Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Terhesség alatt betegállomány...

Terhesség alatt betegállomány majd 2 év otthon majd vissza dolgozni és 3 nap után felmondás-és a felm idő is betegállományban? Élelmes vagy pofátlan dolgozó?

Figyelt kérdés

Kolleganő még anno bejelentette hogy terhes. Majd pár hét után veszélyeztetett terhesként betegállományba ment és nem is jött többet szülésig. Megszült gyes stb 2 év otthon.

A cég ugye a jogszabályok szerint köteles volt őt visszavenni vissza is vette.

3 nap után felmondott, mindezt úgy hogy már bőven tudta hogy fel fog mondani mert hónapokkal korábban már aláírt szerződést máshol. Kérdés minek jött akkor vissza 3 napra minek erősködött hogy őt vissza kell venni.

A felmondási időt azt kérte engedjük el.

A cég erre kicsit berágott és nem engedte el. Erre ő elment betegállományba mely ugye beszámít a felm időbe.


Na egy ilyen ember élelmes vagy egy szemét link alak?

Még adalék hogy anno mikor terhes lett eléggé kirúgásközeli állapotban volt így kapóra jött neki a terhesség mert onnantól fogva nem lehetett kirúgni.

Ha ez nem lett volna évekkel ezelőtt repült volna. Így meg kibekkelt majdnem 3 évet.


2016. szept. 5. 13:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
46%
Céges is szopatják a dolgozót keményen, hat visszafelé is megesik
2016. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
44%
Díszpéldány. Pont az "ilyenek" miatt nem szeretik a fiatal-középkorú nőket alkalmazni, mert bármikor eljátszhat egy hasonlót.
2016. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 acelsziv ***** válasza:
40%
És? Megtette azt a lépést, amit megtehetett. Ennél jobb alkalom úgysem kell, hogy valaki szülni menjen. És igen, jogosan vetette ki magát táppénzre ugyanis olyan légkört kapott volna amiért kibekkelte a kirúgást, hogy indokolt volt a dolog. Mondjuk, ha ilyen kollégái voltak, mint te akkor nem is csodálom a dolgot.
2016. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
40%

Te ki vagy a történetben? Szerintem ami jár az jár!


Utolsó! Hogy kell eljátszani egy terhességet? Nekem orvosi papírt kellett vinnem arról, hogy várandós vagyok, majd arról is később, amikor veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre vettek.


Egyébként, ha annyira rossz munkaerő, örülj, hogy el akar menni, minek tartjátok vissza?

2016. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

"Szerintem ami jár az jár! "


Meg a TB+NAV vizsgálat is jár amit a nyakába kapott mert egyik cégnél betegállomány alatt mint kiderült más cégnél már szerződéssel dolgozott.

Az is jár.

Aztán majd a NAV-osoknak elmagyarázza hogy is volt ez.

2016. szept. 5. 15:46
 6/44 anonim ***** válasza:
60%
Jajj ez a szép magyar, "dögöljön meg a szomszéd" lova hozzáállás! Ezért tart itt az ország, ahol tart! :P
2016. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 acelsziv ***** válasza:
76%
5: Nem csodálom, ha így lépett. Ha a többi kolléga is ilyen alja szenny alak mint te... De az is elég, hogy te ott vagy.
2016. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

" Ezért tart itt az ország, ahol tart! :P"


Szerintem meg a sok csaló link hulladék büdös a munka barom miatt tart ott az ország ahol tart.


Na most erre varrjatok gombot.

Egy táppénzcsalót egy link mocskot még védtek?

Hát szüksége is lesz arra a védelemre hamarosan teszem hozzá.... majd akkor álljatok mellé amikor a navosoknak kell megmagyarázni a dolgot.

2016. szept. 5. 19:02
 9/44 anonim ***** válasza:
46%
Neked nagyon bögyödbe van az illető, minket ez nem érdekel, nyiss egy pezsgőt aztán ünnepelj, legszebb öröm a káröröm ugyebár.
2016. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

nekem nincs is igazából a bögyömben nem én vagyok a főnök nem az enyém a főnök és nem az én pénzemről van szó.

de ezzel együtt igen örülök neki. pezsgőt nem bontok annyit egy ilyen hulladék alak nem ér.

de ha a nav és tb megb**sza majd őt akár millióra is tb csalásért az szép lesz.

2016. szept. 5. 19:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!