Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A helyettesem szabadságom...

A helyettesem szabadságom alatt betegállományba ment - van közöm az emiatt el nem végzett munkákhoz? Mert fegyelmit kaptam emiatt.

Figyelt kérdés

Van egy helyettesem aki a feladataimat (határidős munkák) végzi szabadságom/betegségem alatt. És vica versa persze.

Elmentem szabira. Ő meg szabim +1 nappal elment betegállományba melyről persze én nem tudtam.

A határidős melókat senki se végezte én szabin ő betegen (ha tényleg beteg volt mert egy nagy kamu az egész de ez most mellékes-hivatalosan beteg volt valóságban kétoldali munkaundora volt).


Szóval megjövök szabiról és fegyelmi vár és levonás. Indoklás : el nem végzett határidős feladatok.

Kérdésem: felelős vagyok én azért hogy elmegyek szabira kijelölt helyettessel aki szabim alatt feladataimat végzi és ő meg beteg lesz és senki se végzi a feladatokat? Mindezt úgy hogy erről semmit se tudok?

Nem a cég felelőssége ilyen esetben megoldani a feladatvégzést? Új munkatárs külső ember akármi-de az ő dolga.

Én szabin vagyok honnan a retekből kéne tudnom hogy a helyettesem ott sincs pedig ott kéne lennie?

És ha már itt tartunk: a kijelölt helyettes nem csak a feladatokat hanem a felelősséget is átveszi.

Ő nem kapott fegyelmit.

???

Én meg igen?

Jogos ez? Szarnék a fegyelmire az nekem wc-papír de levonás is jár vele!!


2016. aug. 30. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez normális esetben pofon egyszerű, téged valaki elengedett szabira, nyilván a felettesed. A helyettesed valakinek szólt, hogy táppénzen van. Kérdés: ki a felettesed, és a kollégád kinek szólt a tp miatt? Téged a szabidról vissza kellett volna hívni (sajnos), ha nem megy másképp...
2016. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

1. Ki döntötte el, hogy ö végzi helyetted a munkákat a szabadságod alatt?

Mert ha ti ketten, akkor továbbra is te vagy a határidökért felelös, ha egy fönököt (és írásban is nyoma van), akkor a fönök dolga lett volna keresni mást helyette, ha megbetegedett.


2. A kollégád szólt neked, hogy megbetegedett? Mert akkor neked kellett volna reagálni.

2016. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
elküldeném a jó **anyjába a felettesemet ez esetben.. természetesen 4 szem között, tanuk nélkül. Meg be is adnám a felmondást. Ilyen okádék, sz@rrágó cégnek 1 percet se dolgoznék tovább!
2016. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"elküldeném a jó **anyjába a felettesemet ez esetben.. természetesen 4 szem között, tanuk nélkül"


Ha a főnök meg mellre szívja kkor replülsz és állás nélkül vagy 5 perc múlva ha 4 szemközt ha nem.

2016. aug. 30. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor is az a felelős, aki téged elengedett szabira, és utána nem szólt neked, hogy a kolleganőd tp-n van...

És az is, akinek a kollegád szólt, hogy aznaptól tp-n van, mert nem szólt a felettesednek (márha a kettő nem egy személy).

Bárhogy is, a felettesed egy link gci...

2016. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na, megint a szokásos kamusztoris gyerek, de végre kicsit új a sztori....
2016. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!