Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4 óra kötetlen munkaidő,...

4 óra kötetlen munkaidő, szerződés másik felében már 8 órás munkavégzés. Valaki?

Figyelt kérdés
Kaptam egy állást, aminek a szerződésében 4 órás kötetlen munkaidőben dolgozom, ám a másik részében már arról van szó, hogy reggel 8-tól 16 óráig kell bent lennem. Kötelezhet a munkaadó arra, hogy tovább maradjak? Ha nem engedett haza és én bent voltam mondjuk a 8 óra hossza helyett 12 órát, akkor azért elviekben járhatna valami juttatás, vagy én voltam a hülye, hogy nem álltam fel és jöttem el? A másik: elvileg van 3 hónap próbaidőm, viszont a szerződésbe ez nem lett rögzítve. Tehát a felmondási időm gondolom a szokásos 1 hónap lesz így.. Vagy mégse?

2016. jan. 19. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
"Ügyes"...A 4 órás kötetlen munkaidő, de 8-16-ig bent kell lenni, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem tud "megbukni", ha 8 órát foglalkoztat. Azaz bemész 8-ra, dolgozol 9-ig, ekkor "elvileg" szüneteltethet, aztán 10-11-ig ismét dolgozol és így tovább - a gyakorlatban meg majd 8 órát.
2016. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kötelezhet arra, hogy 16 óra után bent legyek? Illetve a felmondási idővel mi a helyzet? Egyébként köszönöm, ment a zöld.
2016. jan. 19. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

" Azaz bemész 8-ra, dolgozol 9-ig, ekkor "elvileg" szüneteltethet, aztán 10-11-ig ismét dolgozol és így tovább - a gyakorlatban meg majd 8 órát."


Az Mt. szerint max. 60 perces lehet a munkaközi szünet.


Ez a szerződés ellentmondásban van saját magával. Egyrészt 4 órás szerződéssel nem írhatják elő, hogy minden nap 8-16-ig bent legyél. Másrészt ha kötetlen a munkaidő, akkor a 8-16 mennyiben kötetlen? Még 8 órás szerződéssel sem az.


Mivel a szerződés 4 órás, és ez alapvető adat, szerintem a 8-16-os rész érvénytelennek minősül. De egy munkajogászt kellene erről megkérdezni, én nem vagyok az.


Ha nem kötöttetek ki próbaidőt, akkor nincs próbaidő.

2016. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet az lesz. Ment a zöld.
2016. jan. 19. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az előttem szólóval.


Lényeges eleme a szerződésnek, hogy KÖTETLEN munkaidőre köttetett. Onnantól kezdve minden, ami ennek ellentmond érvénytelen, hiába van benne a szerződésben.


Ha a próbaidő nincs benne a szerződésben, akkor nincs is. A szóban való megállapodás erre nem lehetséges. Le kell írni, ha van. Nincs leírva, tehát nincs!

2016. jan. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben azért rákérdeznék, hogy nem e csak valamelyik korábbi szerződést másolták le, töltötték ki a te adataiddal, és véletlenül maradt benen a 8-16.


Ha nem ez a helyzet, akkor meg nagyon megfontolnám, hogy akarok e ilyen cégnek dolgozni, legközelebb esetleg a fizetést fogja hasonlóan kreatívan kezelni.


ui: egyébként nem ügyes, ezzel ugyanúgy meg tud bukni

2016. jan. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Azért tettem idézőjelbe.
2016. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!