Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként hogy találhatné...

Pályakezdőként hogy találhatnék állást?

Figyelt kérdés

1 éve végeztem az egyetemen tanári szakon (magyar-német), minden lehetséges pályázatra beadtam az önéletrajzom, de sehova sem hívtak vissza. Az egyetemi eredményeim kitűnőek voltak, diákköri konferenciákon vettem részt, de ez mind nem számít, mert nincs munkatapasztalatom. Kapcsolataim még nincsenek, akik beszerveznének valahová.


Mit tanácsoltok, 1 év után keressek még, vagy menjek el takarítónak?



2016. júl. 9. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál maszekban korrepetálást vállalni? Azzal szerintem egész jól lehet keresni és át tudod hidalni azt az időszakot, amíg nem találsz munkát.


Egyébként még egy ötlet: próbálj meg külföldön elhelyezkedni. Taníthatnál kint például magyarokat németül... Szerintem van piaca.

2016. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyelviskolába felvesznek, ha nem idegenkedsz attól, hogy vállalkozó légy. Jó gyakorlat. Közoktatásba engem se vettek fel azonnal, de a tapasztalat nagyon-nagyon hasznos volt. Később pedig akadt munka.

Magánúton is taníthatsz. A nyelv jól megy.


Még annyit, hogy "Az egyetemi eredményeim kitűnőek voltak, diákköri konferenciákon vettem részt, de ez mind nem számít, mert nincs munkatapasztalatom"


Elmondok valamit: később se fog számítani. Ezeket engedd el. Tapasztalat kell, nemcsak azért, hogy beleírhasd az önéletrajzodba, hanem mert bele kell jönni az iparba. A kistanárkodás ugyanis piskóta a továbbiakhoz képest.

2016. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én tanárként egyből kaptam állást, de kiábrándultam és pár év után ott hagytam, közben továbbképeztem magam és ipari területen dolgozok, igaz heti 40-60 órát ténylegesen bent töltök a munkahelyemen, de megfizetik

Jah és nem az oktatási rendszer és a gyerekek magatartása miatt ábrándultam ki elsősorban, igaz ezek se a legmegfelelőbbek, hanem inkább a tanárok viselkedése miatt...

Magyar szakkal nem sokra mész, ha csak tényleg nincs ismerősöd, mert sokan elvégzik. némettel vannak esélyeid, mindenhol keresik a nyelvtudást. Esetleg elvégzel egy mérlegképes könyvelői OKJ-st, vagy valami gazdasági, logisztikai szakot és elmész egy gyárba dolgozni. Ez nem szégyen. Mikor tanár voltam, fele annyi fizetést kaptam, mint a frissen szakmát szerzett szakmunkás (CNC forgácsoló, villanyszerelő, stb.)diákjaim...

2016. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem mindenkinek a pénzről szól a dolog....
2016. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekem se a pénzről szólt elsősorban, ha a mondatom elejét elolvastad. Pályaválasztásnál azért az ember vagy a Szülei tisztában vannak a keresetekkel... ha engem ez motivált volna, nem tanulok 10 féléven át tanárnak... írtam, hogy nem az oktatási rendszer miatt hagytam el a pályát, bár az sem tökéletes, hanem inkább a tanári légkör miatt, hogy sírnak-rínak, mennyi hülye gyerek van, mennyi munka, mennyire kifáradnak évvégére, stb., és csak nekik van igazuk, senki másnak, csak úgy jó, ahogy ők gondolják és ők a jók, a tökéletesek, mások véleménye nem jó és állandóan ment az áskálódás... nekem erre nem volt szükségem, erre meg rátett egy lapáttal az igazgató is... kb. ez az oka... lehet később, mikor már idősebb leszek, akkor visszatérek tanárnak, nem hajtom túl magam.
2016. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem. Én is hagytam már ott sulit az ilyenek miatt. Most egy nagyon jó helyen dolgozom, hála az égnek.
2016. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!