Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam meg a vezető...

Hogy mondjam meg a vezető oktatómnak azt, hogy át akarok iratkozni máshoz?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy ideje járok forgalmi órákra, autó jogositványt szeretnék. Nemrég vizsgára iratott a jelenlegi oktatóm (akihez alapvetően azért iratkoztam, mert ő tanította a KRESZ tanfolyamot is nekem) viszont a vizsgát mégis lemondtam, szereztem rá igazolást is, mert úgy voltam vele, még venni kellene előtte órákat. Már lassan 1 hónapja, hogy nem vezettem, mert egyszerűen nem akarok a tanárommal találkozni.. Alapvetően egy rendes emberről beszélek, viszont miközben "tanít", teljesen más, ha elrontok valamit, nagyon ideges lesz, amitől én is idegesebb leszek, és innentől egyre több mindent rontok folyamat el, mert felidegesít.. egyszerűen át akarok menni más tanárhoz. Egyébként a jelenlegi tanárom óráira be kell járnom más városba, ami 40perc oda, majd később 40perc vissza, diákkal oda-vissza az is 700 alkalmanként. Szerintetek mit kellene mondanom neki, mikor rákérdez, hogy mégis miért akarok oktatót váltani? Nem akarom megbántani, mert tényleg rendes ember, csak nekem nem tetszik, ahogyan "oktat"..

2016. aug. 12. 02:58
1 2
 11/18 PresidentEvil ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg neki, minél előbb, annál jobb. Én annak idején határozottan közöltem az oktatómmal, hogy máshoz akarok menni, már ki is néztem, hogy kihez. Azzal volt bajom, hogy óra alatt "véletlenül" a saját háza felé mentünk, ahol "ha már itt vagyunk" alapon bekapott néhány falatot meg elmentünk a tisztító felé, ahová bement a beadott ruhákért, én meg úgy gondoltam, hogy a pénzemért cserébe inkább gyakorolni szeretnék, nem a parkolóban várni rá.
2016. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Egyébként, nem az ATI-nál vezetek, ezt csak csalinak írtam oda, idehozza a segítő embereket!:) Sajnos azt nem tudom mondani, hogy nagy az oktatóm autója, mert egy seat ibizáról beszélünk:s Nekem néha olyat szokott csinálni, hogy azt mondja, beteg a lánya, ezért lemondja az óráimat, amit már egyeztettünk, hogy "otthonmaradjon a lányával", csak az a baj ezzel, hogy rá 1 napra tölti fel facebookra a képeket, hogy merre volt azokon a napokon horgászni:D
2016. aug. 12. 12:36
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd ott, ha már ilyen kifogásokat kereső. ... De akihez mész, az tényleg jó oktató legyen. Ez a negyven perc buszozás oda-vissza nagyon idegtépő lesz. Főleg ha esetleg így is várnod kell majd, hogy sorra kerülj nála. Ha Csongrád megyei vagy, Bódai Imrét ajánlanám. Időnként kegyetlen, de nagyon Jó Oktató.

Második voltam.

2016. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A jelenlegi tanáromhoz kell bejárnom 40-50 perc vonattal, ahhoz, akitől el szeretnék menni!
2016. aug. 12. 14:42
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen válts oktatót, ha bármi miatt úgy érzed, hogy ő nem megfelelő. Nagyon sok "idegbajos" oktatót ismerek én is, a családban is mindenki ilyeneknél tanult, akik tulajdonképpen nem tanítottak, magyaráztak semmit csak beültek és ha a tanuló valamit elrontott vagy nem tudott valamit, akkor kiabáltak, csapkodtak meg minden. Van olyan, aki olyan típus, hogy ezt tudja kezelni vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyja és önállóbb, talpraesettebb és így is sikerül megszereznie a jogsit, de sokan vannak, akik nem. Én tudtam magamról, hogy nem bírom, ha valaki kiabál velem és olyan oktatót szeretnék, aki türelmes, mindent elmagyaráz, megmutat és segít, lehet tőle kérdezni stb.. Ennek is megvan a hátránya, ha valaki jó oktató, akkor neki több tanulója van ezért elég sokáig tartott mire sorra kerültem és elég nehéz időpontokat egyeztetni. Már volt, aki mondta, hogy keressek másikat mert így sosem lesz meg jogsim olyan lassan haladok, de nem akartam leváltani mert én elégedett vagyok vele, a többit pedig nem ismerem és nem akarok kockáztatni. Szerintem semmi gond nincsen abból, hogy szólsz, hogy másik oktatót szeretnél. Van olyan, hogy két ember nem érti meg egymást, nem szimpatikus, nem tetszik, ahogyan oktat, minden ember más, szerintem ezt meg lehet mondani. Esetleg neki is szólhatsz, hogy próbáljon meg türelmesebb, segítőkészebb lenni, de azért valljuk be, hogy nem túl nagy rá az esély, hogy ezt figyelembe vegye és vannak ilyen "nem te mondod meg, hogy hogyan végezzem a munkám" típusú emberek. Én azt mondom, hogy keress egy másikat, ha te nem vagy nyugodt mellette, félsz vagy bármi ilyesmi, akkor az szinte csak kidobott pénz mert így nem tudsz odafigyelni, koncentrálni. Azért kérdezz meg néhány embert, hogy ki kit ajánl nehogy megint "rosszat" fogj ki.
2016. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem kell indokolnod neki. Anno én is így jártam, mivel a KRESZT is oktatta a későbbi vezetés oktatóm, hozzá jelentkeztem városi vezetésre. Féltávnál már borult a bili, mert állandóan lebaszott valamiért, pedig kb. hibátlanul vezettem. Apám hivatásos sofőr volt, szóval van bennem is potenciál, örököltem az ügyességét. Ilyen mondvacsinált kreténségekkel cseszekedett, pedig a kresz vizsgám is hibátlan lett elsőre. Meg a vezetésnél sem volt semmilyen bakim. Szóval benne van a szerződésedben, hogy indoklás nélkül válthatsz oktatót, ha nem vagy elégedett a jelenlegivel, én is ezt tettem. Odamentem hozzá egyszer és mondtam neki, hogy szeretnék más oktatót a továbbiakban. Meg sem kérdezte, hogy miért. Ha megkérdezi, akkor hivatkozz arra, hogy nem vagy köteles megindokolni, de úgy érzed, így jobb lesz.
2016. aug. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, segítséget! Épp most hívtam fel, éppen csak megemlítettem, hogy át szeretnék iratkozni egy másik tanárhoz, egyből mondta, hogy rendben, és kérdezte, hogy kihez megyek majd! Szerintem nem nagyon érdekelte, hogy hova járok!:D
2016. aug. 12. 20:29
 18/18 anonim ***** válasza:

"Sajnos az oktatók nagy többsége ilyen, ez nem tudom náluk miből fakad..."

Tudod, hogy lesz manapság valakiből oktató? Van egy bizonyos autós múltja, meg van egy jó állapotú autója. (Gyakran hitelből.) Nincs viszont munkahelye. Utolsó mentsvárként elmegy oktatónak. Ott aztán azzal kell szembesülnie, hogy naponta tucatnyi "balfék" nyüstöli a drága vasat, újabb és újabb szervizköltséget vetítve előre. Hidd el, az ő életük sem fenékig tejfel.

2016. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!