Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidőn kívül ne hívjon -...

Munkaidőn kívül ne hívjon - provokatív válasz ez egy dolgozótól a főnök felé? Saját telefon

Figyelt kérdés

Főnököm számon kérte rajtam hogy hívott és ki voltam kapcsolva és mi az hogy ki vagyok kapcsolva ha ő hív. Saját telefon nem céges nincs megállapodás a cég meg köztem hogy telefonon elérhetőnek kell lennem.

A párbeszéd így zajlott:

Hívtalak és nem voltál elérhető és mi az hogy ....

Mikor hívott?

Tegnap este is 8 környékén (munkaidőm 17-ig)

Válaszom ez volt: munkaidőben elérhető vagyok a céges vezetékesen. Munkaidőn kívül meg nem vagyok elérhető.


A főnök szerint ez provokatív stílus volt és majd átgondolja a munkaviszonyomat. Az nem derült ki mi volt az az állati fontos ami miatt este 8 kor hívott mikor másnap reggel 8kor már ott vagyok. Marha fontos lehetett nyilván.


Valóban provokatív vagy helyénvaló válaszom volt?


2016. aug. 17. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézelődj másik munkahely után. Itt ki akarnak zsigerelni, legalábbis a főnököd erre hajt.
2016. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy barom a főnököd.


Ezt velem is eljátszották.. bár nekem céges mobilt adtak, de munkaidő kívül azt se vettem fel. Pattogtak össze vissza. Megmondtam neki egyszer 4 szem közt, hogy bekaphatja, ha nem fizetnek meg, nem fogom felvenni azt a qrva telefont, mert nem vagyok kíváncsi a baromságaira.. elég nekem őt napi 9 órában elviselnem.


Na ezek után 1x se hívott munkaidő után, talált valami új belépőt akit zaklathatott.

2016. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel számon kérően kérdezett, szerintem helyesen válaszoltál.Nem fizet neked rendelkezésre állási időt.Ha kirúg, keressen magának másik bohócot!
2016. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló beszélgetés után munkavállalóként én is átgondolnám a munkaviszonyt.

Egyébként kicsit valóban nyers volt a stílusod, bár kétségtelen, hogy az övé is. Viszont teljesen jogos, nem vagy köteles saját szabadidődben munkaügyekkel foglalkozni.

2016. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóval értek egyet.
2016. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen jártál el, bár én felvettem volna, jó a viszonyom a főnökömmel. Lehet valamit keresett és nem találta, de azóta meglett.


Céges telót meg, ha nincs kikötve, hogy rendelkezésre kell állnod, bent kell hagyni a munkahelyen, nem kell hazavinni, ennyi.

2016. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

" bár én felvettem volna"


És hogy ha ki voltál kapcsolva? ....

2016. aug. 17. 15:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk mondták műszakvezetők, hogy a délutános estefelé felhivja a következő nap délelőttöst a privat számán, hogy tájékoztassa. Nem parancsra, nem elvárásra, hanem mert közös érdek a vállalat szekerének előre tolása. Érdekes: őket ez nem zavarja, de hát nem mindenhol lusták az emberek. (Mint Magyarorszagon oly sokan.)
2016. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Érdekes: őket ez nem zavarja, "


Hát tényleg marha érdekes hogy ez őket nem zavarja ebben egyetértünk.

Engem meg zavar és nem értem valakit hogy nem zavarhat.

De hol "közös érdek" az hogy egy barom akinek főnök van a dögcédulájára írva ráförmed a dolgozóra hogy mi az hogy őt munkaidőn kívül a SAJÁT telefonján nem tudjka elérni? Hát mit képzel az ilyen állat?


Majd vesz nekem a cég mobilt majd fizeti a rendelkezésre állási időt + a számlát és akkor majd lehet pofázni hogy miért nem vettem fel.

Addig meg az van ami most. Munkaidő lejár és telefon abban a percben ki.

Abban a percben!!

De még azt is meggondolom hiyg egyáltalán munkaidőben lehet-e engem hívni. Elvégre ott a céges vezetékes hívjanak azon.

A mobilom az enyém senkinek köze hozzá semmi. Ellenvetés?


Közös érdek hagyjál már. Egy iylen helyen ahol minimálbér van közös érdek?

Ne röhögtess.

2016. aug. 17. 18:23
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Az ilyenek miatt tart itt ez az ország. Büdös a munka eggyeseknek.
2016. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!