Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fizet a főnököm?

Nem fizet a főnököm?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja elvállaltam három nap alkalmi munkát egy ismerősömnek, be is voltam jelentve munkavállalóként, de azóta sem adta ide a munkadíjamat és a bérpapírt



Vasárnap lesz 10.-e, a törvényben meghatározott határidő a munkáltatónak a fizetésre, milyen jogi lépéseket tehetek, ha 10.-e után sem hajlandó fizetni?



Ebből a pénzből utaztam volna el nyaralni, és most teljesen tanácstalan vagyok, mivel már lassan Augusztus van


2016. júl. 7. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A Te ismerősöd, tőle kérdezd először...
2016. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Finoman mond meg neki, h jogi utra tereled a dolgot ha nem fizet ki.
2016. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Minden héten felhívtam, és mindig azt mondta hogy "majd rendezzük"



Nem szeretném jogi útra terelni a dolgot, mivel szeretnék nála dolgozni később is, de ha 10.-e után sem fizet, akkor muszáj leszek a hatóságokhoz fordulni



Az egészben az szomorít el a legjobban, hogy én mindent megtettem készséggel amire a munkám során megkért, és ennek ellenére ő szarba se veszi az egészet, és annyira sem tiszteli a munkámat, hogy időben kifizeti azt a kevéske pénzt is, ami jár nekem.

2016. júl. 7. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!