Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A volt munkahelyemen azt...

A volt munkahelyemen azt hiszik, hogy a terhesség miatt jöttem el. Kicsit bosszant, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülmények: kis munkaközösség, a kollégákkal jó viszonyban vagyok, de a magánéletben nem találkozunk.


Előzmények: volt előttem egy kolleganőjük, aki terhes lett és aki nagyon sokáig titkolta az állapotot, ha rákérdeztek tagadott. Aztán mikor nyilvánvaló lett a sokadik hónapban a tény a kollegák ki is fejezték hogy rosszul esett nekik a titkolózás, merthogy nemcsak munkaviszonyt ápoltak a lánnyal.


Aktualitás: nagyon stresszes volt számomra a munkaköröm, ami egészségileg meg is mutatkozott, ezért úgy döntöttem, hogy felmondok és máshol próbálkozom. Az egy hónapos felmondási idő után jöttem el. Mivel férjnél vagyok gyakran kaptam a kérdéseket, hogy mikor jön a baba? Aztán ha kicsit híztam, akkor a főnöknő a hasam bámulta látványosan, mintha félne hogy terhes vagyok. Egyszer a fürdőben elkapott egy köhögési-roham, és amikor kijöttem máris hallottam, hogy: "csak neeem? jön a baba?"


Miután eljöttem rá egy hétre derült ki számomra a terhességem, a nőgyógyász 4+-1et állapított meg, ami azt jelenti, hogy a a baba maga kb egy héttel az eljövetelem előtt fogant meg (és három héttel a felmondás beadása után!!!)


Valakitől nagyon korán értesültek a volt kollegák a hírről, most meg nemtetszésüket fejezik ki, hogy én ugyanúgy elhallgattam a terhességet, mint a volt kolleganő. Jönnek a kedves megjegyzések is: "szóval akkor mégiscsak emiatt híztál meg? Jól tippeltem, hogy ezért jött ki az a hang a fürdőből!" Lényegtelen hogy mindkét esemény kb. 3 hónappal az eljövetel előtt volt, nekik már kész bizonyíték.


Normál esetben nem érdekelne a véleményük, de így most úgy kezelnek, mint aki elsunnyogott a munkahelyről és nem mondta meg a valós indokot. Kicsit az emberségemben kérdőjeleznek meg és ez bosszant. Akivel személyesen is beszéltem, annak a kérdésére mondtam, hogy nem úgy van ahogy gondolja, de a saját kreált bizonyítékaiknak jobban hisznek...


Mit tegyek, hogy ne érdekeljen már ez?


2016. jún. 28. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Változz.

Neveld le magad efféle önpusztító dolgaidról.

2016. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a nagy problémát! Ki nem szrja le, hogy mit gondolnak? Foglalkozz magaddal, meg a babával az kössön le, ne ilyen marhaságok
2016. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is lexarnám a véleményüket..,

nehogy már attól függjön az életem hogy ki mit mond vagy gondol rólam!

Érezd jól magad, legyél boldog.,

várd szeretettel és örülj a picinek :-)

2016. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!