Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 nap után otthagyni a munkahe...

2 nap után otthagyni a munkahelyet?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgozom egy bankban vállalatfinanszírozás területen, tegnap kezdtem. Igazából nem érdekel a bankok világa, ebben az elmúlt két napban lettem teljesen biztos (nagyjából hallottam a többiek mit csinálnak).

A fő ok amiért ott akarom hagyni: halálra unom magam. Tegnap nem volt a "mentorom", így azt hittem azért nem adnak munkát, de ma volt és egyszerűen nincs számomra munka. Hiába kértem többször, hogy adjon valamit, mindig azt mondta, hogy most nincs rá ideje, majd. Már a főnöknek is szóltam, hogy mit tudnék csinálni, majd behívott a "mentorral" közösen egy megbeszélésre, elmondta milyen feladatokat adjon nekem, de ő cseszett rá. Egész nap csak egy szerződést kaptam, hogy rakjam borítékba és címezzem meg, úgy érzem ha a továbbiakban kapnék feladatot az is hasonló jellegű lenne, viszont ilyen munkát utoljára 3 éve végeztem, tehát ennél komolyabbakat szeretnék kapni. Így két napig ültem és néztem magam elé egész munkaidőben, úgy éreztem végig, hogy az óra visszafele jár.

Mikor kijöttem eldöntöttem, hogy felmondok, mert ezt nem bírom, napközben is néha gondoltam rá, hogy felállok és eljövök, mert értelmetlen, hogy ott vagyok. Ráadásul olyan, mintha ott se lennék, szinte tudomást sem vesznek rólam, mindenki csinálja a maga dolgát én pedig levegőnek érzem magam. Szerintetek korai lenne még otthagyni vagy jól döntetnék ha otthagynám?


2016. jún. 21. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan munka, amit én is 2 nap után otthagytam.

Egyszerűen nem tetszett, nem ez volt megbeszélve és kész. Mondtam, hogy sajnálom, de lelépek. Tedd te is ezt, ha nem jön be a hely.

2016. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mond meg, hogy nem erre számítottál és neked ez nem elég. Mással is történt már ilyen.
2016. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, akkor így fogok tenni. Igazából mint írtam nem érdekelt sosem a banki szektor, de az interjún olyan munkakört soroltak fel, ami felkeltette az érdeklődésemet, de ma már csak fénymásolás, szkennelés, adatrögzítés, levelezést emlegetett, de ahogy tapasztalom az is csak elvétve lesz.
2016. jún. 21. 15:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonlóan gyakornoki helyen, boorzalmasan unalmas volt és nem telik ilyenkor az idő, ha egyszerűen nem csinálsz bent semmit. Ráadásul nem is kötelező gyakorlat volt már, hanem önszorgalmam, amikor konkrétan bejöttem reggel és 3 órát csak ültem, hogy végre kapjak valami feladatot... "3 óra üldögélés után elengedtek, h jaj, nyugodtan menj haza, úgy néz ki mára nem tudunk feladatot adni."

Ennyi erővel otthon is lehetsz.

Ha nem fontos most ez neked, hogy meglegyen, akkor hagyd ott szerintem is, semmit nem veszítesz.

2016. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Annyira nem fontos, a pénz miatt lenne jó, igazából szeptembertől kell kötelező gyakorlatot csinálnom és gondoltam megcsinálom nyáron, mert itt is leigazolnák, de azért ilyen áron nem. Engem haza sem küldenek, hanem csak leültetnek, de tegnap a munkaidő 0,5%-át tette ki munka, míg megigényeltem a jelszót 5 perc alatt, ma pedig kb. ennyit se, mert ma csak egy borítékot címeztem meg.

Hogy őszinte legyek ugyanúgy érzem én is, ahogy leírtad, az idő nem telik, mintha megállt volna, közben azon gondolkodom, hogy itthon mi mindent tudnék csinálni pl. nyelvet tanulni. Ráadásul rossz érzés is, hisz ennyi erővel akár haza is jöhetnék úgy, hogy kifizetik, mert ott se csinálok semmit akkor meg már mindegy hogy ott nem csinálok semmit vagy itthon hasznosan töltöm az időt.

2016. jún. 21. 16:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, nekem is volt ilyen munkahelyem, bár nekem rendes, nem gyakornoki állásról volt szó. Fél évet húztam le ott, mindig ígérgettek, hogy jobb lesz, lesz több munka, de semmi változás nem történt pozitív irányba, így úgy döntöttem inkább váltok. Azt volt életem legunalmasabb 6 hónapja, soha többet nem mennék vissza ilyen munkahelyre. Viszont ha neked csak gyakornoki munkáról van szó, lehet érdemes lenne azt a pár hónapot kibírni ott. Ha valahogy átvészeled, túl vagy rajta, nem kell keresgélned új hely után, ami esetleg ugyanilyen rossz. Így ismerősök elmondása alapján nem sok jót hallottam a gyakornoki állásokról. Esetleg tanulhatnál munkaidőben, ha már a nyelveket említed. :)
2016. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

magyarán a semmiért fizetne...sőt azért fizetnek sokat, hogy ülj egy székben.. álom munka lenne számomra.


de ha nem tetszik, otthagyhatod.

2016. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy tudnék tanulni nyelvet, mert eléggé központi helyen ülök, mindenki jön-megy mellettem, így nem tudnék odakoncentrálni.

Igazából azért akarom otthagyni, mert 1 évig dolgoztam egy hasonló helyen, ott egy termelő kft.-nél a pénzügyi osztályon voltam, akkor azt hittem annál nincs unalmasabb munka, mert reggel 8-tól 11-ig volt mit csinálnom, utána elfogyott a tennivaló és a fennmaradó 5 órában unatkoztam, a végén emiatt jutott arra, hogy otthagyom (a net ott is le volt tiltva így csak ültem és néztem...), ott is leigazolták volna a gyakorlatomat, de sajnos csak az utolsó félév előtti vizsgaidőszak vége után lehet, azt a helyet pedig májusban hagytam ott.

Úgyhogy jelenleg cseberből vederbe pottyantam, a rossz helyett lett egy még rosszabb, mert itt abszolút semmi tennivaló nincs.

Sajnos én is hallottam már több ismerősömtől, hogy a gyakorlati idejük nekik is így telt, viszont én ezt már nem bírnám ki tovább, ezért arra gondoltam, hogy megpróbálok olyan munkát megpályázni, ami már rendes főállás és pályakezdők jelentkezését is várják, hisz míg itt gyakornokként a fizetés havi nettó 100 ezer lenne (és ez még a jobb, volt ahol minimálbért akartak fizetni), addig egy normál munkánál minimum a 0,5-szörösét még kifizetik, ráadásul ott nem néznek olyan szinten kezdőnek, mint pl. egy gyakornoki helyen, hogy komolyabb munkát nem mernek/nem akarnak rám bízni.

2016. jún. 21. 18:20
 9/16 A kérdező kommentje:

#7, jól látod, azért fizetnek, hogy üljek a székben, kész röhej. Így elpanaszkodva csábítónak tűnhet kívülálló számára, de valójában borzalmas. Csak ülök és nem csinálok semmit, mert nem tudok mit, baromi unalmas, az órára pedig akárhányszor ránézek hiába érzem úgy, hogy már eltelt 30 perc, az valójában csak 30 másodperc volt.

Dolgoztam már olyan helyen 11 hónapig, ahol volt mit csinálni bőven, igaz, hogy diákszövetkezeten keresztül lett, az is irodai munka volt, sokkal komplexebb, felelősségteljesebb és nagyobb gondolkodásigényűek, mint ezek a gyakornoki munkák, többet is fizetett, igaz 12 órázni kellett, de az a 12 óra ezerszer gyorsabban eltelt, mint itt a 8 óra, úgyhogy sokkal jobb, ha van mit csinálni.

2016. jún. 21. 18:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzáállás kérdése is. Én rendes főállásban eleinte szintén nagyon kevés feladatot kaptam, volt hogy végig facebookoztam a napot.

Ehhez képest még csak egy hónap múlva lesz az első évfordulóm a cégnél, de már ki sem látszok a munkából, nem hogy netezgetni nincs időm, leginkább levegőt venni sincs.

Szóval engem fokozatosan lógattak mély vízbe, nem beledobtak. Lehet nálad is ez a helyzet.


Persze az is lehet, hogy ténylegesen nem fogsz több feladatot kapni, de ezt érdemes lenne tisztázni. Ha nem tetszik a feladatkör, akkor viszont lépj.

2016. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!