Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti a munkát vagy a páratokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a munkát vagy a páratokat választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A párom jó pár éve már Budapesten dolgozik és szeretik a munkahelyén. Én nemsokára végzek egyetemen, és valószínűleg kapnék állandó állást, csak hogy nem Budapesten, hanem a szülővárosomban, ami kb 45-50 km-re van a fővárostól. Jól fizetnének, valószínűleg többet is keresnék mint a párom. A probléma a mindennapos bejárás (kb másfél óra csak oda), pedig a vállalat szállítja az embereket (Budapestről is járnak oda dogozni). Még a páromnak is volna ott lehetőség a végzettsége miatt, de ő túl jól érzi magát a mostani munkahelyen. Engem viszont inkább odafele húz a szívem (meg az eszem is, ugyanis pár éven belül gyereket szeretnénk, szüleim ott volnának segítségnek a gyerekhez). Ráadaásul nem szeretem a fővárost. Így ti melyiket választanátok: párotok miatt maradnátok Bpn, vagy a párkapcsolatot megkockztatva a jobb munkalehetőség miatt a másik lehetőséget választanátok? Tanácstalan vagyok, minden barátom mást mond...

2016. jan. 6. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kivel akarsz gyereket pár éven belül, ha oda a kapcsolatod? Én Budapesten maradnék, bár én alapból itt lakom. De pl vidékre nem költöznék, ha a párom ott akarna dolgozni, inkább rábeszélném, hogy maradjon itt.
2016. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,hogy mennyire szereted?Ha úgy éreznéd,hogy ő lenne életed szerelme akkor nem agyalnál ezen.
2016. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Szakíts. Normális párkapcsolatban szaros másfél óra miatt fel sem merülne, hogy választani kell. Mikor megnyitottam a kérdést, minimum azt vártam, hogy Ausztráliába kell menned, ezért a dilemma. Ha te tényleg tanácstalan vagy, akkor szakíts. Nem lesz nagy veszteség a barátodnak, már bocs.
2016. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hó próbaidővel megpróbálnám, hátha mégis működik a kettő együtt. Ha jónak bizonyul a munka, kijössz a munkatársakkal, stb., akkor meg azt mondanám, hogy ragaszkodj te is a munkahelyedhez annyira, ahogy a barátod is az övéhez.
2016. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a "szaros másfél óra" igazából a lényeg, hanem a fizetés..tudtommal mindenki pénzből él...
2016. jan. 6. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

ha benned ez felmerült, válaszd a munkát.


a mi kapcsolatunkban kellett már lemondani a jobb fizetésről..de egyértelmű,hogy többet ér a kapcsolatunk, mint az plusz pénz.

am nem is értem mit akarsz, még most kezdenél dolgozni, de már egyből fontosabb a pénz mint a párod??

még ha dolgoznál már 10 éve és lenne egy jobb lehetőség, akkor talán azt mondom oké..de elsőre örülj neki,hogy dolgozol,gyűlik a tapasztalat..

hagyjuk is, ahogy te is hagyd a párod. szerintem a kérdés leírásakor te is eldöntötted már a végkifejletet

2016. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha Budapestről is járnak oda dolgozni emberek, ahová téged felvennének, akkor én biztosan megpróbálnám az ingázást. 45 km azért nem olyan hűűűdesok... Én annak idején Százhalombatta és Budapest között ingáztam napi szinten 4 éven keresztül és simán ki lehetett bírni. :) De ha nem bírod, még mindig ráértek akkor eldönteni, hogy te keresel-e másik munkát egy kicsit közelebb, vagy a párod keres másikat azon a környéken és akkor odaköltözhettek.
2016. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként én minden esetben a páromat választanám, nekem egyetlen munkahely sem ér annyit, mint életem párja, aki mellett elvileg meg szeretnék öregedni. Ha még ennyit sem tudunk megoldani közösen, akkor ott régen baj van...


Egyébként nem értem, hogy gondoltad, hogyha a párodnak évek óta van egy fix, jól kereső állása, te meg éppen csak most zuhansz ki az iskolapadból a munka világába pályakezdőként, akkor miért evidens számodra, hogy a párodnak kell otthagynia a melóhelyét miattad? Nem tudsz arról a munkahelyről semmit, lehet, hogy nem is fogod ott jól érezni magadat... akkor mi lesz? A párod miattad mondja fel a mostani munkahelyét, ahol szeret és ahol jól is keres, miközben lehet, hogy 3 hónap múlva kitalálod, hogy mégse akarsz vidéken dolgozni vagy nem jó ott a légkör, stb. Szerinted ebben a kérdésben neked kellene alkalmazkodóbbnak lenned, a párod már dolgozik egy ideje, te még csak most fogod elkezdeni. Nem tudhatod, milyen lesz a munkahelyed, így meg nagy butaság lenne emiatt elrángatnod a párodat a mostani munkahelyéről a bizonytalan újba.

2016. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám h beválalnám a másfél óra utazást.

Bár a gyerek mellett jó a segítség. Ám neki a szülei se ott laknak?

2016. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én annó lemondtam egyetemen arról, hogy tanársegéd legyek, csakhogy együtt lehessek a párommal (aki azóta a férjem). Eleinte nem volt könnyű, munkám se volt, aztán kialakult minden szépen, rendjén.


Még meg sem kaptad az állást, a "valószínű" azért édes kevés. Miért nem beszélitek meg?


Amúgy a pénz tényleg nem minden.

2016. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!