Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A "nagykutyák" miért irnak...

A "nagykutyák" miért irnak olyan fellengzősen? Mindenféle kacifántos mondatokban kommunikálnak, cirádás idegen szavakkal tüzdelik tele a mondataikat, mire jó ez?

Figyelt kérdés

Főnököm ez született kapitalista, modnjuk már igen öreg, de aktivan szopatja a népet mindenféle pereskedésekkel, gondolom neki ez a hobbi keresztrejtvény-fejtegetés helyett...


Aztán midnig tele vannak a levelei mindenféle cirádás mondatokkal, meg pl olyanokkal, hogy "eszméletlen buttttttaságok"


Meg egy csomó, ómagyart (értsd 60as évek) idéző idegen szavai, mint pl "annulálni" meg hasonlók.


Ja és ha irat egy levelet, akkor még az sem mindegy, hogy melyik szavak hol vannak elválasztva, hogyan van a sortörés, ezért pl teljesen manuálisan pötyögteti be sorkizártra a szövegeket a titkárnővel.


Minap olvastam neten a Vizoviczki vallomásait, aztán ugyanez a stilus volt.


Mire jó ez a mesemondó verseny?


Belőlem pl azt váltja ki, hogy ezeket a szószéken fröcsögő emberkéket csak fel kéne menni, aztán leverni a vérbe, hogy na most okoskodjál köcsög :D


Főnöknek pl szokása, hogy kiossza minden dolgozónak a litániáit, mintha csak erőfitogtatás lenne, hogy nézzük meg milyen frappánsakat irt és hogy nekünk is bármikor tudna egy ilyet.


Én meg elolvasom aztán megsimogatnám a buksiját, hogy ügyes voltál pistike, nagyon szépeket irtál, kapsz egy kisötöst.


2016. aug. 19. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak körök, ahol megkövetelik ezt a stílust, illetve szimplán benne van a hivatali etikettben. Aki nem forog ilyen körökben annak ez új. Sokszor írás alapján minősítik az embert. Olyan ez mint egy önéletrajz írás. Sokan azt hiszik, ha okos vagyok és én vagyok a fényképen az elég, ahhoz, hogy felvegyenek, a lényeg úgyis benne van. Aki pedig járt már állás interjún vagy nézett már meg több önéletrajzot az tudja, hogy ez nem így megy. Nos egyes munkakörökben és helyeken, ugyanez igaz, akár egy emailre is. Én is, sok hivatalos email-nél húzom fel a szemöldököm, hogy az illető most valóban hivatalos ügyben ír, mert kb úgy tűnik, mintha a kocsmai ivótársa lennék, nos ennek megfelelően fogom komolyan venni én is. Szépen megfogalmazni egy emailt és megírni egy hivatalos dokumentumot, azért nem annyi többlet idő, de saját magát minősíti az ember, ha még ennyire sem veszi a fáradtságot. Te is mehetnél szakadt, gyűrött ruhában a színházba, de mégse fogsz, mert az otthonra való. A kiöltözéssel nem többnek szeretnéd magad mutatni másoknál, csak az adott helyzethez igazodsz. Ugyanez vonatkozik az ilyen dolgokra is. Más írásstílust követel meg egy munkahely és mást a facebbok chat. Az pedig, hogy ómagyar szavakat használ,a kora miatt is lehet, illetve valószínűleg a közeg miatt van, ahol nevelkedett. Nekem is mondanak néha a szüleim olyan szavakat, hogy vissza kell kérdeznem rá, mert én nem is ismerem vagy vannak rokonaim, akik komoly tájszólással beszélnek. Ez nem azért van, mert okosabbnak akarnak tűnni, hanem mert ezt szokták meg. Ez ilyen egyszerű.
2016. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdező, jó, de akkor a többi ember meg mondjon le a népies meg modern "tinis" kifejezésekről, szlengről. A pénzt hívják "pénz"-nek, a kutyát "kutyának", a rendőrt "rendőrnek", stb. És akkor megegyeztünk. Tudod mindig lesznek olyan körök, ahol valamiért nem a megszokott nevét használják a dolgoknak, hanem mindenféle kitalált szlenget, vagy idegen szót használnak helyette. Amúgy szerintem is sokkal egyszerűbb lenne, ha nem így lenne, és mindenki a megszokott rendes nevét használná a dolgoknak.
2016. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!