Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme bemennem a Munkaüg...

Van értelme bemennem a Munkaügyi Központba álláskeresési járadékot igényelni?

Figyelt kérdés
Augusztus 3-án szűnt meg a munkaviszonyom. mérnök vagyok, de azóta nem sikerült munkát találnom. Van értelme megigényelni? Vagy ilyenkor felajánlanak valami másik szakmába vágó állást és csak el kell fogadnom? Mit tanácsoltok?

2016. aug. 22. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
felajánlanak utcát söpörni max.....én a helyedben masszivan keresnék vmi állást.nem várni az ilyenekre
2016. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Keresek közben állást, csak nem megy olyan gyorsan a dolog. Minden cégnél nyaralnak a HR-esek és nagyon fogy a megtakarított pénzem. Csak ezért tettem fel a kérdést.
2016. aug. 22. 00:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én is mérnök vagyok,csak én elsem tudtam helyezkedni szakmámban vegyészként.nem viccelek.....

most mást csinálok jól keresem.

2016. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat: diplomás állásokat a legritkább esetben ajánlanak. Amit mégis, azok meg általában teljesen más végzettséget igényelnek.

Egyedül a segélyért érdemes bemenni. Én másfél évig voltam munkanélküli, de ez alatt összesen 2 olyan állást tudtak ajánlani, ami hellyel-közzel passzolt volna a végzettségemhez, mindkettőt "már betöltötték", mire felhívtam őket.

2016. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen bemennék a helyedre, én is diplomás vagyok és simán kikértem az álláskeresési járadékot ,mert az Nekem is jár! azért fizetted te is az adódat, hogy ha gebasz van akkor legalább ezt kapd az államtól cserébe. ja és ha nem lesz TB-d akkor meg még szarabb helyzetbe kerülhetsz. amúgy én az önkormányzattól is kikértem a foglalkoztatást helyettesítő támogatást ,miután az álláskeresési lejárt, hiszen ez is jár nekünk, nehogy már mindenki kapjon segélyt, de aki dolgozott és adót fizetett az a minimum, hogy jár neki ilyen támogatás. a munkaügyibe nem sokat fognak segíteni, de pl. 100%-osan vissza tudod kapni az utazási költséget ha mész állásinterjúra, kell hozzá egy papír, hogy megjelentél állásinterjún a cégtől, pecsét , dátum és utólag kifizeti a munkaügyi központ, én így voltam többször pesten is, azért nem mindegy, hogy kb. 8000 ft.-ot visszakapsz és nem kell saját zsebből fizetned. ezt nem mondják meg benn a munkaügyiben amúgy :D szóval, van olyan is, hogy mehetsz pszichológushoz, jogászhoz is és ha nem egy városban van akkor oda is a buszjegyeket vissza lehet igényelni. szóval én azt mondom, simán megéri regisztrálni. én viszont még egy tanfolyamot is elvégeztem egy pénzügyi ügyintézőit és hát a papírnak hála fel is vettek egy jó helyre, szóval minden lehetőséget meg kell ragadni a fejlődésre, főleg amíg nincs mit mást csinálni csak szabadidőd van akkor legalább fektesd be, én úgy vagyok vele.
2016. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért? Olyan messze van?


Persze, hogy van értelme bemenni. Ha nem is tudnak róla, hogy munka nélkül vagy, akkor hogy segítsenek akár munkaajánlatokkal, akár a járadékkal?

2016. aug. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzért mindenhova érdemes bemenni de segítségre ne számíts tőlük csak küldözgetnek kamu állásokra ami idő+pénz neked.
2017. aug. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!