Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy céggel szerződést...

Ha egy céggel szerződést kötöttem, van kötbér, viszont teljesen más munkára alkalmaznak, lehet igazam?

Figyelt kérdés

Egy céggel szerződést kötöttem, hogy náluk fogok dolgozni 1 évig, fizettek tanulmányi támogatást is, meg van kötbér is, amit még pluszban vissza kellene fizetni, ha kilépek idő előtt.

Ellenben teljesen más munkákra használnak, mint amiről szó volt, ez a szerződésben sehol sem szerepelt.

Velem együtt még vagy 8 embert vettek így fel, de többünk mérgelődik, hogy nem erről volt szó.

Rendben, hogy lenne egy betanítási időszak is, de gyakorlatilag csak árkot nem ástunk még, meg téglát nem hordtunk, minden alja munkát velünk akarnak elvégeztetni.

Informatikai cég ez amúgy...



2016. aug. 12. 03:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs a szerződésben rögzítve hogy milyen munkát adnak, akkor így jártál.
2016. aug. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az szerepel benne, hogy mire vesznek, vettek fel.
2016. aug. 12. 05:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg ők jártak így, nem vagy köteles elvégezni más munkát, ha nem tetszik nekik maximum felmondhatnak.
2016. aug. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Általában minden munkaszerződésben rögzítik,hogy a "munkáltató a munkavállalót a munkakörétől és a beosztásától eltérő feladattal is megbízhatja".Amennyiben ez nálad vmilyen formában rögzítve van akkor sajnos szipka.Egyébként hasonló cipőben járok én is.3 éves fix szerződés,800e Ft kötbéres tanulmányi szerződéssel.. :-)

A valós munkakörömnek kb felét látom el,a többi ótvar,csikaunkák és sz.patások tömkelege...szerencsére már csak 4 hónap a szabadulásig... :-)

2016. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, megvan a tanulópénz, aláírni ilyen kötbéres cégnél valamit kizárólag csak 3 X-el.
2016. aug. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!