Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy áprilisban jött dolgozó...

Egy áprilisban jött dolgozó hogy vehet ki 20 nap szabit csak a nyáron? Ráadásul egyben? Aki meg évek óta itt van az 1 hétnél többre nem mehet?

Figyelt kérdés

Jött áprilisban egy fickó dolgozni. Nem is tudtuk hogy van munkaerő felvétel, uis gyakran jön megkeresés hogy van-e üres állás és erre mindig az a válasz hogy nincs. Őt mégis felvették.

Április végén kezdett és idén nyáron csak eddig kivett 20 nap szabit (vagyis egy hónapot) EGYBEN!

Ez hogy történhet meg? A cégnél vannak akik évek óta itt vannak (mint én) és soha senki se mehetett el 1-2 hétnél többre a nyáron.

És akkor egy új ember benyögi hogy 4 hét és minden további nélkül?

Ráadásul eleve abszurd, mert az illető fiatal, hány szabis napja lehet neki egy teljes évre? 20-22?

De ő csak ápr óta van itt, akkor időarányosan mennyi jár? Pár nap?

Ő meg elmegy 4 hétre? Egyben? A többi dolgozó köztük családos emberek meg 1 hétre?

Hogy van ez?

Sejtem persze hogy „hátszeles” az illető, de hogy történhet ez meg ilyen nyíltan?


Honnan tudom hogy nem betegállományban van? Mert én kezelem a betegállományos papírokat.


2016. júl. 27. 09:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

és mi van ha a szabadságain felül fizetés nélkülit vett ki?


23F

2016. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor az van hogy én meg mások is próbáltak már élni ezzel a lehetőséggel többszöt is és soha nem engedték.

Úgyhogy a kérdés akkor is adott. Neki miért igen mindenki másnak meg nem?

2016. júl. 27. 09:49
 3/20 anonim ***** válasza:

speciális munkát végez?

nálunk van az irodában olyan csaj aki egyedüli hozzáértője annak amit csinál és ő megmondta, hogy felmond, ha nem maradhat a helyén (másik irodába akarták paterolni, évek óta itt dolgozik), maradhatott :)


23F

2016. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a válasz. Azért mert valamelyik vezetőnek a valakije. És mivel tudják jól, ti nem tudtok úgy sem tenni semmit ellene így ők azt csinálnak amit akarnak. Ez mindenhol így van, ha a vezetőség retyerutyájának kell a munka és mellette pihenni óhajt akkor neki mindne járni fog. Ez jelentia protekciót, a kapcsolatokat mindig az van előnyben és nem a teljesítmény, egyebek.
2016. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha már a kollégátok úgy került be hogy nincs felvétel akkor tuti hogy van ott neki közeli ismerőse esetleg rokona a cégnél aki úgymond védi őt. Az hogy az a 20 nap amit egyben kivett lehet hogy fizetés nélküli erősen indokolt szabi neki pl ha valami műtéte lesz. Bár arra táppénzt szokás adni, de akkor nyilván ezt mondta volna. Ez így nekem is rejtély mert fiatal munkavállalónak max 20 nap jár esetleg 22 de még az is necces. Nálunk aki 5 napnál több szabit akar kivenni egybe azt előző hónap végén már jeleznie kell, vagy a szabadság kezdete előtt minimum 1 héttel, és nálunk általában nehezen engedik el az embert ennyi időre, volt amikor nekem 3 napért kellett 2 hétig könyörögnöm mert pont úgy alakult akkor az életem hogy ügyeket kellett intézzek, meg orvoshoz kellett mennem időpontra és így jött ki a lépés. Persze elengedtek csak mondták hogy cserébe vállaljak be egy szombati túlórát hogy a hiány valahogy pótolva legyen, persze külön kifizették nem is ezzel volt a gond, csak sok helyen van hogy 1 nap szabiból is ügyet csinálnak. Teljesen jogos és érthető a kiakadásod abba hogy a kollégát ennyi időre elmegy csak így lazán, így sok tippem nincs a miértjére, szerintem ha visszament dolgozni akkor kérdezzél rá hogy hogy elengedték őt ennyi időre.
2016. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Leírtad, hátszél. Ehhez annyit, dolgoztam olyan helyen, ahol a vezető vegyészmérnöknek 8 általánosa volt.
2016. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

Foglalkozz a saját dolgoddal.

Csúnya, ráncos, sárga vénasszony lesz belőled, ha állandóan más dolgával foglalkozva bosszankodsz...

2016. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyire speciális tudást igénylő munkát végez, lehet, hogy szimpla melósra vagy Microsoft Office-felhasználói ismeretekkel rendelkezőkre nincs szükség (ezt a 16 éves gyerekem is tudná abszolválni, diákmunkásként, lófax pénzért), de másra igen, amit kevesen tudnak. A szabi meg lehetett képzési szabadság is, gondolom, a munkaszerződését nem szegezte ki a falra, hogy bárki olvasgathassa.:-)
2016. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet hátszél, lehet fizetés nélküli, lehet táppénz (egy kollégám most hónapokig nem fog jönni műtét és rehabilitáció miatt, üzemi baleset), lehet egyéb, például közeli hozzátartozó temetésére 2 nap távollét engedélyezett, gyerek után is jár pótszabadság. Az is lehet, hogy olyan speciális munkát végez, hogy a cégnek még így is megéri megtartani. De például nekem vannak olyan családos kollégáim, egy helyen dolgoznak, akik időnként úgy oldották meg a gyerekfelügyeletet, hogy egyikük nevére ment a szabi, de a másikuk, aki éppen nélkülözhetőbb volt, maradt otthon, és akinek a nevére ki volt írva, ő valójában bent volt és dolgozott.
2016. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Amit itt leírtak többen ezer lehetőséget az LEHET. Mind lehet.

De ide nekem a lottó ötöst, hogy egyik sem a valódi ok.

A valódi ok az úgy hangzik hogy ő a főnök "valakije" és csak kell neki a papír jogviszony és felvették valami látszatmelóra. És ennyi. Ott van be van jelentve fizetik adót tb-t ha a NAV megkérdi netán miből él, hát ebből van egy bejelentetett állása és csók.

Közben meg be se jár.

Nem ez lehet a valódi ok?

2016. júl. 27. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!