Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam, az lehet, hogy a...

Felmondtam, az lehet, hogy a főnököm nem adja ki a szabadságom, hanem ragaszkodik annak kifizetéséhez, teljes 30 nap ledolgozásához? Ha elmegyek táppénzre megteheti, hogy nem fizet ki?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Bármit megtehet, de a munkaügyi bíróságon azonnal elbukja. Szóval ki fogja fizetni a táppénzt.
2015. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Igen, megteheti a főnököd, hogy a szabidat nem adja ki hanem kifizeti, és 30 napot is ledolgoztatja, mint 30 napos felmondási idő.

Viszont te is elmehetsz táppénzre, ami beleszámít a felmondási idődbe. Azt meg nem teheti meg, hogy nem rendezi a táppénzedet. De nem árt tudni valamit. Ha elmész táppénzre, a főnököd megteheti azt, hogy jelzi az OEP felé a gyanúját, hogy te nem beteg vagy hanem csak vele tolsz ki, és kérheti a felülvizsgálatot. Az orvosok ezért nem igazán vannak benne a "kamu " táppénznek, mert bármikor mehet ellenőrzés. Ha mennek, és kiderül, hogy nem otthon lábadozol, akkor nem csak téged de a dokit is megbüntetik aki kiírt. Eddig én 3 olyan esetről tudok amikor a főnök utánajárt, hogy a dolgozója tényleg beteg.. Te tudod, hogy a te főnököd milyen.

2015. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Hallgass a 2. válaszra!!!
2015. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg arra is figyelj, hogy ha 30 napnál tovább vagy táppénzen egy évben, nem annyi szabadságod lesz, mint amennyi az életkorod után járna, hanem kevesebb.
2015. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. ápr. 6. 07:53
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

A 30 nap felmondási időhöz ragaszkodhat a munkaadó.

A szabadságod azon részét, amivel te rendelkezel (ez így április környékén időarányosan max. 1-2 nap lehet...) ki kell adnia, de többet nem, dönthet úgy, hogy kifizeti.


A táppénzt ki kell fizetni, de csak úgy halkan jegyzem meg, hogy ha esetleg mégsem lennél beteg és úgy mész táppénzre azzal bűncselekményt követsz el és ha felnyom a munkaadód akkor ezt tudod megnyerni:

[link]


Megérné?

2015. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
4: változott a tv, már a tp teljes ideje szabadságra jogosító idő.
2015. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Linket kérek!

4.-es

2015. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

mt 115. paragrafus.

Kikerült a tv-ből a 30 nap, mmunkában töltött és szabadságra jogosító idő a keresőképtelenség.


2014. évi XCIX. törvény

390. §. módosította az mt-t. Hatályos: 2015. I. 1-től.

2015. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem lenne bűncselekmény éppen 38 fokos a lázam, torkom fáj, szemem ég stb influenza szerű tünetek. Majd meglátjuk mi lesz.

Egyébként én úgy tudom ki kell adni a szabadságom, de az lesz a tuti, ha munkaugyi jogászhoz fordulok, amit holnap mégis teszek.

2015. ápr. 6. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!