Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyemen az egyik...

Ha a munkahelyemen az egyik munkás fellökött és megzúztam a lábam mert védeni akartam a kollégám arra jár 100% tp ha vetetek látleletet?

Figyelt kérdés
És ha érdembeli intézkedés nem történt perelhetek vagy ilyesmi!
2016. júl. 11. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány napja történt? Készült a balesetről jegyzőkönyv?
2016. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az esetről jegyzőkönyv nem készült. A közvetlen főnök szabadságon volt,a felettese pedig nem szólt rá semmit.

Látleletet még nem vetettem.

Több mint 20 szemtanú van.

2016. júl. 11. 12:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Múlt hét péntek.
2016. júl. 11. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát az csodás,hogy a munkahelyi vezető nem szólt semmit...Az üzemorvosnál meg kell nézetned magad. A munkavédelmis veszi fel a jegyzőkönyvet. Az OEP honlapján fent van,ki,mikor,milyen esetben jogosult az üzemi baleseti táppénzre.
2016. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen okból történt. Ha direkt lökött meg és így zúztad meg a lábad, akkor a munkáltatótól nem hajthatsz be semmit, hiszen személyes konfliktus okozta a balesetet, nem vonható a munkáltató felelősségre érte.

Ha mondjuk a kollégád elvesztette a munkavégzés során az egyensúlyát és meglökött, emiatt esett neked, aminek következtében te megsérültél, akkor már vitatható.


Egyébként mint munkáltató azt mondanom, olyan NINCS, hogy nincs jegyzőkönyv, ha munkahelyi baleset történik. Ki kell erőszakolni, vagy elbúcsúzhatsz mindentől.

Nálunk üzemi baleset esetén azonnal engem értesítenek, mint közvetlen felettest, ekkor megbeszéljük mi történt, szükséges-e jegyzőkönyvet írni, ki szól a munkavédelmisünknek, ki a foglalkozás egészségügynek. Én köteles vagyok értesíteni a felettesemet és az ügyvezető igazgatót, ennyi. Ilyen a hierarchiánk, ez normál helyen így működik.

Ellenben ha két emberem összeveri egymást, akkor pont lesz*rja mindenki, már bocsánat. Ha tudomásomra jut még valamelyiknek a kirúgását is felvetném lehetőségként. Emberek vagyunk, nem állatok.

2016. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5-ös! A munkáltató köteles valamennyi tudomására jutott sérülést/balesetet kivizsgálni, független attól hogy követte e keresőképtelenség! Aztán a munkabaleset: Kizáró a munkahelyi rendbontás. (Persze itt is kivétel, ha a sérülést a rendbontás megakadályozása során szenvedte el.) Na egy szó mint száz, ezt a munkáltató tudomására kell hozni, aki köteles intézkedni. Ha nem, bejelentés a Kormányhivatal munkavédelmi szervezetének.
2016. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!