Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kapok munkát? Miért...

Miért nem kapok munkát? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Már tavaly november óta keresek munkát. Pszichológia MA diplomám van. Az angol nyelvtudásom középfok feletti. Kevés tapasztalatom van, mivel csak nem rég végeztem. Csak olyan helyekre jelentkezek, ahol úgy gondolom, van esélyem is. Legalább 100 helyre jelentkeztem eddig ebből kb 7 helyen voltam interjún és ebből egy sem ajánlott munkát. Az eddigi interjúkon, úgy éreztem jól szerepeltem. Többször éreztem viszont, hogy a munka már valaki másnak lett leszervezve, és a többi szerencsétlent, csak azért hívták be, hogy legyen kivel kitölteni a "jelenléti ívet".

Már teljesen ki vagyok, hogy van egy diplomám és 2 nyelvvizsgám és még így sem lehet munkát kapni ebben a "szuper" országban............



2016. jún. 28. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel. Majd eljön a te időd. Sajnos kapcsolatok nélkül nehéz elhelyezkedni.

Egyébként mi volt a konkrét elképzelésed, milyen helyen szeretnél dolgozni és konkrétan mit?

2016. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nyitsz egy magánpraxist? A diploma és a nyelvvizsga sajnos már nem garancia semmire. Próbálkozhatnál külföldön is.
2016. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen helyesen ráéreztél a lényegre: a kártyák szinte mindenhol már jó előre le vannak osztva és tudni lehet, ki fogja húzni az ászt. Csak azért hirdetik meg, mert kötelező. Ha nem lenne az minden bizonnyal meg sem hirdetnék. Ebben az országban már csak bűnözők élnek, vagy te is az leszel és ügyeskedsz vagy semmi esélyed nincs és mehetsz koldulni.
2016. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 MZ.per.X ***** válasza:
57%

Felesleges jönni ezzel a "nyelvvizsgám és diplomám van, szar az ország" szöveggel, manapság a diploma maga semmit nem ér, nyelvvizsgát is bárki le tud tenni.


Manapság legtöbbször munkatapasztalat kell. Sajnos kevesen akarnak időt, energiát fektetni új emberek betanításába, ha épp tapasztalt munkaerőre van szükségük.


Esetleg érdemes lehet gyakornokként jelentkezni, lehet kevesebb pénzt adnak, de sokat tanulsz és ha jól csinálod a dolgokat akkor nem küldenek el.

2016. jún. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a kulcs a gyakorlati tudás hiányában rejlik. Meg kérdés, hogy a szakmádban keresel munkát vagy esetleg azon kívül is?
2016. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
15%
Az az alapvető probléma,h mindenki eltervezi,h éretségi után fősuli,egyetem,diploma és irány egy melóhely ahol keres majd havi nettó 300000...add lejebb az igényeket és végezz fizikai munkát,h addig is keresd a kis pénzt és közben erőltesd a dolgot az önéletrajzokkal
2016. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell és nem is lehet mindenkinek fizikai munkát végeznie, kedves utolsó.

Szerintem egy diplomával és két nyelvvizsgával ne adja lejjebb az elképzeléseinél.

2016. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2 diplomával és 1 nyelvvizsgával adtam lejjebb, az sem jött be, ide kapcsolatok kellenek, azt a legnehezebb építeni, ha nem olyan közegben mozog az ember.
2016. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Lassan már minden területen keresek munkát, ahol egy kicsit is úgy érzem hogy a tudásommal boldogulni tudnék: oktatás, egészségügy, pedagógiai szakszolgálat, akadémiai kutatás, marketing kutatás, egyéb kutatás, adatrögzítés, hr. Olyan pozíciók is érdekelnek, amihez nem kimondottan egyetemi de mondjuk főiskolai végzettség is elég. Akár a vendéglátás területére is áteveznék, ha nem gondolnám azt, hogy ahhoz is a területnek megfelelő végzettség kell (pl. barista, felszolgáló, szakács, stb).


Magánpraxist nem nyithatok, ahhoz nincs elég tapasztalatom, kuruzsló meg nem akarok lenni, aki csak elveszi a pénzt de nem ad cserébe semmit.


Az egyetem alatt már volt 2 gyakornoki helyem, de sajnos ez sem garantálja azt, hogy az ember további munkát kapjon. Sőt önkéntesként is dolgoztam és dolgozom több helyen. De ezzel ugye nem keresek semmi pénzt. Úgy érzem, már jó lenne egy rendes fizető állást kapni, amiből legalább minimum szinten fent tudom magam tartani.


Nyilván túl sok releváns szakmai tapasztalatom nincs pályakezdőként, és a legtöbb helyen szakvizsgával vagy több éves tapasztalattal rendelkező pszichológust keresnek, a szakvizsga elkezdéséhez viszont több év munkatapasztalat kell és rengeteg pénz. A multiknál pedig nem nagyon keresnek ilyen végzettséggel rendelkező embereket.


Annyira kilátástalannak érzem ezt az egész helyzetet.

2016. jún. 29. 10:56
 10/13 anonim válasza:
63%
#7 Nem kell és nemis lehet mindenkinek irodai munkát végeznie...nem azt mondtam,h legyen a diplomájával kőműves segédmunkás hanem arra céloztam,h az önfenntartáshoz ha valóban ez a kitűzött célja akkor átmenetileg felejtse el a diplomát és a nyelv vizsgát amit megszerzett...majd eljön az ideje annak is...de addig se meressze a seggét mert abból aztán nemlehet jövőt építeni...
2016. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!