnagyobb kamusa es trollja)

2016. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Tipikis proli, nem dolgozik de pénzt meg akar.
2016. jún. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

" munkavállalót az állásidőre alapbére illeti meg. "


De ha aznapra be sem jelentettek meg a többi napra, akkor semmilyen alapbér nem jár.

2016. jún. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

"De ha aznapra be sem jelentettek "


De honnan szeded ezt a tömény baromságot áruld már el mert komolyan nem értem. Mi az hogy "aznapra nem jelentettek be"????


Ez mit jelent nem értem!

Munkaviszonyom folyamatos. Nem alkalmi dolgozó vagyok, határozatlan szerződésem van. Engem nem kell ki be jelentgetni mert folyamatos munkaviszonyom van.

És mivel aznapra sem szabi sem betegállomány nem került kiírásra ezért én aznap benn voltam. Mert vagy benn vagyok vagy szabin vagyok vagy betegség miatt távol. Más eset nem lehet csak ez a három. És mivel az utóbbi kettő nem áll fenn ezért az első áll fenn.

Akkor mi a szarról bezsélsz áruld már el?

2016. jún. 16. 08:35
 26/44 anonim ***** válasza:

"Engem nem kell ki be jelentgetni mert folyamatos munkaviszonyom van. "


Ezt marha rosszul tudod, a szerződéses állandó alkalmazottakat is mindig be kell jelenteni minden napra külön.

Szépen oda kell battyogni a hr-eshez (vagy a könyvelőhöz) és megkérdezni hogy be voltál-e hivatalosan jelentve vagy nem.

2016. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

"Ezt marha rosszul tudod, a szerződéses állandó alkalmazottakat is mindig be kell jelenteni minden napra külön. "



???? MI EZ A SZAR KAMU?????


Ez úgy baromság ahogy van.

Egy szó nem igaz belőle.


Nem mellesleg: bérpapír!!!!


Ott van tárgyhóban ledolgozott napok száma: 20.

És mégis csak 20-4-re kaptam fizut....

Akkor ezt milyen csűrés csavarással lehet kikamuzni?

2016. jún. 16. 10:41
 28/44 anonim ***** válasza:
Na jó én feladom, a kérdező nettó hülye. Az nem számít elektronikus bejelentésnek, hogyha reggel odamész verni a melled hogy "adjápénzt".
2016. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Menj perelni!
2016. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

"Az nem számít elektronikus bejelentésnek, h"


Na itt már tényleg lemaradtam. Nem értem miről pofázol.

Mi az hogy "elektronikus bejelentés?

Nem tudom mi az.

Én azt tudom hogy ott a bérpapír amin a betegség szabadság napjainak jelölve kell lennie.

Ha nincs jelölve = végigdolgoztam a hónapot = full fizu jár.

Milyen indokkal vontak le? Se szabin se betegállományban nem voltam ott a dokumentum róla, a munkáltató adta ki.

A teljes hónap összes munkanapja ledolgozásra került. Ott a papír. Akkor????????????????????????

2016. jún. 16. 12:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!