Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan beszéljem meg a főnököm...

Hogyan beszéljem meg a főnökömmel azt, ha nem kedvel akkor sem bánthat, alázhat folyamatosan mások előtt?

Figyelt kérdés

Kényszeríteni nem lehet arra, hogy kedveljen... nem is menne, mert már mindent elkövettem egy kis elfogadásért, az a baja, hogy túl kedves vagyok és úgy érzi az ilyen emberek csak színészkednek.

Munkámat ugyanúgy ellátom mint a kollégáim, mégis még azoknál akiket kedvel átlendül komoly hibàk felett, nálam pedig keresi a legapróbb dolgot amibe beleköthet, nagyon megalázó módon kezel, mintha idióta lennék.

A kisfőnökkel van ez a probléma, a nagyfőnök ragaszkodik ahhoz, hogy maradjak, tud a problémáról a nagyfőnök, arra kért ha nem oldódik meg akkor jelezzek, de akkor végképp megnehezíteném a helyzetemet és szeretem a munkámat, sokat tanultam és küzdöttem ezért.


2016. szept. 5. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló cipőben. Először nyeltem, utána kiálltam magamért és udvariasan, de határozottan elmondtam neki a véleményem. Nem érdekelt, hogy kirúg-e, de százszor jobban éreztem magam.

Nem szeretett meg, de legalább nem piszkált utána.

2016. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

fight club-office scene

de megnézheted az egész filmet.


pszichológiai oldalról pedig a keretedet kellene megtartanod vele szemben,nem pedig átadni neki.

azzal,hogy folyamatosan átadtad neki az irányítást párbeszédben,tettekben,dominánsnak érzi magát veled szemben,plusz érzi hogy gyenge vagy szembeszállni vele verbálisan és nem tudod megtartani a kereted sem.

2016. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ő csak egy kisfőnök, semmi jogosultsága nincs rá, hogy kirúgjon.

Egy éve jeleztem a nagyfőnöknek a problémát aki szinte esedezett, hogy el ne menjek, mert akkora hiány van a szakterületemen, hogy szinte pótolhatatlan vagyok.

Nagyon sok ember elment már a kisfőnök miatt, terrorizálja azokat akik hagyják magukat, nagyon dúrva ordibálós hangulatingadozásai vannak.

Sokáig nyeltem, de lassan pszichológushoz kell forduljak a sok eltűrt megaláztatás miatt. Szeretem a munkámat, viszont a lelki terrort egyre súlyosabb lelkiállapottba kerülve viselem.

2016. szept. 5. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg ne foglalkozz azzal, hogy könyörögnek, azt nézd, hogy neked jobb legyen. Kezdj el másik helyet keresni és ha megvan jelentsd be, hogy mész. Akkor majd esetleg eszükbe jut, hogy ja, ez már egy éve is jelezte, hogy valami nem stimmel.

Esetleg döntsd el magadban, hogy mondjuk mész még ezzel egy kört, kijelölsz magadban egy időpontot és ha addig nem látsz változást, akkor nyugodt szívvel dobbantasz, mert tényleg minden megtettél, ami tőled telt.

Nem kell és nem szabad a végsőkig tűrni.

2016. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Legfeljebb másik megyében találnék másik ilyen állást, speciális szakterületről van szó.

Az agresszor kisfőnök nyugdíjba megy, elvileg már jövőre.

2016. szept. 5. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a túl kedves emberektől én is falra mászom. Mondjuk belém szorult annyi intelligencia, hogy nem keserítem meg emiatt az illető életét. Tarts távolságot, ne akard mindenáron elfogadtatni magad vele, mert ez tényleg nem hiteles. Önmagad legyél, ne kedves.
2016. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :/ én most új helyen vagyok és velem a nagyfőnök ilyen néha.. Nem tudom, mások hogy viselik, de én ki vagyok készülve jelenleg. én bízom benne, hogy idővel/rutinnal jobb és könnyebb lesz és lecsökken ez a stresszelés, de őszintén úgy látom most, hogy itt sem lesz nagyobb változás, mert lesznek stresszes napjai, és olyankor nagyon kemény, főleg ha hibázol.
2016. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!