Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek milyen volt a legelső...

Nektek milyen volt a legelső napotok a munkában?

Figyelt kérdés

Én konkrétan rettegek, hogy hogyan fogok beilleszkedni, mi lesz, ha valamit nem jól csinálok, stb.

A betanítás is úgy működik, hogy rendes munkaidő szerint?


2016. jún. 19. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
tudok,sokat,félek.ennyi.
2016. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. :D
2016. jún. 19. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi extra nem volt. Nekem eddig 3 munkahelyem volt elsore mindenki magyon baratsagos volt. Bemutatkoztunk egymasnak, beszelgettunk es ment minden magatol. Vannal rossz tapasztalataim is de az csak kesobb volt problema. Elsore mindenki probal bevagodni meg kedves lenni aztan valaki ilyen is marad de sokan ledobjak a maszkot.

Nem tudom hova mesz dolgozni, igy nehez valaszolni hisz majdnem mindenhol mas a betanitas. Pl tescoba nalunk betanulasert nem kapsz penzt (16ora). Mashol munkaidobe tanitanak be..kerdezz ra a munkaltatonal es megtudsz mindent.

2016. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most a cég ahol dolgozom, az első nap olyan volt, hogy a műszaki vezető berakott egy tapasztalt kolléga mellé, ő elmagyarázott mindent, mindent mutogatott, nekem első nap igazából nem sok "dolgom" volt, figyelgettem.


Gondolom ők meg itt szűrték le milyen vagyok, nem vagyok kétbalkezes, értelmi fogyatékos stb.


Az első pár nap általában nem sok "dolga" van az embernek.

2016. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. A legelső munkahelyem egy önkormányzati hulladékszállító cég volt, első nap felültettek egy kukásautóra, hogy megmutassák, hogy működik a hulladékgyűjtés, röhögtek is az ismerőseim, hogy na ezért érdemes volt egyetemet végezni.

2. A második munkahelyem egy nagyon éles váltás volt az elsőhöz képest, teljesen más terület stb stb. Itt a főnök keresett nekem valami többszáz oldalas doksit az egyik rendszerről, hogy olvassam át, ezekután napokig nem foglalkoztak velem. (később se nagyon) Nagyon nehéz volt, a kollegák nem igazán segítettek, pedig amúgy nem voltak rossz arcok, de nagyon el voltak havazva, ilyesmi. Sok mindent egyedül kellett kitalálnom, meg megoldanom, szóval nem volt könnyű.

3. A harmadik munkahelyem már külföldön volt egy multinál, itt elég jól felépített processek voltak az új kollegák integrálására, szóval könnyen belerázódtam. Ugyanakkor bedobtak a mélyvízbe, a második napon már éles problémákon dolgoztam.

4. Később volt még két munkahelyem szintúgy külföldön, ezek gyakorlatilag ugyanúgy működtek mint az előző. Segítőkész kollégák, jól kitalált folyamatok, de gyakorlatilag azonnal mélyvíz.

2016. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a betanítás rendesen munkaidőben zajlik, ki is fizetik. Elvileg 1 napig tart, de gyakorlatilag pár óra alatt elmagyarázzák, mit kell csinálnod, utána már magadtól csinálsz mindent, már az első napodon is. Persze utána van egy ember, aki minden nap az előző napi munkádat leellenőrzi, hogy lássák, hogy dolgozol. Ha hibázol, akkor nyilván odamennek hozzád és megmondják, hogy mi volt a hiba, hogy kéne másképpen csinálni. Aztán szép lassan pár hónap alatt belerázódsz, és lehetőleg egyre kevesebbet hibázol. :) Amúgy attól ne félj, hogy valamit rosszul fogsz csinálni, mert ez természetes, főleg újként, sokat fogsz hibázni. De ezt tudják az ottani dolgozók is. Sőt, aki tíz éve dolgozik a cégnél, az is ugyanúgy hibázik meg csinál hülyeségeket, mint az aki csak tíz napja, úgyhogy tökéletesen soha nem fogod tudni végezni a munkádat, akármilyen területen is helyezkedsz el. Nem az a gond, ha hibázol, hanem az, ha nem tanulsz belőle, és folyamatosan ugyanazokat a hibákat követed el újra és újra, és nem fejlődsz sehova. De ez nem egy-két nap alatt fog eldőlni, hanem hetek, de inkább hónapok alatt.

A beilleszkedés meg... hát ez munkahelyfüggő. Ha mázlid van és jófej emberek lesznek a munkatársaid, nem lesz gondod. Ha nincs szerencséd, akkor meg lehetsz akármilyen kedves meg jófej, úgyis utálni fognak... :) Sajnos ez ilyen. Ne félj tőlük, nem fognak megenni. :) Ha kérdésed van, nyugodtan menj oda bármelyik dolgozóhoz, nem csak a felettesedtől szabad kérdezni. Munkaközi szünetben pedig próbálj kicsit beszélgetni valami felületes témáról a munkatársakkal, aztán idővel majd látod, hogy ki az akivel érdemes barátkozni, ki az, akit meg jobb elkerülni.

2016. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ok, fárasztó, és küzdelmes, meg mivel meg szeretettem volna felelni, kicsit parás. De aztán minden ok. lett.
2016. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!