Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Napi szinten megkapom hogy...

Napi szinten megkapom hogy nem beszélek és zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csendes vagyok és idő kell míg megnyílok. Ennek ellenére próbálok nyitni a többiek felé az új munkahelyemen, de mostanában napi szinten megkapom hogy alig beszélek.

Lehet hogy csak viccből csinálják, legalábbis az egyik személy, aki gyakran mondja. Viszont engem zavar. Nem tudom mit reagáljak ezekre a beszólogatásokra, valamint azt se, hogy hogyan nyissak még feléjük.

Szoktam kérdezni hogy mi újság, hogy mit csinálnak hétvégén, illetve munkáról is kérdezek


2016. szept. 3. 11:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Semmit, fogadja el mindenki, hogy introvertált vagy. Nekem családon belül is sokszor mondogatták, mostanában egyre keevesebbszer van ilyen.
2016. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Aki gyakran mondja, kérdezd meg tőle, nem kéne nyugtatót szednie?
2016. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Semmit! Te ilyen vagy, és ezzel nincs semmi baj! Sőt, én személy szerintem jobban is kedvelem a csendesebb embereket, mint azokat akiknek be nem áll a szája, idegesítenek a semmitmondó fecsegéseikkel. Peched van hogy olyan közegbe kerültél akik beszédesebb emberekre vágynak, de ez van... idővel megszokják hogy ilyen vagy. Ha meg megint beszólnak, akkor hívd félre az illetőt és mondd meg neki kulturált módon, hogy téged ez zavar, te nem vagy nagyszájú ember és jól érzed magad így, próbálja meg elfogadni, te sem cseszteted őt semmi miatt, akkor ő se tegye! Majd idővel nyitottabb leszel, de az erőltetés ilyenkor épp ellenkezőleg hat, szóval ne piszkáljon.
2016. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Milyen munkát végzel? Mond, hogy nincs kedved beszélgetni. Én is így vagyok. Azt hiszik, hogy félek, vagy nem nyílok meg. Pedig nem. Egyrészt egyszerűen lefáraszt, ha fölöslegesen beszélnem kell. Másrészt én tudományos témákról szeretek beszélni. Ha legközelebb valaki beszélgetni akar velem, felhozok valami tudományos témát. Addig csinálom ezt, amíg meg nem unja. Mert én sem személyes dolgokról, sem divatról, sem fociról, sem szexről nem vagy hajlandó velük beszélni.
2016. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták egyszer, hogy miért vagyok olyan csendes. Azt feleltem, azért, mert munkahelyre dolgozni járok, nem haverkodni. Onnantól nem kötekedtek. :)
2016. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig, de idővel jobban megnyíltam. Te is megfogsz, de nem kell erőltetni szerintem.
2016. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Aki sokat mondja ezt, az poenkodós típus és néha egy kis nevetgélés tényleg jó, mert kikapcsol. De mikor nekem mond dolgokat azt mindig negatívnak veszem, de lehet hogy tévesen, mert másnak is beszól, aztán röhögnek, de én annyira mindent magamra veszek és megtalált ezzel a "ma se sokszor hallottuk a hangodat" témával. Hát nem tudok rá mit mondani.

Ötlet?

2016. szept. 3. 17:55
 8/22 A kérdező kommentje:

Vagy mi mást szoktak még kérdezni munkahelyen? Milyen volt a hétvégéd? Mit fogsz csinálni? Hogy vagy?


Mit még?

Egyáltalán szoktak ilyesmiket kérdezni? Mert ha minden héten ellőni a hétvégéset, az is uncsi meg zavaró.

2016. szept. 3. 17:58
 9/22 anonim ***** válasza:

A többiek mikről szoktak beszélgetni?


Te miről szeretnél?

2016. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Beszélj arról velük, amiről te szeretnél. Az mindegy, hogy őket érdekli-e a téma. Gondolom ők is olyanról beszélnek, ami téged nem érdekel. Ha elvégzed rendesen a munkádat, akkor nincs veled probléma. És ha esetleg rájönnek, hogy veled nem tudnak olyan dolgokról beszélgetni, akkor majd nem fogja őket érdekelni, hogy mennyit beszélsz, nem fognak kérdezősködni.
2016. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!