Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik a külföldre költözést úgy képzelik el, hogy majd a kint élő haver mindent elintéz nekik?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy majd előre intézik nekik a Kánaánt, és nekik majd csak fejest kell ugrani bele, mikor kiérnek. Tehát hogy a kint élő rokon vagy ismerős majd szervál nekik albérletet, munkát meg ilyesmi. És hogy majd odakint is minden apró-cseprő gonddal őt zaklatják, hogy intézze már el helyettük, mert ők nem tudják. Albérletintéztetés talán még hagyján (ha megbízható az illető), na de hogy valaki ennyire önállótlan legyen. Az ilyenek nem jobb, ha inkább otthon maradnak?
2016. aug. 31. 08:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

É sajnos mennyien vannak olyanok akik tehernek érzik ha segíteniük kell... Tipikus magyar mentalitás, hogy: "Nehogy már nekik könnyebb legyen mint nekem..."


De kérdem én, akkor miért teszed? Miért nem mondod meg nekik, hogy bocsi, de én nem fogok, mert nem akarok.

Amúgy meg lehet, hogy ők is önállósodnak előbb utóbb. Ahogy írtad, talán idősebbek, nem fog nekik olyan gyorsan menni mint neked. De újra leírom, nem lett volna kötelező segíteni nekik kimenni.

2016. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősöm hasonlóan csinálta azzal a különbséggel, hogy a rokonainak boltja van Angliában, ő pedig alkalmazottként dolgozott náluk. Egyébként nem gondolok semmit arról se, aki tényleg ráakaszkodik a másikra. A rokonai nyilván felajánlották neki, nem csak betört oda, ha pedig felajánlották, hát hülye lenne nem elfogadni, ah teszem azt a rokonai valami iszonyat gazdagok. Amikor majd saját lábra kell állni, úgyis elbukik, de ez nem az én bajom,és ezért nyilván örömet sem okoz, ellendrukker nem vagyok. Kívánom a legjobbakat mindenkinek.
2016. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
11: Olyan túl sok személyes tapasztalatom nincs-e téren, inkább ismerősöktől hallottam. De most mégis mit kellene reagálni az olyan elvárásokra, mint hogy menjek el megnézni neki egy albérletet, meg hogy keressek neki munkát? És ezt mégis hogy képzelik el? Egy albérlet kiadója evidens, hogy annak a pofázmányát akarja látni, aki odamegy lakni. Egy munkahelyi főnök úgyszintén azét, aki ott dolgozik majd. Albérlet esetében az még szerencsés eset, ha a kijövő az ismerőse helyére mehet, mert ő máshova költözik, velem is ez történt. De ez mégiscsak más tészta.
2016. szept. 2. 20:57
 14/37 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy képzelik, hogy segítesz nekik.

Kevés az olyan ember, akinek sikerült egyedül segítség nélkül normális munkahelyre mennie (ismerek azért ilyet, de a legtöbben mind hazamenekültek, mert kb. rabszolgának nézték őket.) Ők gondolom, csak annyit kérnek, hogy egy olyan munkahelyet ajánlj nekik, ami emberként kezeli őket (nyilván nagyobb eséllyel találsz egy olyat, mert utána tudsz kérdezni). Aztán az életrajzukat beküldöd, lebeszéled az időpontot az interjúra és elkíséred őket max. Albi szintén, ott lesznek ők is és te is (mint tolmács). A legtöbb ismerősöm mind így mentek ki, aztán a idővel ahogy ment a nyelv a saját lábukra álltak. De valószínű, hogy hálásak annak aki segítette őket.

De ha te nem akarsz, nem muszáj segíteni senkinek. Az is egy opció, hogy azt mond: Sajnos nem tudok.

2016. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

14: És szerinted mennyi eséllyel vesznek fel egy olyanvalakit egy munkára, aki beszélni sem tud, úgy kell neki fordítani az interjún is? Meg honnan tudhatnám én azt, hogy hogyan fogják kezelni?

Aki pedig képes azért hazamenwkülbi, mert a legelső adódó munka nem álmai melóhelye, az tényleg inkább ki se jöjjön!

2016. szept. 5. 15:35
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

" És szerinted mennyi eséllyel vesznek fel egy olyanvalakit egy munkára, aki beszélni sem tud, úgy kell neki fordítani az interjún is?"


Hát engem így vettek fel egy autógyárba szalagmunkásnak.

Egy ott dolgozó magyar vitt be, és ő segített az interjúnál is. Én azon kívül, hogy Thank you egy szót sem tudtam angolul. Felvettek, és azóta is ott dolgozom. Ja, és nem én vagyok az egyetlen, mert több magyar van akik nyelvtudás nélkül dogoznak, mert van rokon, vagy ismerős aki elintézte a melót is nekik

2016. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Én mondjuk speciel Hollandiában élek, itt nyelvtudás nélkül nem igazán jutsz egyről a kettőre. Ha hollandul nem is, akkor angolul beszélned kell, ha bárhol el akarsz helyezkedni. Angliában lehet másképp van. Bár nekem akkor is fura elképzelni, hogy valakit előre, látatlanban felvegyenek.
2016. szept. 5. 17:40
 18/37 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Igaz azt nem írtam le, hogy akik "hazamenekültek" azóta már mind kint vannak újra. Nem mindenkinek jön össze elsőre (főleg aki egyedül van), de másodszorra vagy harmadszorra már igen. Azért nem kell megkövezni őket, mert hazajönnek ha valami nem oké, szerintem igazuk van. Miért kéne eltűrniük a rosszat? Nem azért mennek ki az emberek, hogy csak kint lehessenek, hanem a jobb munka, jobb fizetés reményében. Ha ez nincs meg, hagyja is ott, majd lesz jobb.

2016. szept. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

18: Ha már kint van valaki, akkor ésszerűbb küszködni, mint hazamenni, és megint elkezdeni kijövetelre gyűjteni.

Olyannak mondjuk tuti nem segítenék albérlet vagy munka ügyében, akik egyszer olyasmi alapon mentek haza, hogy "Á, nem készültem én erre fel. Most inkább csak turistáskodom, és majd legközelebb." Mert azért gondolj bele, beígérem őt egy albérletbe vagy munkahelyre, mint elszánt, megbízható illetőt, utána meg nekem ég a pofám miatta.

2016. szept. 6. 08:07
 20/37 A kérdező kommentje:
Summa summarum, még ha segíti is az egyik ember a másikat, akkor is érdemes a kezdetektől sulykolni, hogy idővel a saját lábára kell állnia. És ebbe az is beletartozik, hogy kezdjen el nyelvet tanulni már a kijövetel időpontja előtt. Mert azért gondoljatok bele: Oké, a kijövetelkor elintézi neki a haver az alapdolgokat, és be is tudja őt nyomni valahova dolgozni. De viszont az több, mint valószínű, hogy nem fog nyugdíjaskoráig ott maradni, tehát a sztori evvel nem ér véget. Elküldhetik, akár mert nincsenek megelégedve vele, akár mert létszámleépítés történik vagy hasonló. És akkor mit csinál? Megkéri az ismerősét, hogy keressen már neki megint melót?
2016. szept. 9. 08:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!