Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet emailben fegyelmit adni...

Lehet emailben fegyelmit adni szabadságom alatt azért mert nem voltam elérhető mobilon?

Figyelt kérdés

Szabin vagyok. Hónapokkal korábban engedélyezett szabin. Van egy mobilom, ami saját, nem céges, egy fillérrel se járul hozzá a cég. Nincs semmiféle megállapodás közöttünk amely előírná az elérhetőséget. Pláne nem szabi alatt.

A mobilom szabi alatt kikapcsolva. Jön e-mailben egy doc file. Benne fegyelmi. Először azt hittem valami pihentagyú viccelődik de nem.

Valódi.

Fegyelmit kaptam mert „nem teljesítettem az elérhetőségi elvárását a cégnek”. Milyen elérhetőségi elvárás? Hol mikor ki között született iylen megállapodás? Mert én alá nem írtam semmit de még szóban se volt soha iylen megállapodás. Nem is lehet ahhoz céges mobil kell, a saját mobilomhoz semmi közük.

Most akkor ez mi? WC papír?


2016. júl. 7. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a f/s országban mindent lehet. Engem feljelentett a volt munkáltatóm olyan géphiány miatt, aminek a felügyelete nem is én alám tartozott. Semmim nincs róla, amiben vállalnám a felelősségét, ellenőrzését, vagy kimondaná, hogy én felelek érte vmilyen formában.


nem számít, feljelentést lehet tenni az ügyben. Vicc az egész!

2016. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pff.Ez még viccnek is rossz.
2016. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
...és én fel is mondanék.Baßódjon meg az ilyen munkáltató...
2016. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Leszidást már kaptam ilyenért,sztem az sem jogos.

Fegyelmit e-mailben nem lehet adni,eleve 2 tanú előtt a munkáltatónak fegyelmi tárgyalást kell tartani,amiről jegyzőkönyv készül,s mindannyian aláírják.

A másik,hogy nyilatkoznod is kell,jogy elismered-e a fegyelmi vétséget,vagy nem.

Szóval WC-papír.

2016. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs sehol leirva ilyesmi, sem a munkaszerzodesedben, sem a munkakori leirasodban, akkor ne foglalkozz vele. Nem fog perre menni a ceg, mar ha van esze, m mire fel?! sot, meg Te perelheted oket, es gondolom, ok sem akarnak egy jo kis munkaugyi pert a nyakukba, amit ugyis elveszitenek.
2016. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"akkor ne foglalkozz vele."


Ja nem mondtam? 5.000 HUF levonás jár a fegyelmivel.

Nem világrengető összeg de konkrétan lopás.

2016. júl. 7. 12:36
 7/14 A kérdező kommentje:

"mar ha van esze"


Röviden: nincs. Ha lenne egy csöpp esze a főnöonek az egész ügy nem történhetett volna meg.

És hidd el ez csak a jégjegy csúcsa. Napestig mesélhetnék de javát el se hinnéd. Azt mondanád ilyen nincs. De sajna van.

2016. júl. 7. 12:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, nekem is volt hasonló, bár engem csak b-szogatott a főnököm, ha nem vettem fel a sasját telefonom, mert pisilni voltam stb. Köze nem volt hozzá, mégis ezen élvezkedett. Közben meg töltsek le öt féle alkalmazást a telefonomra, hogy ingyen hívjon. Aztán sosem azon hívott, hanem rendesen (neki a cég fizeti), majd fél év múlva mikor már újra volt rakva a telefonom hívott valamelyik alkalmazáson, csak, hogy lebaszhasson, hogy mé nem veszem fel... Jah, már nem dolgozom ott. Ha nem létszükséglet a munka, akkor állj ki magadért. Ha kell a pénz, akkor nyeld le ezt a dolgot...
2016. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Ha kell a pénz"


Hát igen, Itt zárul a dolog.

Semmit se merek tenni mert mi van ha kirúgnak

2016. júl. 7. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem az ismerőseimet,hogy ez így hogyan lehetséges.Van egy jó,meg egy rossz hírem: A jó: e-mail-ben nem lehet fegyelmit adni.Csak személyesen,2 tanu jelenlétében.De akkor is rögzíteni kell,hogy egyetértesz-e a váddal.Elismered-e,hogy jogos a fegyelmi.A rossz hír: Kétféle szabadság van: Amiről Te rendelkezel-amit Te kérsz,meg amit a munkáltató ad.Az utóbbit bármikor visszavonhatja.Valószínűleg ez a probléma.A szabadságod olyan szakaszáról akart visszahívni,amivel nem Te rendelkezel-nem Te kérted.
2016. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!