Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebb kollégák miért...

Az idősebb kollégák miért szívatják a fiatalabbakat? Mi a jó ebben nekik? ők is voltak pedig kezdők vmikor, elfelejtették milyen volt?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 11:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Mert amikor ők fiatalok voltak, őket is szívatták.
2016. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Ez sajnos elég gyakori. Ugye vannak azok az emberek, akik görcsösen akarnak vezetők lenni, mások felett uralkodni, de ugye a képességei miatt soha a büdös életben nem lesz belőlük nagy ember, vezető. Na, az ilyenekből lesznek azok, akik minden lehetőséget megragadnak, ahol mást dirigálhatnak, csicskáztathatnak, uralkodhatnak más felett, és akkor elégedettek, hogy egy kicsit ezt megtapasztalták. Ilyen az a kisfőnök / középvezető / rangidős kulis, aki szívatja az újoncot, a fiatalt, és folyton hangoztatja, neki mennyi joga van, és milyen tapasztalt. (hasonló kategória az a mindenki által csicskáztatott munkás, aki aztán a gyerekén tölti ki a dühét, meg az életében semmit nem csinált, de idős korában csak a kora miatt mindenkitől seggnyalást váró nyugdíjas)
2016. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Mert a haverok előtt akarnak keménykedni, meg fenntartani a látszatot hogy tökös faszik, ők ott valakik és ezt akarják kétségbeesetten bizonygatni maguknak is. Én nem szoktam magam hagyni, általában visszaszólok az ilyen suttyóknak, akkor egyből észreveszik hogy mégsem akkora janik. Erre ez az egyetlen módszer, ne csinálj meg mindent, amire kérnek, kérj te is tőlük ezt-azt, vedd el a tollukat, ha kell neked is, kicsit idegeld te is őket. Persze nem kell túlzásba vinni:) ja, és a főnökkel ne packázz, azokra jobb ráhagyni a baromságaikat!
2016. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Bele vannak savanyodva a szar munkájukba, és mivel hitvány hulladék emberek így élik ki magukat.
2016. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

1) Komplexus. Őket is szivatták ők is ezt csinálják.

2) Stressz teszt. Megnézik, hogyan kezeled a stresszt. 1-2 éven belül befásul a meló, nagyobb lesz a stressz. Ha már most nem tudod kezelni, később nem lehet veled együtt dolgozni. - legalábbis ez az egyik indok. Nálunk idősebb betanít és igazgatja az előre jutást. Sok munkát előbb tud levenni a fiatal az idősebb kezéből, ha be van tanítva a szivatás helyett. Így könnyebb jó számokat produkálni és előrébb jutni az idősebb kollégának is.

3) fenyegetve érzi magát és próbál lealacsonyítani, hogy ne tűnj akkora fenyegetésnek.

4) azt hiszi vicces. Egyszer vágsz vissza neki, lehet megunja.

2016. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
akkor ahogy látom sok embert érte már ilyen megpróbáltatás. én nők között dolgozok, anyám korabeliek, tipikus savanyacukrok, de nyalogatni nem fogom őket. az tuti. :D kiállok magamért, azért próbálnak "helyre rakni, pedig ők semmivel sem többek nálam, sok esetben még buták is és rosszindulatúak és rájöttek, hogy nagyon semmit sem értek el az életükben és így élik ki akkor a negativitásukat, hogy másokat basztatnak, ami sztem nagyon szánalmas..most már tudok rajtuk röhögni, eleinte volt gáz, de most már rájöttem, hogy pár év és úgyis mennek nyugdíjba :D
2016. aug. 2. 12:06
 7/27 anonim ***** válasza:
46%

inkább öngyilkos lennék mint hogy öreg nők között kelljen dolgoznom.


27F

2016. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Erre szitura a kifejezés a "parancsnoki tüske", melynek lényege, hogy:


A GM a tervezőt basztatja,

A tervező a műszakvezetőt,

A műszakvezető a kisfőnököt,

A kisfőnök a teamleadereket,

A teamleader az utolsó gyári munkást,

A gyári munkás a feleségét,

A feleség a gyereket,

A gyerek a háziállatot.


Szal szerencsétlen kutya/macska/hőrcsög szopja meg, hogy a vezető szemét a beosztottjával.

2016. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Ezek az emberek - véleményem szerint - egyszerűen nem tudnak mit kezdeni magukkal kínos jólétükben és ebben élik ki primitív mivoltukat. Az ilyen embereket úgy tudod alázni, hogy nemes egyszerűséggel "átnézel rajtuk", - "bekapcsolod a szelektív énedet".

- Azt hallasz, látsz meg, ami az érdemi munkához pozitívan köthető és csak is arra reagálsz. Idővel elmaradnak az "előadások", ha azt látják, hogy nincs hatás.


Ha valaki a "tisztelettel" próbál jönni, tudasd vele, hogy az csak is kölcsönösség elvén működőképes, - nem vársz tőle több tiszteletet, mint amit adsz, de annyit feltétel nélkül elvársz tőle, amennyiben kommunikálni is szeretne veled a későbbiekben. - Nem éltek egy háztartásban, nem kötelező az adott emberi kapcsolatot ápolnod vele, sőt, még kenyeret sem adott neked úgy, ahogy libát sem őriztetek együtt.


Ahogy az évek elteltek a fejem felett, számos alkalommal bíztak a gondjaimra nálam klasszisokkal fiatalabb, teljesen új, rutintalan kollégát és egyszer nem jutott eszembe, hogy szívassam bármelyiket is, pedig volt közöttük sokféle árnyalatú, - nagyon szimpatikus, nálam intelligensebb is, és ezek fordítottjai is.

Ugyanakkor SOHA, de soha nem felejtettem el az én addig elvezető utamat úgy, ahogy azt sem, hogy honnan és hogyan indultam el. Arra persze volt példa, hogy szándékosan elállítottam az általam oktatott berendezésen kapcsolókat, - de ezt csak és kizárólag oktató céllal, úgy tettem, hogy szóltam is erről az érintettnek, - ne az éles felhasználáskor "pánikoljon be", hogy miért nem működik úgy a berendezés, mint ahogy annak kellene, hogy működjön.

Sokan már nem dolgoznak abban a közösségben, amelyben dolgozom, de nincs miért szégyenkeznem, mert a mai napig megismernek, és tisztelettel odajönnek hozzám pár szót váltani azok, akikkel időről-időre egymás útjába sodor a szél. Akiket betanítottam, megtanultak tisztességgel dolgozni annak ellenére, hogy a tudás átadására nem úgy tekintettem, mint amit "ki kell érdemelni".

Mondtam is minden tanítványomnak, nekem érdekem, hogy minél hamarabb, minél magasabb szintű ismeretekre tegyen szert, mert akkor az én vállamra is kevesebb fog idővel nehezedni, ha bárhol, bármikor bevethető emberré érik mellettem.


Bár hosszú lett egy kicsit az irományom, de ecsetelni szerettem volna, hogy vannak még kivételek, akik nem piszkálják, hanem fejlődésre ösztönzik a fiatal kollégákat.

2016. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
ahol élek vidéken, ez egy nagyon jó munka, így nagyon nem választhatok, örülök, hogy van munkám.. értitek.. viszont a többi helyen is ezt vettem észre, hogy szemétkednek a régebbi dolgozók az újjal, most nem csak magamra értem, hanem másokkal is. én mindent megteszek, sokat dolgozok, beszélgetek is velük,de ők a trónról néznek le sokszor, pedig annyira de annyira nem érnek sokat..csak a nyalás az ami megy nekik... a főnök meg tartja a seggét... ez van :D
2016. aug. 2. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!