Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi esetre valami...

Az alábbi esetre valami frappáns, diplomatikus válasz?

Figyelt kérdés

Szóval, ahol dolgozom az kb. pletykafészkek gyülekezete. Imádják ha másokról csámcsoghatnak, figyelik ki hogyan öltözik, éppen ki kivel van. Rám különösen nagy hangsúlyt fektetnek, mert én vagyok a közegben a legfiatalabb.

Van egy pasi, akit a munkahelyemen mindenki ismer - nem kolléga. Barátkozunk egy ideje, és egyre több kollégám lát minket együtt. Lassan eljön szerintem a "Mi van köztetek XY-al" kérdés. Na erre szívem szerint azt válaszolnám, hogy semmi közöd hozzá. De valami frappáns, diplomatikus választ szeretnék majd a kotnyeleseknek adni, amit aztán emésztgethetnek. Olyan választ, amivel válaszolok is meg nem is, mégsem vagyok bunkó, de érzékeltetem, hogy ehhez közük túl sok nincs.

Segítenétek?


26N


2016. júl. 24. 20:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
a hasznos válaszokat, és akik legalább próbáltak tanácsokat adni, azoknak köszönöm!
2016. júl. 24. 21:58
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Ő: Mi van köztetek Sanyival?

Te: Nem mondom meg.

Ő: Miért?

Te: Hogy legyen mit kérdezni.Vagy: Hát mert nem tartozom magyarázattal.

2016. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
39%

El se tudom képzelni, hogy felnőtt létedre nem tudsz megválaszolni, a leblokkolástól félsz...mi van ha jön egy tragédia az életedbe gyorsan írsz ide egy kérdést, hogy mit is kéne hirtelen tenni?

Elég diplomatikus az, hogy ne haragudj nem akarlak megbántani, de nem rád tartozik a magán életem, és nem kell finomkodni, és mi van ha csúnyán néznek majd? akkor meg meg kell mondani, hogy hiába nézel így akkor sem rád tartozik. Szerinted ők azon gondolkodnak, hogy hogy tudnák finomkodva megtudni rólad azt amit akarnak? Nyíltan egyenesen bekérdez a pofátlanja...szarni az ilyen bunkó, kíváncsiskodó emberek érzelmébe.

2016. júl. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem válaszolsz, figyelmen kívül hagyod a kérdést. Illemet tanultál? Mert elvileg ha valaki kínos helyzetbe hoz a kérdéseivel, akkor figyelmen kívül kell hagyni a kérdést és más témára terelni a szót. Vicces ezt egy tőlem idősebb nőnek elmagyarázni.

Egyébként pedig nincs hatásosabb fegyver a rideg közönynél. Persze eheted a kefét a pletykák miatt, de ez nem segít rajtad, a pletykásoknak pedig pont az a célja, hogy figyelembe vedd őket.

Nekem a közöny sokszor bevált. Még ők kérdezték meg, hogy mi bajom van velük.

2016. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes, tőlem még sose kérdeztek ilyen magánjellegű dolgot a kollégáim, pedig dolgoztam már pletykás közegben. Ha valaki valami kellemetlent kérdezett valaha, mindig azt feleltem, hogy "ezt nem veled fogom megbeszélni". Hatásos. :)
2016. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!