Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felhívjam a "leendő munkaadót"...

Felhívjam a "leendő munkaadót" v sem? Lent

Figyelt kérdés
Jelentkeztem szállodai recepciósnak. De is hívtak interjúra, viszont lebetegedtem, így kénytelen voltam lemondani. Azt mondta a hölgy, hogy semmi baj, majd akkor jövő héten menjek, mert az adott héten már nem ért rá máskor.Az viszont nem volt jó, mivel a barátaim már befizettek egy 5 napos kirándulásra, és nem akartam visszamondani.Azt mondta, hogy jó, akkor keressem meg, ha hazajöttem, és megbeszéljük a továbbiakat. Felhívtam utána, azt mondta, már vannak jelöltek, de ha mégsem lenne közöttük megfelelő, akkor hívni fog. Kétszer is közölte, hogy majd ő keres, még a héten,ne én hívjam ( ez múlt héten volt). Nem hívott. Ma meg látom, hogy megint meghirdetésre került az állás...szerintetek felhívjam? Vagy csak már nem akart velem foglalkozni, azért nem hívott? Vagy elfelejtett?

2016. febr. 29. 17:28
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
* de is hívtak = be is hívtak
2016. febr. 29. 17:29
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Az, aki nem tud 2 alkalommal elmenni egy állás interjúra, arra nem gondolnak megbízható potenciális dolgozóra. Ilyen világ ez, de megpróbálhatod. Nem veszítesz semmit, maximum azt mondja, hogy találtak mást már és ilyen esettben nem kell hívjon téged. Az újra meghírdetésre került állásra viszont jelentkezhetsz.
2016. febr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elege lett... :D
2016. febr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

nem tehettem róla, az első esetben sikerült összeszednem egy vírusos torokgyulladást. Ráadásul nem is helyben van a munka, hanem a szomszéd városban.

A második esetet elmondtam neki, és ő mondta, hogy nyugodtan menjek csak ( én meg nyugodtan mentem is, mert semmiképp se akartam lemondani ezt a kirándulást, így hogy már le van fixálva, ki van fizetve).

2016. febr. 29. 17:37
 5/39 A kérdező kommentje:
akkor meg ne mondja azt, hogy felhív, ha tudja előre, hogy nem. Mondja inkább azt, hogy köszönjük Emese, minthogy kamuzzon, aztán b** felhívni.
2016. febr. 29. 17:38
 6/39 anonim ***** válasza:
90%

ehhez szokj hozzá, mindenhol ezt fogják mondani, hogy majd hívnak...

10-ből 9 helyről nem fognak méltatni még egy "köszönjük"-re sem. ilyen az élet, ezzel nem tudsz mit kezdeni.


a betegség valóban nem válogat, de aki munkanélküli, és egy jól fizető állásra pályázik, abban legyen már annyi alázat, hogy fontosabbnak tartja az interjút, mint egy kirándulást!

jól írták, ezután nem fog megbízhatónak tartani.

nem neki kell pitiznie, hogy ugyan vedd már előre az interjút a fontossági listádon. ha ezt magadtól nem éred fel ésszel, nem tudsz rangsorolni, akkor ez a munka nem neked való.

a recepciós pontosan az a munkakör, ahol az ember magára van utalva, nem tud segítséget kérni, neki kell megoldania a problémákat, és különbséget tenni fontos és kevésbé fontos dolgok között.

mégis mit mondott volna a hölgy, hogy "Ne menj el az utazásra, fiam, legyen már eszed!" ilyet nem fog mondani, mivel nem 100%, hogy téged vennének fel, és utána hisztizhetnél, hogy márpedig te lemondtál egy utat ezért a melóért!

ha úgy tetszik, ez egy teszt volt, és te nem mentél át rajta.

én toleráns ember vagyok, de ha én lennék a HR-es, vagy a szálloda igazgatója, nem akarnék veled dolgozni.

ezer meg ezer ember vár arra, hogy munkát találjon. a mai világban, hogy tehetted meg, hogy nemet mondtál, amikor emberek ölni tudnának egy-egy jó állásért? feltételezem hogy neked nem is igazán fontos. akkor meg kapja meg olyan, aki mindent belead, akinek ez a legfontosabb.

2016. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"mivel a barátaim már befizettek egy 5 napos kirándulásra, és nem akartam visszamondani."


Na, erre én is azt mondtam volna, hogy menj csak nyugodtan - ha neked ennyire nem fontos ez az állás, akkor csak menj kirándulni. Ha esetleg felvennélek, akkor is fontosabb lenne a kirándulás, mint hogy többedszerre begyere egy interjúra? Inkább menj máshová...

2016. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Látta komolytalan vagy! Előnyben a nyaralás! Te tudod, + a barátaid! Beszéld + velük!
2016. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Ha esetleg felvennélek, akkor is fontosabb lenne a kirándulás,"

NEM.

Nem részletezem, de ezt nem akartam visszamondani. 5 jóbarátom, a szélrózsa minden irányában, talán egy éve is hogy utoljára együtt voltunk. Tavaly októberben már lefoglaltunk ezt a helyet ( igazából ők nekem, mint szülinapi ajándék). Ha most ezt visszamondom, Isten tudja mikor lehettünk volna megint így együtt. Annyit tényleg nem ért meg egy lehet, hogy felvesznek dolog. Különben anyanyelvi szinten beszélek oroszul, ide nagy előny volt az orosz..gondolom, annyi ilyen ember van, h válogathat...mindegy, nem esek kétségbe, mert van más munka is kilátásban, de azért bukóság ez. Legyen egyenes: mondja azt, jó menjen csak kirándulni, nem tartok igényt Önre. nem kell ezt elsunnyogni majd hívom dumával.

2016. febr. 29. 17:57
 10/39 A kérdező kommentje:
azért azt nem hiszem, hogy a recepciós annyira jó meló..mármint abban az értelemben, hogy anyagilag. de ez off.
2016. febr. 29. 17:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!