Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e fizetés azokra a napokra...

Jár-e fizetés azokra a napokra amikor a munkáltató hibájából nem történt munkavégzés? A dolgozók ott lettek volna és dolgoztak volna de nem tehették.

Figyelt kérdés

A cég nem fizette be a villanyszámlát. Egyik felszólítás majd jön az elmű-és kikapcsolta az áramot. Áram nélkül meg semmi sincs így dolgozni se tudtunk. Minden géppel menne áram nélkül meg semmi sincs.

4 napig nem volt áram négy napra nem kaptunk fizut.

Mi a melósok megjelentünk a munkahelyen dolgoztuk volna de nem tehettük.

nem értem.

Jogi fórumok a munkaköri leírás és az MT tanulmányozása után erre jutottam:

- a munkavállaló köteles a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni. Ez meg is történt. Ott voltunk dolgoztunk volna.

- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.

Vagyis summázva! A cég nem fizet áram kikapcs. Ez a cég hibája ehhez nekem a melósnak köze nincs. Én ott vagyok dolgoznék de nem tudok a cég hibájából, tiszta sor, pénz erre a napokra is jár, mert nem az én hibám hogy nem tudok dolgozni és semmiféle kár nem érhet engem,

Márpedig ért 4 napig fizum ugrott a cég agyatlan dilettantizmusa miatt! Uis kiderül: nem ám anyagi okból nem fizették ki a villanyszámlát. Dehogy. Hanem szartak rá. Á, ráérünk még, majd holnap. Nesze neked kikapcsolták. És ezért én a vétlen melós szívok????


Úgy hogy még a jogszabály is rendelkezik róla mi az eljárás ilyenkor?


2016. jún. 15. 08:37
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Elarulod mi a bajod kerdezo? Hurra, megkaptad a penzt, orulj neki oszt kesz. Neked se fog itt tobbet senki sem segiteni, ha ilyen stilusban irogatsz.
2016. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

"hogy be voltatok jelentve a 4 napra"



Ahogy én elmondtam van 5x hogy így van, csak a segg trollok (vagy épp te !!) csak pofáztátok hogy "nem fogod fel hogy nem voltatok bejelentve".....


Hogy egy folyamatos munkaviszonyban álló embernél mi a szart jelent az hogy "adott napra nem voltál bejelentve elektronikusan" azt fel nem fogom.... ez már örök rejtély marad....

Én nem krumpliszedő idémnymunkás vagyok, én határozatlan folyamatos szerződéses munkaviszonnyal rendelkező ember. Hogyengem hova és minek kéne NAPONTA jelentgetni miként az egyik seggbarom írta-fel nem fogom.

2016. jún. 19. 09:40
 43/44 A kérdező kommentje:

"Elarulod mi a bajod kerdezo?"


Iegn elárulom mi a bajom.

Elárulom.

Az hogy vannak akkora seggek itt akik 1+1-re megpróbálnák elmagyarázni hogy az nem 2.

ez a bajom.


És igen újra és újra: igen, nekem volt igazam. Igen, a ki nem fizetett 4 nap az állásidő melyre alapbér jár, ezt a cég tagadta nem fizetett, és lám, mihelyt kijött a munkaügyi felügyelet egyből nem tagadta többé és azonnal fizetett.

2016. jún. 19. 09:42
 44/44 anonim válasza:

A kérdezőnek teljesen igaza van (munkáltató vagyok) jár a pénz, de ahogy olvasom is, meg is kapták, de sajnos, csak az NGM-nél tett "feljelentés" után. A magyar vállalkozsók sajnos ilyen xxxháziak szinte mind, nyugodtan fel kell nyomni őket, ha nem adják meg ami jár (szabi, túlóra pénz stb), lehetőleg persze csoportosan mert úgy lehet elérni valamit, persze ehhez tökös gyereknek kell lenniük a munkavállalóknak is és nem beszarni. Irdatlan munkaerő hiány van, ma Magyarországon az nem dolgozik aki nem akar...


Előbb utóbb így a munkáltatók majd befejezik ezt az "okoskodást" és talán elérjük majd az európai szintet. Ez egyébként nekünk, tisztességes munkáltatóknak versenyhátrány (ahogy az áfás számlaadás elmulasztása is), hiszen mi kevesek betartjuk a törvényeket és kifizetjük ezeket a költségeket is, amit az okoskodó vállalkozsók meg megspórolnak, versenyelőnyhöz jutva ezzel.


Másik probléma viszont az, hogy a munkavállalók meg teljesen hót sötétek, f*ngjuk nincs a munka törvénykönyvéről és ilyen baromságokat írogatnak, mint itt is, ez az "adott napra nem volt bejelentve" című kommentelő összes kommentje. Na az ilyen hót hülyék persze nem tudják képviselni a saját érdekeiket, hiszen azt sem tudják, hogy mik a jogaik, no meg a kötelezettségeik.


Na most jól felcsesztem magam, egyszer a szarrágó vállalkozsó miatt, egyszer meg az ide kommentelő dilettáns munkavállalók miatt...

2016. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!