Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kézzel írt munkavállalói...

Kézzel írt munkavállalói felmondásnak mit kell tartalmaznia?

Figyelt kérdés
Kerestem interneten mindenhol mást írnak..18éves vagyok 1 éve vagyok itt.

2016. szept. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alap adatokat.

Nincs fix formai követelmény szerintem.


Tisztelt XYXY!


Ezen a levelen keresztül szeretném tudatni Önnel, hogy 2016.XX.XX. naptól kezdve én(Név, születési hely, idő)nem szándékozom tovább a cégnél dolgozni.

A felmondás okai a következők: -

-

-


Tisztelettel



XXX


A levél sok mindentől függően változhat. Egyszerűbb általában szóban közölni a főnökkel.

2016. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Szóltam neki szóban és mondta,hogy kézzel írjam meg..

A teljes nevét írjam rá? És muszáj megindokolni?:/

2016. szept. 2. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a teljes nevét.


Nem, nem szükséges megindokolni, hacsak nem azonnali hatállyal mondasz fel.

2016. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne kézzel írd, b*sszus, hanem gépen, aztán nyomtasd ki és kézzel írd alá! Ez így hivatalos! Vele is alá kell íratni egy példányt meg pecsét is kell rá, hogy legyen egy bizonyítékod neked is, hogy tényleg felmondtál és ő is tisztában van vele. Indokolni nem kell, ha nem azonnali hatállyal mondasz fel. Minden hivatalos adatnak benne kell lennie, ami a munkaszerződésedben is meg van említve, ami alapján azonosítani lehet. Meg a felmondás dátumának is.
2016. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A főnököm mondta hogy kézzel írottat fogad el csak!
2016. szept. 2. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelező formája, akár kockás papírra is mehet.


A cég/munkáltató nevét címét felülre


Alulírott NEVED (zárójelben az adataid: születési idő, hely, édesanyád neve) az 1999. május 21. napjától fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


INDOK NEM KELL, csak próbaidőn túli azonnali hatályú felmondás, valamint határozott idejű szerződés felmondása esetén. (Ha nem kell, akkor ne is írj!!!)


Dátum, és az aláírásod.


Két egyező (egyező adattartalmú) példányban készítsd el, egyik marad nálad, amin a munkáltatóval leigazoltatod, hogy mikor vette át. Magyarul: Megkéred a főnököd, hogy legyen kedves egy dátumot írjon rá és szignózza le. Ezt a példányt elteszed és vigyázol rá, mert egy jogi vita esetén szükséged lesz rá (ne legyen, de soha nem lehet tudni).


A felmondás közlését (átadását) követő napon indul el a felmondási idő, ami alapból 30 nap, ha munkaszerződés vagy kollektív szerződést ettől eltérőt nem ír elő.


A felmondási időt kötelező letölteni a cégnél, kivéve, ha a letöltésétől a cég eltekint. Ha eltekint tőle, akkor azt adja írásba - szintén - egy jogi vita elkerülése végett.

2016. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!