Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3, esetleg 4 műszakos munkaren...

3, esetleg 4 műszakos munkarend mellett milyen az életetek?

Figyelt kérdés

adódna egy munkalehetőség, 3 műszakos munkarendben. de mire jut idő ilyen munka mellett? 3*8 órás munkavégzés, mész reggel hatra, ehhez nekem legkésőbb fél 4-kor kelni kell, mert még utazni is kell. 2-ig dolgozok, hazautazás, 4 órára vagyok otthon, gondolom hullafáradtan. másnap délelőtt van egy kis szabadidő ugye, délután megyek 2-re, hazaérek éjjel fél 12-re, másnap a fél napot átalszom, felkelek, teszek veszek, rápihenek az éjszakai műszakaira, reggel 6ig dolgozok. hazaérek 8 órára, átalszom a szabadnapomat, és jön még egy szabadnap, amikor valóban lehet érdemlegeset is csinálni. jól gondolom? ilyen lesz?

hogyan egyeztetitek össze ezt a családdal? házimunka, stb?

mert így elgondolkodtató, hogy lesz az a bizonyos pénz (havi 80), csak mit érek vele, ha nincs kivel élvezni?


2016. júl. 19. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem naponta szokott változni a műszakbeosztás, hanem hetente. Egyik héten délelőtt, másik héten délután, harmadikon éjszaka pl. Így azért kicsit barátibb, avagy semmivel nem rosszabb, mint bármilyen más munkahely. Tudsz előre tervezni, bár megszokni nehéz.
2016. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Túl sok alvást számolsz.

Másrészt, 80-ért nem érdemes felkelni.

2016. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha hetente vannak a műszakok, akkor mikor van a pihenőnap?
2016. júl. 19. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó esetben szombaton és vasárnap. Folyamatosnál vasárnap és hétköznap vagy össze-vissza. 80 ezerért viszont nem dolgoznék ilyen helyen. Én nettó 170-et kapok, azért már felkelek.
2016. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Havi 80? Ugyan már. Van még cég, amelyik ennyivel kiszúrja a szemed?
2016. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van sajnos.
2016. júl. 19. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem hetente változik a munkabeosztásom. Általában heti 1 éjszakai ügyeletem van és 1-2 reggel illetve 2 délutáni műszak. Plusz én három hetes ciklusokban vagyok. (Tehát nem heti 40 órát dolgozom, hanem 3 hét alatt 120 órát, így van, hogy egyik hétre 35 óra jut aztán meg 45 óra). Nekem azért jó a 3 műszak, mert jók a hétvégi és éjszakai potlékok. Nekem tetszik az is, hogy bármit eltudok intézni hétköznap.

Viszont 80 ezerért hajnali fél 4-es ébredés nagyon kemény, ha van más ne vállald el.

2016. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs más sajnos. De nekem így is meggondolandó, hogy megér e ez ennyit.
2016. júl. 19. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

A hagyományos, 5 nap dolgozunk, hétvége szabad jellegű 3 műszakot el tudtam viselni. Jó, mondjuk éjszakás héten csütörtökön és pénteken már nem volt célszerű hozzám szólni, de túlélhető volt. Az embernek volt hétvégéje, tudta, hogy valamikor majd kipiheni magát, hozzá tudott szokni ahhoz, mikor kell dolgoznia.

A 4 műszak viszont nem embernek való. Sem 3+1-ben, sem 2+2-ben, sem másképp. Abba rövid úton bele lehet bolondulni.

2016. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!