Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fair ezért az...

Szerintetek fair ezért az írásbeli fegyelmi, normális ez a dolog?

Figyelt kérdés

Nagyon feszült a hangulat nálunk, mert nem rég másodszorra is megbuktunk egy elég komoly ellenőrzésen, amiért hibásak a főnökök is, meg az akkori délelőttös dolgozók.


Azóta igyekszünk jobban dolgozni, de sajnos nem mindenki, és vannak, akik szándékosan alátesznek másoknak (főnökök és beosztottak is), nekem is.


Hamarosan új egység nyílik, és az itteni főnök lesz ott a vezető, a helyettese meg itt. Ez a főnök, aki majd elmegy, hajlamos felszívni magát ahelyett, hogy azonnal megbeszélné a problémáit, és elfogult is.


Szóval, akik nekem ártanak, azok folyamatosan duruzsolnak ennek a fülébe, természetesen hazugságokat. Az egyik ilyen jótét lélek előző este szándékosan úgy pakolt be a raktárba, hogy a visszavitt alapanyagokat csak összedobálta egymásra, hogy ne találjak meg mindent. Többször is kell reggel fordulni, mire mindent, ami kell, ki lehet hozni.


A főnök tehát napok óta csak hergeli magát, a hanyag pakolás miatt ő megtalált egy dolgot és kihozta, amit én a káoszban nem, és kijelentette, hogy ezért fegyelmit kapok. Ha nem írom alá, akkor úgyis talál valamit, amibe beleköthet és én csináltam, és akkor megint ad egyet, és utána kirughat. Ezt mindenki előtt mondta, szerintem ez már fenyegetés, megfélemlítés.


Nem tartom ezt korrekt dolognak, mert ahhoz képest, hogy a kolléga hogyan hagyta maga után a területet és az anyagokat (már többedszerre), amiért tényleg adhatna, mert akadályozza a normális munkát, ez egy jelentékteken dolog.


Elmondhatom, hogy kettős mérce működik nálunk, egyáltalán nem arányosak a következmények ugyanolyan, de két különböző ember által elkövetett dolgokért, mert megy az áskálódás és pofára ítélés.


Nem fogom aláírni a fegyelmit, mert nem tartom fairnek. Megtehetem? Kirughat ezért?



2016. szept. 3. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megteheted. Nem kötelezte arra, hogy aláírd.
2016. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt ahogy így leírtad, szépen mond meg a főnöködnek.
2016. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mondtam volna neki, de annyira felhergelte magát, hogy egyrészt nem tudtam befejezni, meg nem akartam, hogy személyeskedni kezdjen. Így is azt mondta, hogy én visszapofázok neki.


Teljesen normálisan szóltam hozzá, nem voltam bunkó vagy szemtelen, ő viszont úgy beszél velem már egy ideje, mint egy kutyával, és azért is én kapok, amit nem én rontottam el.

2016. szept. 3. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A fegyelmin nem azt irod alá, hogy hozzajarulsz, hanem, hogy tudomasul vetted=megmutattak. Ha nem irod ala, eleg, ha jelenlevő leigazolja, hogy megkaptad, csak nem voltal hajlando együttműködni. Maximum annyit tehetsz, hogy az alairas elé leirod az ellenvelemenyedet. Ha esetleg perelnéd a céget később, akkor az jo mutat a bíróságon, ha pedig el akarnák titkolni a kiegeszitesedet, akkor nem tudnák bizonyitani a fegyelmit se.
2016. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából ennek így is úgy is kirúgás lesz a vége,jobb ha megelőzöd és felmondasz.Hülye főnök ellen nincs orvosság.
2016. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!