Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek esélyes lehetek a...

Szerintetek esélyes lehetek a munkára?

Figyelt kérdés
A Magyar Telekom meghirdetett egy újféle munkakörre jelentkezés (Mobiltudós néven) és az a kérdésem, hogy szerintetek mennyire lehetek esélyes egy ilyen cégnél a munkára, hogyha a szaktudásom jelenleg hiányos, de nyitott, érdeklődő & lelkes vagyok a munkával kapcsolatban. Illetve proaktív ember vagyok. Volt egy kis kérdőív, amit ki kellett tölteni és úgy éreztem, hogy le kell írnom, hogy a szaktudásom azért még nem az igazi. Ettől függetlenül kitöltöttem a legjobb tudásom szerint a kérdőívet, nem akartam csalni, szóval nem kerestem ki google-ről a válaszokat. Én úgy érzem, hogy ott a helyem és ugyan nem tudom, hogy milyen a többi jelentkező, de szerintem megtudnám állni a helyemet és alkalmas vagyok. Ti mit gondoltok?
2016. júl. 9. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
A telekom alkalmazottak mindigis a legrosszabb szakemberek voltak. Ha kicsit hianyos a tudasod akkor meg mindig lehetsz a legjobb kozottuk.
2016. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem mindig a legnagyobb tudású emberre van szükségük.

Az ideális jelölt szerintem sok esetben az, aki valamennyire benne van a témában, érdekli, lelkes, de azért ne tudjon róla túl sokat sem, mert így még könnyebben "formázható".

Ezt értheted erre a munkára is amire jelentkeztél de szerintem úgy általánosságban is igaz. Van olyan hogy valaki minden feltételnek és elvárásnak megfelel, de az lehet, hogy hamar ki is növi az adott munkakört.

Úgyhogy hajrá!

Majd írd meg mi lett :)

2016. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen szaktudást keresnek. Ha programozó kell nekik, és te soha életedben nem programoztál még, akkor nyilván nem te leszel a nyerő. Ha csak annyi, hogy a te szakterületedről több év tapasztalatot kérnek, neked meg kevsebb van, azzal még lehetsz befutó.

Egyébként igaz az amit az előttem szóló írt, tényleg a legalkalmasabb jelöltet keresik, és nem a legképzettebbet, de azért a szaktudást komolyan szokták venni.

2016. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez ilyen telefonokkal kapcsolatos diákmunka gyakorlatilag. Annyi a lényeg, hogy minél több mindent kell tudni a mai telefonokról, illetve az Androidról és iOS-ről. Mivel nekem sosem volt pénzem megvenni a legújabb telefonokat, ezért elég keveset tudok róluk, de én ezt a tudás hiányt nem látom kizáró oknak, már csak azért sem, mert gyorsan tanulok.
2016. júl. 9. 08:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ha az az alapkövetelmény hogy sokat kell tudni róluk és te kb. egy metlzei felhasználó szintjén vagy, akkor nem indulsz nagy eséllyel. Ennyi erővel bárkit felvehetnek az utcáról, aki motivált.

De ha már jelentkeztél akkor kezdd el tanulmányozni ezeket a telefonokat, hogy ha mégis behívnak egy beszélgetésre lássák, hogy komolyan vetted a dolgot.

2016. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Informatika karon tanulok, szóval azért szerintem mégis csak nagyobb esélyekkel indulok, mint egy olyan személy, aki bölcsészkaron tanul és apuci, anyuci mindig kezébe nyomta a legdrágább telefonokat :D
2016. júl. 9. 09:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem biztos. Ha a bölcsész vetélytársad hobbiból telefonb...i és a kérdőív összes erre vonatkozó kérdését 110%ra válaszolta meg, akkor őt jóval előrébb veszik a sorban.

Másrészt miért vagy olyan biztos benne, hogy te voltál az egyetlen informatikus, aki jelentkezett? Gondolom egy ilyen munkára első körben a hozzád hasonló tanulmányokat folytatók csapnak le. Köztük meg bőven lehet olyan, aki nagyon ért a telefonokhoz.

2016. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, de mivel nem Budapesten lakok, hanem egy Budapest melletti városban, ezért nyilván kevesebb informatikus jelölt pályázta meg ezt a helyet. Másrészt meg benne vagyok egy csomó informatikus csoportban facebookon és egyikben sem láttam, hogy valaki megosztotta volna ezt a lehetőséget. Én is csak elvétve, véletlen találtam rá a határidő előtt 2 nappal.
2016. júl. 9. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Az semmit nem jelent. Ha professionre vagy a saját honlapjukra felrakták, már megtalálták ezren.

Amúgy is, az ilyen versenyszférás munkákat max. a saját hr-eseik osztogatják, nem a jelentkezők, akik minél kevesebb riválist szeretnének. Ha ők sem osztották meg, az nem azt jelenti, hogy nem volt jelentkező, épp ellenkezőleg...

2016. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na mindegy :D Ettől függetlenül ugyan úgy bizakodó és optimista maradok :)
2016. júl. 9. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!