Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavállalói felmondás:...

Munkavállalói felmondás: köteles-e a szabadságot kiadni a munkáltató, vagyis a szabadság azon részét amivel én, a dolgozó rendelkezem? Nincs már hova tolni!

Figyelt kérdés

Ha a dolgozó felmond, 30 napos felmondási idő van. A munkáltató megteheti hogy a bennmaradt szabikat időarányosan kiadja de erre semmi se kötelezi. Ha nem adja ki, ki kell fizetnie.

A szabadság zömével a munkáltató rendelkezik. De van egy kis része ami felett én, a dolgozó.


Kérdésem: mi van akkor, ha én felmondási idő alatt kérem, hogy a szabi azon részét ami felett én rendelkezem adja ki? És akkor amikor én kérem?

Létezhet indok amivel ezt megtagadja? Mert felmondás van így nincs hova tolni a dolgot, és köteles kiadni, ha és amennyiben 15 napos határidővel írásban kérem - ki kell adnia vagy nem?


Ugyanis vita van köztem és a cég közt. A cég azt mondja ő rendelkezik a szabi felett és nem köteles kiadni, úgy is dönthet hogy inkább kifizeti.

De ez nem igaz szerintem, mert csak a szabi egy része felett rendelkezik más része felett meg én rendelkezem és ha én azt kérem adja ki, tekintve hogy hamarosan felmondással távozok-akkor ki kell adja? Tolni már nem tudja.


2016. aug. 29. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem (és szigorúan szerintem) ki kéne adni. Más kérdés, hogy a felm. idő lényege pont az, hogy bent legyél, átadd a melót, betaníts, zárd le a dolgaid stb. Ha szabin vagy, értelmét veszti. Másrészről figyelj rá, hogy a felm. idő felétől fel vagy mentve a munkavégzés alól, ez fizetett távollétet jelent. Nehogy a szabi rovására menjen, mert az pluszba jár.

Ui.: már feltéve, hogy ez 2016-ban is így van...

2016. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" Másrészről figyelj rá, hogy a felm. idő felétől fel vagy mentve a munkavégzés alól,"


Nincs így csak munkáltatói felm esetén de ez munkavállalói felmondás.

Más kérdés: új ember az utód betanítása meló átadása hát ez már a "szar ügy" kategória, mert ez a cég érdeke és nem az enyém.

Mert mi van ha éppen "megbetegszem" a felm idő teljes egészére (ami ugye beleszámít a felm időbe) akkor hogy adódik át a meló?

Ez a "szívás" kategória-a munkáltatónak de nem nekem?

2016. aug. 29. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy köteles kiadni.

Egyik kolléganőnk elment 2 hónap felmondási idővel. Amikor beadta a felmondását, onnantól egy napra sem mehetett el, inkább kifizették neki. Semmi gyakorlati oka nem volt ennek, csak szimpla betartás.

Mondjuk ez a "akkor meg táppénzre megyek" ez a kérdező részéről sem korrekt hozzáállás. Nem szerencsés haraggal távozni sehonnan. Nem tudod, hogy pár év múlva nem leszel-e azokra rászorulva, akiket most magadra haragítasz. Vagy nem keltik-e szakmán belül rossz híredet.

2016. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha TE mondtál fel akkor nem köteles kiadni, de a végén köteles megváltani pénzben a "bennragadt" szabadnapokat.


A törvény feltételezi, hogyha te mondtál fel akkor van új állásod.

2016. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát én akárhogy olvasom a jogszabályt csak ugyanoda jutok. a szabadság egy részével én rendelkezem és azt a munkáltató köteles akkor és úgy kiadni ahogy kérem

és ugye ha felmondtam akkor még az se lehet indok hogy "majd" mert nincs többé majd.

2016. aug. 29. 14:44
 6/6 A kérdező kommentje:

"A törvény feltételezi, hogyha te mondtál fel akkor van új állásod."


Mi köze az én új állásomnak a szabimhoz?

2016. aug. 29. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!