Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kimennétek külföldre...

Ti kimennétek külföldre dolgozni, ha itthon is meglenne mindenetek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 15. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akkor nem
2016. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Talán.

Kérdés - sokan ezt nem veszik figyelembe - milyen munkakörbe?

Példa1:

rokonom Svájcban dolgozik, szállodában mindenes (mosogat, reggeliztet, süt stb.) pék a szakmája, itthon alkalmazottként soha nem fog még a közelében sem keresni a kinti bérének. Ilyen helyzetben megéri.

Példa 2:

barátom Németbe ment ki betanított munkát végez (csomagol, pakol)

Mérnök a végzettsége, de itthon sem a szakmájában akart dolgozni.

Nem keres rosszul, de a saját szavaival élve a pénzen kívül minden jobb kint, ha mindketten (feleségével) itthon a szakmájukban 5-10 éves gyakorlattal elhelyezkednének hasonló lenne az élet színvonal mint most kint (betanított munkával).

Így nem mennék ki.

Példa 3:

Szintén barátom mérnöki munkát végez (2 diplomás), szakmájában, baromi jól keres.

Így igen!

2016. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jöttem, ez már a 3. ország ahol vagyunk, nagy a kalandvágyam, párom is hasonló típus. Igaz, én cégen belül, projekteknek köszönhetően. Takarítani nem mennék. :)
2016. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, minek mennék akkor?

Most is aki kimegy, 90%-uk azért megy, mert itthon sosem tudna egyről a kettőre lépni. Éhen nem halna, de sosem szedne össze annyi pénzt, hogy saját lakása/háza meg kocsija legyen. Kint könnyebb.

Maximum 10% megy kalandvágyból, de talán még annyi sem.

2016. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megvolt mindenem ami kellett, de kimentem Olaszországba 2 évre dolgozni. Mikor kimentem egy II-es Gold-om volt, most már egy Audi A6-om van és egy saját lakásom. Szóval megéri kimenni ha van jó lehetőség. Valószínű ha nem megyek ki még mindig albérlet és szakadt Golfom lenne....
2016. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kiköltöztem Amerikába úgy, hogy mindenem megvolt otthon is.

Megérte!

2016. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetesen. Mivel az álmom egy bizonyos másik országban való életvitelszerű tartózkodás.


23N

2016. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert ki szeretnék próbálni több országot is életvitelszerűen.
2016. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, mert túl melegek az itteni nyarak.

21/L

2016. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem igazából megvolt mindenem, lakás, kocsi, vidéki viszonyok között egész jó fizu (400.000 bruttó), de többet szerettem volna.

Most Svájcban élek, a havi megtakarításunk forintban számolva 1 milla felett van, ha a feleségem is dolgozni kezd, ez fel fog ugrani legalább a duplájára, pár évet lehúzunk így, aztán onnantól fogva nem lesz problémánk az életben. Ezért megéri.

2016. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!