Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme egy kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme egy kapcsolatnak ha a másik fél rövid és hosszú távú terveiben se szerepel se én, se más csak ő maga? Sose mond olyat a "párom" amiben bárki is lenne mint jövőbeli partner.

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk 1 éve vagyunk együtt (már ha ez együttlét).

A fiúm mérnöknek tanul, egyetem mellett már most dolgozik a szakmában, villamosmérnökként juniorként dolgozik. Egészen konkrét és megalapozott tervei vannak a jövőre nézve, de van egy gond: sem rövid sem hosszútávú terveiben nem szerepelek se én, aki állítólag a barátnője, se senki más.

Mindig arról beszél hogy mit fog dolgozni milyen külföldi ösztöndíjat pályázott meg, és hogy a munkahelyén hamarosan véglegesítik nem gyakornok lesz és az több pénz és akkor végre elköltözhet a szülőktől albérletbe vagy beszáll egy lakáskasszába. Nem mondja egy szóval se kivel fog lakni az albérletben, nem mondja egy szóval se hogy „és akkor végre egybeköltözhetnénk” nem mondja hogy közösen szálljunk be a lakáskasszába (nekem is van már keresetem) és akkor közös lakásunk lenne.

Tervez önálló vállalkozást, nem kérdezi egy szóval se mi a véleményem mit szólok hozzá, egyáltalán nem kéri a segítségem se.


Tavaly nyáron egész nyáron dolgozott, egy árva hét volt amikor „szabin” volt és mit csinált? Azt hittem elmegyünk együtt vhova ketten, erre befizetett 1 hetes bringatúrára, persze 1 főre… szóval se kérdezte mit szólok hozzá, én hova mennék stb


Na most ez eléggé kiverte a biztosítékot noha nem mondtam neki de azért:

tudja hogy én nem tudok bringázni, tehát a programot vagy úgy választotta hogy még véletlenül se mehessek vele, vagy és ez még durvább-bele se gondolt nekem jó-e, mert fel se merült benne én is megyek-e.


Van ilyen kapcsolatnak értelme?


2016. febr. 14. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Legalább dugva vagyol, nem?


Na jó, csak poén volt.

Természetesen nincs értelme, csak egy vagy neki a leendő exbarátnők véges, nem harmonikus sorában.

2016. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Legalább dugva vagyol, nem?


Na jó, csak poén volt. "


Annyira nem is poén, mert amilyen állapotban hazajön egy egyetemi nap+ munka után, hát ott még dugás sincs. Bedől az ágyba és ennyi.

2016. febr. 14. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Figyelj. Az élet sajnos olyan, hogy sok mindent eltervezünk, aztán csodálkozunk, hogy még az ellenkezőjének a fele sem jön össze segítség nélkül...


Ebben a kapcsolatban nem vagy úgy kezelve, ahogy szeretnél lenni. Én is csináltam már ezt pár csajjal, sajnos nem fog működni.

Nem vagy te rosszabb csaj attól, hogy nem kellesz neki és ő sem lesz rosszabb ember attól, hogy nem találta meg benned, amit keresett.

Sztem jó kérdéseket teszel fel, csak rossz fórumon.

Mondd meg neki, hogy nem bánod, bármit is válaszol, csak mondja meg őszintén, hogy mennyire tervez veled már legalább középtávon?

2016. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan fajta a barátod, akinek nem kell segítség semmibe. Magától akar elérni szinte mindent az életben. Nem mondom hogy rossz tulajdonság ez, sőt. De ez csak neked rossz, mert te szeretnél részese lenni az ő életének, ő meg nem szeretne senki hátán sem felkapaszkodni vagy terhet jelenteni bárkinek is a kis gondjaival/terveivel. Szerintem meg lehetne ezt beszélni és még menthető a dolog, de ahhoz szerintem neked kell egy picit engedned. Együtt vagytok, találjátok ki.
2016. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyu már! Huszonévesen miért elégszel meg ennyivel? Neki egyértelműen a karriere a fontos, te pedig jogosan vágysz több odafigyelésre. Egy kapcsolat két emberről szól. Egy éve vagytok együtt, szerintem még most beszéljetek meg, hogy ki mit vár a kapcsolattól. Ha nem egyeznek a nézeteitek, akkor keresni kell mást.
2016. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És akkor mi a fene legyen fontosabb a karriernél 20 as években? Majd a csajozásból fogsz még 60 évig megélni? Kell egy pár, egyértelmű , de nem mehet valami rovására!
2016. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes én ismerek családon belül olyan besavanyodott totál frusztrált tök egyedül levő negyvenest akinek anno szintén a karrier volt a legfontosabb lett is karrier meg pénz aztán azon kapta magát hogy úristen már negyven és még életében nem volt nyaralni senkivel merg nem volt kapcsolata ami pár hónapnál hosszabb lett volna.

És ugye negyven felett lehet akármennyi pénze kinek kell? senkinek.

Max pénzéhes ribizliknek.


A karrierjét is lassan lehúzhatja a wc-n mert a nagy multicégeknél egy negyvenes fickó lassan a múmia kategória. Ott vannak a friss 20-asok és semmi perc alatt átvágják a torkát hamarosan a vállalati rangsorban.

És akkor aztán se pénz se posztó.

Megérte?

Őt kéne megkérdezni.

2016. febr. 14. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban, amikor a felek egyetemisták és a tanulmányaik végére érnek, sok kapcsolat szakad meg. És az ok az, hogy közbejön az élet. Mert véget ér a diákélet/gyerekkor és fel kell nőni. Munkát keresni,ha találtál lehet költözni kell érte, megállni a lábadon egyedül stb.

Nekem is ért így véget kettő is. Az egyik egy mesterszakért költözött el az ország másik végébe és meg sem kérdezett. A másik miután befejezte az egyetemet, másik városba költözött munka miatt. Persze nekem is rosszul estek ezek akkor, de ma már totál elfogadom ezt, és úgy gondolom, hogy aki be sem avat ilyesmibe vagy egyszerűen ilyen 'vízválasztó' eseményeknél nem tud tovább funkcionálni a kapcsolat, el kell engedni, mert ez a jobb mindenkinek. Fiatalok vagytok mindketten és fontos, hogy megálljátok majd a helyeteket, mert elég nehéz lesz. Nekem ebben a történetben pozitív az, hogy a srácnak legalább vannak ambíciói és tervei, nem csak a gép előtt rohad, kovácsolja a jövőjét amennyire tudja. Megértem, hogy rosszul esik neked, hogy a terveiben nem szerepelsz, de a legjobb ha leülsz vele és megkérdezed. Ha pedig olyan választ kapsz, ami nem elfogadható számodra, akkor engedd el. Fiatal vagy és biztosan találsz majd valakit, aki értékel amennyire szeretnéd-

Másfelől picit, mintha irigyelnéd a terveid. Próbálj te is a jövődre, a tanulmányaidra, saját magad fejlesztésére koncentrálni, és ha ez a fiú el is tűnik az életedből nem érzed úgy, hogy elvitt valamit, mert ott lesznek a saját terveid és életed amin tovább dolgozhatsz.

Kapcsolatok jönnek-mennek, az egyetlen dolog ami biztos lesz az életedben az Te magad vagy. Így ne feledd, hogy a saját kis utad köveit is építgesd elsősorban, és észre fogod venni, ha olyan lesz az oldaladon akivel az utad hosszú távon is egy irányba vezet. :)

25/L

2016. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vágom én mennyiben lennék akadálya bármilyen tervének is...

Vagyis: önálló albérlet önálló lakás-én ennek akadálya lennék? Nem, sőt a lakás megszerzésében aktív segítő lennék.


Véglegesítés a munkahelyen? Ennek aztán végképp semmi akadálya nem lehetek!


Vagy a nyaralós példa: azt ne mondjuk már, hogy nem fért volna bele egy kettős nyaralás.

Még az se kellett volna hogy fizesse nekem. Ő fizeti a saját részét én a sajátomat. De meg se kérdezett.

Csak szólt hogy jövő héten nem vagyok bocsi...

Miért hol vagy? nyaralni megyek.

És kivel? Kivel mennék. Egyedül....


Eléggé nonszensz egy szitu volt.

Végülis egy párkapcsolatban élő fiú állítólagos barátnővel hogy is menne nyaralni másképp mint egyedül.

Logikus nem?

2016. febr. 14. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Legyen akkor fotosabb neki a karrierje, de akkor ne rabolja más idejét. Nem való neki párkapcsolat.
2016. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!