Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme az önkéntes munkáknak?

Mi értelme az önkéntes munkáknak?

Figyelt kérdés

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez ingyen munka, ami a segítségen, stb.-n alapul..


De a tapasztalatszerzésen kívül van valami gyakorlati haszna számomra? Például be lehet írni önéletrajzba?


Konkrétan nagyszabású sporteseményen való önkéntességről lenne szó. Sporttudományban tanulok, a tanáraim mind ajánlják az önkéntes munkákat, mert hogy az milyen jó lesz nekem a jövőben... De miért?


2016. ápr. 30. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy szakmai tapasztalat mint az amiért fizetnek.
2016. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sporteseményre általában sportért rajongók szoktak menni önkétesnek. Én pl. régen versenyeztem, tudom milyen fontos, hogy legyenek önkétesek, különben az egész verseny gagyi. Nekem annó fontosak voltak a versenyek, tudom, hogy a mai utánpotlás is megérdemli ezt, ezért amikor tehetem megyek segíteni.Sok ilyen szülő van, aki ezért önkénteskedik.

Nagy nemzetközi versenyre azért szoktak menni, mert ott találkozhatnak nagy nevekkel, híres sportolókkal.

Plusz ha később olyan pozícióban leszel, hogy te szervezel versenyeket, akkor tapasztalat nélkül esélyed sem lesz.

2016. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem a tapasztalatszerzés már elég plusz ahhoz, hogy megérje. De amúgy igen, be lehet írni önéletrajzba, bár ez bőven nem elég, ha amúgy más tapasztalatod nincs. Inkább úgy éri meg, ha bizonyíthatóan sokra elmész, és tömbösítve írod be, pár fontosabb nevet megemlítve.
2016. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Önéletrajzban jól néz ki, hogy nem csak a kötelezőt végzed el hanem önként is vállalsz plusz tevékenységet. Ez érték.

Inkább persze annak hasznos akinek segítesz, és hát nyilván ez is a lényege ahogy írtad is, hogy segítesz (önzetlen vagy)

2016. máj. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én rengeteg tapasztalatot köszönhetek az önkéntes munkáknak. Nem szakmai tapasztalatot, hanem élménybelit. Több alkalommal voltam külföldi önkéntes táborokban, illetve a nagy tiszai árvíz után Észak-Magyarországon is jártam segíteni.

A külföldi táborok témája gyerektáboroztatás volt, olyan gyerekekkel, akik alap esetben nem juthatnának el az anyagi körülményeik miatt külföldre, így mi mentünk hozzájuk, angolul foglalkoztunk velük, illetve természetvédelem, erdő ritkítás a dúsabb aljnövényzet érdekében és takarítás.


Sok egyéb szociális lehetőség is van önkénteskedni, pl. idősek otthonába, vagy kórházba járni segíteni, beszélgetni.


Hogy mi értelme? EMBERSÉG. Szerintem ebben minden benne van. Ha szociálisan kicsit is érzékenyebb vagy az átlagnál, akkor átérzed, hogy egy kórházban a nővéreknek nincs ideje a betegek emberi oldalával foglalkozni. Egy idősek otthonában az ápolóknak nincs idejük leülni, felolvasni az öregeknek, vagy csak naponta 1-2 órát beszélgetni velük. Egy állatmenhelyen sosem lesz annyi önkéntes, ahány kéz jól jönne és még sorolhatnám. Engem pl. jó érzéssel tölt el, hogy segíthetek és ezért kedves szavakat, mosolyt kapok.


A sportesemények részemről egy kicsit más kategóriát képeznek, én ebben nem látom azt, hogy de jó, valakinek segíthettem. Viszont az tény, hogy sok sportesemény sokkal sokkal drágább lenne a nevezőknek, ha nem önkénteseket foglalkoztatnának, ezért kétség kívül ők is fontosak.

2016. máj. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Tapasztalatot szerzel a munka világából.

2. Beleírhatod az önéletrajzodba.

3. Új embereket ismerhetsz meg, bővítheted a szociális hálódat.

4. És nem utolsó sorban: önzetlenségből segíthetsz másokon, az ő munkájukat könnyítheted meg!

2016. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
2016. máj. 1. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!