Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes otthagyni a munkahelye...

Érdemes otthagyni a munkahelyet ilyen esetben?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egyetemre járok, eddig dolgoztam mellette, de most nyáron itthon vagyok, így otthagytam és elkezdtem keresni közelebb egy munkahelyet, május első hetén voltam 3 interjún. Közben a szüleimmel május közepén szóba került, hogy érdemes lenne megcsinálnom most a jogsit, mert később munka mellett nehéz lenne, rá 2 hétre értesítettek egy bankból, hogy felvettek gyakornoknak. Közben készülök a nyelvvizsgára, mert a szakomon kevés a sima középfokú. Már csak az őszi félév lesz hátra a suliból, ekkor kell csinálni egy 3 hónapos szakmai gyakorlatot, illetve a szakdolgozatot írni, viszont a gyakorlatot most nyáron is meg lehet csinálni, ezért gondoltam, hogy megcsinálom, de ma jöttem csak rá, hogy lehet, hogy túlvállaltam magam.

Ma volt az első munkanap, megbeszéltük, hogy 2-ig vagyok, de 13:45-kor adtak csak munkát, addig unatkoztam, utána rohantam, hogy elérjem a vonatot és mentem fél 4-re a kresz tanfolyamra, ami majd 2 héten keresztül minden nap 4-től 8-ig fog tartani, majd lesz egy gyakorló hét, utána a vizsga, majd ezt követően jön a gyakorlati vezetés, elvileg nyár végéig meglesz a jogsi. A nyelvvizsgára való készülésre így időm nem igazán maradna, viszont az augusztus 22-én lesz a vizsga.

Nem tudom, hogy mitévő legyek, a három közül ha választani kell mindenképp a munkát hagynám ott, mert a jogsi és a nyelvvizsga már ki van fizetve, illetve ezeket minél előbb meg kell csinálnom, mert előbbire később tényleg nem lenne időm, utóbbi pedig kell a diplomához. Azonban attól félek, hogyha otthagynám a munkát előfordulhat, hogy szeptemberre mikor már túl leszek a nyelvvizsgán és a jogsin nem találok majd gyakornoki helyet és emiatt csúszik a diplomám fél évvel.

Szeretnék dolgozni, mert ennyi idősen semmiképp nem kérnék a szüleimről már pénzt, de maximum 3 nap férne bele az időmbe, az új munkahelyen viszont minden nap kell menni és a napi 6 órát is kevesellték.

Nem tudom mitévő legyek, mi lenne a legjobb megoldás?


2016. jún. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A munka ez nem fér bele, hagyd ott!
2016. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jogsival ráérsz később.
2016. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy a jogsival nem érek rá később. Egy csomó munkánál feltétel a jogsi, plusz jó ha van, ugyanis később megkönnyíti a munkába járást. Ezenkívül januárban végzek, utána szeretnék összeköltözni a barátommal, így januártól mindenképp dolgoznék, mellette abszolút nem lenne időm kreszre és vezetni járni, hisz a "normál" munkából már nem engednek el csak úgy, hogy 4-re odaérjek.
2016. jún. 20. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyen kritizálok de ez túl sok egyszerre , szervezni és megvalósítani is sok . Akkor lenne klassz ha tanulni tudnál jogsira és nyelvre is a melóhelyen . Válassz úgy hogy minél kevesebb vagy nulla veszteséged legyen , csoportosíts fontosság és előnyök szerint és kirajzolódik a válasz .
2016. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam, először azon gondolkoztam, hogy a jogsit hagyom inkább őszre, de akkor meg ott lesz a szakdoga és az államvizsga, a szakdogát pedig jó lenne annál a cégnél írni ahol dolgozom, viszont inkább a termelő vállalatok területén tanultunk, bankról nem igazán, így ilyen szempontból is célszerűbb lenne szeptemberben párhuzamosan csinálni a gyakorlatot, illetve a szakdogát, mert ezek összefüggnek.

Sajnos a munkahelyen nem lehet tanulni és valószínűleg nem örülnének neki, mert pl. ma nem volt a "mentorom" és így mondták, hogy olvasgassam a bank oldalát, de mikor néha átmentem a hvg-re mert már kívülről fújtam a bank oldalát akkor egy nő odajött, hogy miért nem mutatják meg nekem mit csináljak, pedig szerencsétlenek akikkel egy irodában vagyok épp betanultak/betanítottak, mert egyikük holnap van utoljára és a másik veszi majd át a feladatát és direkt kérte, hogyha nem gond ma azzal foglalkoznának.


Ma beszéltem erről a családommal, barátommal azt mondták, hogy inkább a munkahelyet hagyjam ott, mert abból később találhatok másikat.

2016. jún. 20. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!